Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Sign in to follow this  
krpy31

Jakou Octavii II koupit?

Recommended Posts

Zdravím, jsem lajk, co se týče aut, chtěl jsem se zeptat, zda se dá koupit slušná Octa 2 kombi v cenové relaci 140 000 - 180 000? Chtěl jsem původně benzín (1.4tsi, 90kw), ale tam prý jsou problémové rozvody (snad do roku výroby 2011, 2012?), takže uvažuji o common railu. Nebo se nemám bát tsi? 

Proč pořád všichni máte panickou hrůzu z 1.4 TSI? Po koupí nechat udělat rozvody, jako u každého jiného auta a je klid. Pokud se původní majitel o auto staral a měnil olej 1× za rok/15000 km, tak se nemusíš ničeho bát.

Rozvodovou sadu koupit tuto: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03c198229c-sada-rozvodu-1-4tsi-90kw-92kw-skoda-26376.html.

Ještě jsem neslyšel, že by byly po výměně za tutu sadu nějaké problémy. Jinak motor je to velice povedený, olej nežere jako 1.8, výkon dostatečný a spotřeba do 6,5l.

Přesně tak. Ale napřed si ujasni, jestli chceš diesel a proč, nebo benzíňák a proč. Lavírovat mezi tak odlišnými motory 1.4 TSI a 2.0 TDI CR bez ujasnění, proč jo vlastně chci, je nesmysl.

Co to je za výkřik? Tady se bavíme o 1.4 TSI, tam na roce nezáleží. Proč se kde kdo zrovna musí vyjadřovat k věcem, o kterých nemá ani páru, a navíc, když není schopen si ani pořádně přečíst, o čem se tu vlastně diskutuje...