Přejít na obsah

Problem s Klimatizaciou


marek100

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás

Potrebujem poradiť mám octaviu 2 rok 2012 kod motora CFHC  103 KW    /Climatronic/ 

Detaily: nový kompresor Denso, novy chladič klimatizacie s vysušačom NRF+servoklapky  VALEO,dezinfekcia ozonom, klima naplnená 550g aktuálne

Problém : nerovnomerne chladenie pri zapnutej klimatizacii /ľavou stranou prudi teplejší vzduch ako na pravej strane vozidla / čize pravá strana chladi perfektne ľava skoro vôbec

Prikladám hodnoty z diagnostiky TAM JE UVEDENE VšETKO

otázka :čo to môže spôsobovať to nerovnomerne chladenie ?????

Ďakujem za rady 

 

20180509_171841.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Ahojte, tiež by som potreboval poradiť v tejto téme. Auto: O2 po FL r.v. 2009 CDAA... Klíma netesní, cca 2 roky dozadu postupne slabla, tak som ju bol dať doplniť. Spravili podtlakový test, systém tesní, doplnili, všetko ok. Po roku klíma vyfučala. Znova som ju šiel dať doplniť ale inde. Spravili znova podtlakový test, všetko ok, klímu doplnili.. Cez leto som zistil že klíma slabne tak som vedel že je zasa zle. Keďže dali do klímy farbivo hladal som úniky ale nikde nič. Raz v lete som umýval auto a ošpliechal som chladič. Auto som dal do garáže že idem meniť žiarovky atď. V garáži bolo ticho a po chvíli keď som bol pred autom som počul veľmi jemné zasyčanie asi každých 10s. Začalo ma to zaujímať a zistil som že na prednom chladiči je biela "zátka" a ako bola okolo nej voda tak som videl postupné unikanie bubliniek. Mám aj video ale keďže sem asi len obrázky tak ich zopár porobím. 


1. Ako je možné že podtlakový test systému toto neodhalí?
2. Ako to opraviť? (predpokladám že je tam závit a stačí to vyšrobovať a dobre pretesniť, neviete aký veľký je ten imbusák? ) - radu zo Škoda servisu - kúp si nový chladič, cena cca      300€ beriem ako plán C. 
 

3.JPG

2.JPG

1.JPG

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ok ďakujem za rady... nakoniec som kúpil nový chladič za 110€ z cc, strávil pod dňa v garáži s dielenskou príručkou no a mám to spravené.. zopár foto nižšie. nepáči sa mi ale stav starého chladiča, konkrétne jeho spodok. vypadá to že asi hlavne kamienky z protiidúcich áut robia svoje. rozmýšlam nad nejakým čiernym ťahokovom dolu dovnútra nárazníku...

btw nech je to v kope návod na pokus ako to zatesniť: https://www.octaviaclub.cz/clanky/navod-unik-chladiva-pod-bilou-zatkou-octavia-2-1057.html 

téma sa rieši napr. aj tu: 

 

5.JPG

4.JPG

3.JPG

2.JPG

1.JPG

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...