Přejít na obsah

oktavia 1 rok 2001 1,6B 75kw,AVU a chladenie pokazene


Doporučené příspěvky

ahojte,

Pocas jazdy mi zasvietil cerveny teplomer – zastavil som a ziadna chladiaca vo vrchnej nadobe.Ked som to otvoril voda sa nahrnula do nadoby,vrela,aj povytekalo.pockal som,dolial som doplna tu nadobu a isiel domov.8km.dnes som prisiel voda v nadobe vrela,ale bolo jej dost..na teplomery v aute 90stupnou,nechal som to tak.Dnes rano prazna nádoba,teplomer dole,zasvietila kontrolka cerveny teplomer,kde som zopol kluc-nestartoval.Tak som dolial cca 2litre vody a bolo to malo….von nevytieklo.Poradte mi prosim vas co s tym,co sa tam pokazilo.Neskor pridam aj foto,lebo nieco v tej nadobe plava a tesnenie na vrchnaku sa mi tiez moc nepozdava

Odkaz ke komentáři

Teploměr ukáže vyšší teplotu, až když má voda třeba 110°C a k této teplotě ses nemusel dostat. Co za bordel ti plave v té vodě? Nejsou to černé mastné fleky? To můžou být třeba spaliny, které se přes prasklé těsnění dostávají do vody. Dále kde by se strácela ta voda? Kdyby neotevřel termostat, tak by ti voda vyvěrala přes expanzku, ale tobě se stratila... Když je motor horký, tak chytni na hadice vedoucí do a z chladiče, musí být obě horké, to značí že je termostat otevřený.

Odkaz ke komentáři

potreboval by som jazdit aspon 2x10km denne do roboty a spet.

da sa to ak ta voda neprekracuje 90stupnou?vydrzi motor?

nemam teraz na opravu,lebo ja ked dam auto do servisu tak technik nepovie 10e termostat a robota ale nechaj ho tu pozriem to,cenu zavolam....a vzdy vychadza ta vyssia suma.tu pocitam od 200e,lebo tak hovoril pri tel.rozhovore...

 

 

inak ta

Odkaz ke komentáři

Osobne bych si to nerisknul. Pokud by to byl jen termostat, tak pri techto teplotach je voda ohrata za 3-4km a nez dojedes do prace, tak varis. Pak riskujes, ze zi opravdu muze prasknout tesneni pod hlavou a muze se zkroutit hlava. Pokud uz tesneni pod hlavou je prasknute, tak tak ti jde voda do valcu (to je to, ze se voda straci) a hrozi, ze si zlikvidujes motor, protoze ti muzou odejit svicky, mozna katalizator a hlavne pokud ti pujde voda do oleje, tak muzes zlikvidovat celej motor!!!

Pokud si servisak uctuje tolik penez, tak jdi k jinemu a pokud naopravu ted nemas finance, tak si treba pujc od rodiny. Je lepsi ted zaplatit nekolik desitek eur (kdyby bylo tesneni KO, tak odhadem 150€), nez aby jsi pak platil za opravu celeho motoru!!!

Odkaz ke komentáři

Zkus opravdu jiného servisáka. Pokud by bylo těsnění pod hlavou KO, tak to máš asi 50€ nový těsnění a práce max. 100€. Hlava většinou bývá u 1.6 v pohodě, ale pokud by jsi nadale jezdil s vařící vodou, tak se hlava může pokroutit.

Oleje ti nepřibylo, jako že by šla voda do oleje? Co ten bordel ve vodě, nejsou to ty spaliny (bylo by to cítit)? Zkus kdyžtak udělat fotku...

Odkaz ke komentáři

mam fotku tej nadoby len neviem ti to poslat.na upnito.sk je to velky subor

nieco cierne tam plava co by mohli bit spaliny...

 

ono len dat auto do servisu je odtah za 40eur,a technik na hlavu hovoril od 200eur,a to uz v minulosti som tu pochodil v nitre asi seckych,ale seci uctuju rovnako--ak ti niekto povie cenu,vzdy da tu najvysiu ked niesi pritom a ked povie od200 vzdy je to este viac...

a ked zacnes sa do toho montovat s cenami ked je v servise-tak ti ho nechaju tam a nerobia s nim nic,po 2mesiacoch zaciatkom roka ked tak bolo som si povedal ze ho beriem spet,nedali ho ani do povodneho stavu--sak co-nemas papier ze si ho tam dal-sereme na tebaa

taketo mam skusenosti

 

olej prilievam tak pol litra za 2mesiace...

 

 

Odkaz ke komentáři

Fotku muzes vlozit primo tady na foru (dole pod oknem kde pises text  je sponka s textem "Kliknete pro vyber souboru", tak tim vlozis fotku do prizpevku, ale cerny fleky znaci bud olej nebo spaliny.

Jinak nechapu, proc servisaci aniz by sundali hlavu hned chteli posilat hlavu na rovnani, kdyz ta muze byt v pohode a pritom to muze byt opravdu jen foukle tesneni!!!

Nemas nejakeho kamarada servisaka? Pokud je jinak pristup servisu takovy, jaky pises, tak bych zvolil jiny servis (klidne i co je trochu dal) a odtahovku volat taky nemusis, copak neni nikdo v okoli, kdo by te neodtahnul na lane?

Ohledne dolivani oleje, nevim kolik ma motor najeto, ale uz ti spatne tesni pistni krouzky a spaluje ti motor olej. Pokud davas 5W-40 tak prejdi na 10W-40, je to hustsi olej a nebude se ti snad tolik ztracet...

 

Odkaz ke komentáři

Nemyslim si, ze by to zpusobovalo ten problem, ale jiste ti to nereknu. Jde o to, ze ten uzaver musi udelat v soustave i nejaky pretlak, kdyby tam ten pretlak nebyl, tak by ti asi voda vyvrela pres vicko ven, ale jistej si nejsem. Nevypozoroval jsi, kdyz se ti ztratila ta voda, ze by nekde v motorovem prostoru vytekla?

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...