Přejít na obsah

Hučení kol


mike2

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi,

Prosím vás, mám takový problém. Už druhým rokem mi hučí kola, nejspíše na zadní nápravě. Pneumatikama to nejspíše není, jelikož to dělá jak na zimácích, tak na letních pneu. Zajímavý je, že v zimě to nehučí. Tudíž na to má nejspíše vliv teplota. Napadla mě ložiska nebo ty pneumatiky, ale ani jedno nevypadá na to, že by to bylo ono. Další zajímavostí je to, že když sešlápnu při hučení brzdový pedál (jen lehce, kdy nedochází ještě k brzdnému účinku), tak to hučení přestane. Takže pokud to jsou brzdy? Ty jsou ale taky měněné kompletně kotouče a destičky. Auto: Octavia 1, 1.9tdi 81kW. Přikládám odkaz na video z YouTube, je to úplně stejný zvuk, jaký to dělá i mně:

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravím pánové, 

při včerejší cestě z Tater mi auto začalo vydávat podobné zvuky, jako video výše. Přikládám odkaz na videa. V odkazu č.1 to bylo natočené, když to začalo dělat. Během chvilky to přestalo, ale poté se vrátilo. Ve druhém videu to jde slyšet více. Zjistil jsem, že se to ozývá spíše, když točím volantem doprava a ozývá se to z levé strany, jen nevím jestli zepředu či zezadu...  Nevíte někdo, co by to mohlo být? 

Díky

video č.1 

video č.2 

 

 

Odkaz ke komentáři

Díky za odpověď. Jak poznám, jestli je to přední nebo zadní ložisko? Ono za jízdy to docela hodně "hučelo" a nešlo určit odkud to přesně šlo. JInak jedná se určitě o ložisko, když to včera dělalo téměř celou cestu, zatímco dnes při nájezdu cca 120km to neudělalo ani jednou? 

Odkaz ke komentáři

Ještě podotázka. Můžou se špatné ložiska projevovat, tak jak jsem psal v posledním příspěvku? Tedy tak, že v pondělí mě to hučelo celou cestu na dálnici i okreskách (cca 240km), zatímco včera a dnes to nevydalo ani hlásku... Já myslel, že když se začnou ozývat ložiska, tak už hučí pořád až do výměny.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Ahoj. Tak presne tento zvuk me dela auto taky. Mylne jsem si myslel ze to jde zepredu. Po pribrzdeni rucni brzdou huceni ustalo, alespon u me. Uz se kontroluji zadni brzdy, a rucni brzda. Tak pak napisu cim to bylo.

 

Cca v 50km/h kdyz zamnou nikdo nejel jsem mirne zatahl rucni brzdu a zvuk ustal. Tak muzete vyzkouset. 

 

16.5.2019 zadní brzdy i ručka naprosto v pořádku, uvidíme co ložiska zadni. 

 

14.6.2019 vymeneny levy zadni naboj s loziskem a cidlo abs plus kryci plech kotouce a zatim se zvuk neprojevuje. 

 

17.6.2019 tak zvuk se vrátil. Počkám až se projeví víc a budeme hledat dále, auto mírně táhne doprava. 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 7 měsíců později...
V 6. 7. 2019 at 20:09, Durgroda napsal:

6. 7. 2019 tak  to byl uvolněný třmen. O kousek se posune a zvuk je na svete, kdyz se neposune tak vsecko ok. 

Ahoj, já se tak též připojuji, mám Octavii 1, tdi 1,9 81 kw a tohle hučení mi to dělá taky. Je to zadní pravé kolo a když se šlapnu na brzdu, tak to přestane. Je to tedy ten brzdový třem kolo někdy je teplé a smrdí. Chci se zeptat, když bych to nechal být, ničím tím něco??? Nebo je to jen taková otrava?? Díky za odpověď, Marek. 

IMG_20191231_163446.jpg

Odkaz ke komentáři
před 11 hodinami, Radas napsal:

hlouch.marek

 

Brzdy jsou  na autě hodně důležitý bezpečnostní prvek.

 

Být tebou a vím o problému tak se na to pokud se cítím podívám(opravím) a pokud ne, tak to přenechám zkušenějším na opravu.

 

Tak to určitě, takže v pondělí to dám do servisu. Díky Marek 

před 11 hodinami, Radas napsal:

 

IMG_20200229_161855.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...