Přejít na obsah

Octavia II RS TDI vs TFSI


Doporučené příspěvky

Zdravím uvažuji o koupi Octavie II RS model do roku 2008. Tedy bez faceliftu.
Rozhoduji se mezi TDI Common Rail (ne PD!) a TFSI.
Chtěl bych vaše rady proč koupit a nekoupit ten a ten motor.
Teď mam 2.0 HDi 66kw + chip a jsem s nafťákem spokojený. Jezdím velmi svižnou jizdou za 5.5litru. (v rámci předpisů). Řikám si kolik by žral ten benzín s mým stylem jízdy.
Ročně najezdím 20 000km minimalne. Do prace denně 20km
Dekuji za nazory a zkusenosti!

Lukáš

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

S TDI budeš spokojený z hlediska výkonu, protože HDi jsou zdechliny (sám jsem 66kW měl, byť bez čípku), ale budeš nešťastný z jiné věci.

Z hluku a vibrací TDI.

HDi je totiž tichošlápek a aspoň v Xantii je naprosto bez vibrací. Mě osobně hluk už tak nevadí (dá se na to zvyknout), ale vibrace ano. Chce to vyzkoušet si to. Ale pořádně, protože při jedné zkušební jízdě si toho ani nevšimneš, protože se soustředíš na spoustu jiných věcí. Ideálně kámoše s Octávií v dehtu a někam dál s ním zajet, abys měl čas poslouchat a vnímat projevy auta.

S TFSI jsem jel pouze krátce, takže nemohu soudit, ale kultivovanost a tichost (pokud to neženeš do otáček) je úplně jinde.

Odkaz ke komentáři

Lukáš psal, že nechce PD, ale CR, což je principiálně podobné HDI. Já CR v O2 měl, najezdil ca 150tis. a nějakého odlišného projevu od HDI (mají rodiče) jsem si nevšimnul. TDI PD jsem v O2 měl a najel asi 100tis., takže vím, jaký je to rozdíl. Pokud je motor TFSI v pořádku, je to paráda, ale takových moc nebude. Navíc u nás přeci jen trochu exotika, kterou moc lidí opravit neumí - soused může vyprávět. Honza

Odkaz ke komentáři

Asi je otázka v čem jste HDi měli - ani jeden z vás se nepochlubil. Já mohu mluvit za Xantii a tam to opravdu byla paráda.

Typicky, když se majitel Octy TDI v tom svezl, tak si vždy myslel, že to je benzín. CR je s HDi v principu stejné, ale vždy záleží jak je motor v autě zakomponovaný (hluk, vibrace).

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...