Přejít na obsah

Olej 0W40 Castrol EDGE


Doporučené příspěvky

Ahoj, máte někdo zkušenosti s olejem Castrol EDGE 0W-40 ? přemýšlím, že bych ho teď před zimou vyměnil.. Koupil jsem oktu, ale nemá nikde štítek ani v papírech není napsané jaký olej se tam dával, ale počítám s 5W40...

 

Jezdím krátké trasy po městě, do práce 10Km a  na chatu 30Km. Cena za 5L je i s poštovným 1 214,- na zimnipneu.cz. Měnit budu sám 1 za rok. :happy:

Odkaz ke komentáři

Hele, asi takhle rozhodně nemá smysl měnit specifikaci oleje, ničeho pozitivního nikdy nedosáhneš.

A co se týče extra akčních cen olejů, speciálně Castrolu tak ho kupuj pouze z oficiální distribuce a od prověřených prodejců asi se budeš divit, ale údajně vice jak prodaných Castrolů na objem je fake...

Pokud chceš motoru prospět, zkrat interval na 10-15 tkm používej olej jakékoliv značky od provereného prodejce i tady máme pár kluků od kterých bereme oleje a nevymýšlej takovéto čachry...

Odesláno z mého ONEPLUS A5000 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Já právě za rok ujedu tak max 8 tis pro to bych to měnil 1 za rok zároveň s filtry a čištěním klimy. Taky ten olej je normálně ve 4l + 1l nádobě -> není stáčený.

Důvod změny oleje je, že jsem četl, že 0w40 má být mnohem lepší na promazání motoru při studeném startu v zimě, kdy jezdím opravdu jen ráno a večer do práce těch 10km jinak nic...

Odkaz ke komentáři

Jak jsem řekl touhle záměnou ničeho lepšího nedosáhneš, spíš naopak. A co se týká falšování olejů, tak to že není stáčený vůbec nic neznamená. Spíš naopak. Však zkus zavolat dovozci kdo od něj bere oleje, asi se budeš divit, jak málo firem to je..


Odesláno z mého ONEPLUS A5000 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Asi tedy bude lepší použít 5W40, on to tady taky používá téměř každý.. koukal jsem na Castrol EDGE 5W-40 Turbo Diesel TITANIUM FST má normu VW 502 00/ 505 00/ 505 01

a budu doufat, že ten olej co přijde bude mít ochrané prvky a že by šmeliči byli líní padělat i to :biggrin:

 

https://motoil.cz/_obchody/testovaciverze.shop5.cz/prilohy/10/ochranne-prvky-na-produktech-castrol-motoil-941d8b.pdf

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...