Přejít na obsah

BMW M3 neboli Šmoulinka


romariooo

Doporučené příspěvky

To byl jeden z duvodu proc jsem do toho skočil po hlavě.

Manual do M3 je podle me blbost. Takovy vykon prenest na ručni řazeni? Mozna na okruh ale na normalni jizdu je to podle me za trest.

Sere me ze budu muset nejspis upravit havarko ktere mam na 10 tisic km rocne od Allianz 🙂 nejak nebezoecne se tomu priblizuju 🙂

Odkaz ke komentáři

Do takových aut je manuál nesmysl, nikdy, nikdo nedokáže zařadit tak rychle, jako automat. To by leda musela být převodovka, jako je u závodních, tedy jen šťouchat. Já měl M3 v manuálu půjčenou a není to ono. Cejtil jsem pak levou nohu. Všechno to jde ztuha, protože to je všechno masivní a to řazení jde pomaleji jak v normálním osobáku. Řeči o manuálu snad může říkat někdo, kdo s tím nikdy nejel.

Odkaz ke komentáři

Přilítnu do zatáčky, podřadím pádlama nebo pákou automatu, brzdím a vlastně mě něco chybí a to je manuální převodovka... Akorát když skladovky neberou často s manuálem.....

Na co potřebuji řadit "tak rychle", když nezávodím ale jezdím si pro radost.... :wallbash::wallbash: Nebo ty Tomáši závodíš s ostatníma na normál silnici? já tedy ne....

nejlepší automat na světě do road legal aut je stejně PDK od Porsche.. i když tahle BMW převodovka co je v Mkách funguje také hodně solidně....

 

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

ano když je to např. 6 válec, tak ano spojka je logicky tvrdší a řazení také.... zbytek je na každém jaké  má preference, já mám manuál rád ;-)

Někdy si zkus někde sehnat třeba caymana GT4, middle engine, atmosféra a manuální řazení, úplný p o r n o ;-)

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Vždyť jsem ti psal, že jsem M3 v manuálu měl možnost pojezdit docela dost km a pajdal jsem pak na levou nohu. Nadneseně řečeno. Prostě jsem tu nohu cítil 2 dny poté. A jak je to všechno tužší, tak to i déle trvá, než to prošlápneš, než tu páku přesuneš. Bez šance využít potenciál, protože to prostě nestíháš. Když máš řadit někde v zatáčkách, tak jsi úplně v řiti. To máš co dělat, aby jsi to udržel na cestě v tom kalupu a ne ještě do toho řadit, kor když to jde ztuha a pomaleji, jak v běžným osobáku. Ani kámoš, co tohle měl, tak nebyl schopen to auto vytěžit a říkal mi, že ani profi závodník od kterého se taky tou jeho M3 nechal svést, tak to samé, nedá se plně využít potenciál auta. To nevytěží ani profesionální jezdec. Ten můj kamarád s tím jezdil i na okruhy. Jeden den zábavy a brzdy na výměnu, pneu na výměnu, spojka na výměnu,... On se s tím nikdy moc nesral a práh sebezáchovy má posunutej trošku vysoko.

Odkaz ke komentáři

musíš víc chodit venku pěšky  a pak tě nebude bolet noha ;-)  každej  má jinej řidičskej um, já nemam problém řadit těsně před apexem ;-)
na co bych potřeboval z auta těžit 100%, když jezdím na "svojí pohodu" i na okruhu ;-) máš na to svůj názor ok. zatím čus.

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Maro včera me na suche silnici pri kick dawn pekne roztancil zadek 🙂 to je super když citiš chováni podvozku ktere se prenese na volant a dostane ae ti pod kuži.Miluju to auto kdyz je krasne čitelné. 

 

P.S horši bude kdyz ho povesim na vetev :))) pak se na čitelnost asi vymlouvat nebudu :))))

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

O Stratosu chodí strašné zvěsti ohledně servisu a vztahů uvnitř. Rene se tváří jako rodinná firma, kde i ty vztahy uvnitř by mohly být OK. Alespoň teda co jsem tam byl, tak mi servisák povídal, že tam je spokojenej a že majitel i třeba půjčí prachy, když si zaměstnanec třeba chce koupit byt atp. A udělalo na mě dobrej dojem, že zatím i v tom servisu komunikují otevřeně a řeknou jak to je, i když to třeba není zrovna nejlepší pro PR, ale nedělají z tebe blbce. Píšu zatím. A já si toho cením, když ti přiznaj barvu, než aby tě lakovali. Víc mě nasere ten fakt zatloukání, než když se přizná barva, že se něco nepovedlo.  Mimochodem s tím prodejcem jsem měl pravdu, ve finále to asi nevědomky propálil jeho kolega. To auto tam nestálo jen tak, ale něco na tom ladili. Další věc, sami od sebe mě vzali na dílnu, což většinou servisy se tomu brání. Tady měli tendenci mi naopak ukazovat co kde jak. Když řešil kalibraci té sedačky, tak jsem u toho byl, kecali jsme, ukazoval mi co dělá, fakt super. Zároveň jsem čuměl na to vybavení, co mají.

Odkaz ke komentáři

@TomasB zlobí mě lambda sonda u filtru částic na 2 svodu.... tak sem jim zavolal, objednal se na servis (měli čas až za 10 dní).... Poslal sem jim  mail i s výpisem z diagnostiky.... Servisní technik tu lambda sondu prostě neobjednal, tak čekám dalších 10 dní až zas znovu budou mít čas a snad už to vyjde... 👶

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

tak když si musíš objednávat asistenty na řízení, tak se nedivím ani :-D 

stačilo když mě to jednou při předjížení začlo pískat a brzdit u fabie 3, od té doby do auta se zapnutými asistenty nesednu.... 

 

jinak tomáš asi začne jezdit se svým dieslovým monstrem těžkým závody na čas :-D 

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Jen ten člověk ani netuší, o čem píše, tož tak. V závodních autech jsou sekvenční převodovky, protože s klasickým manuálem by jsi si na závodech ani neuprdnul. Není šance. Ale furt bude někdo, kdo vůbec nemá představu, protože v tom nikdy neseděl, mudrovat. V sériovém autě asi těžko budeš mít závodní převodovku. Takže u manuálu v sériovce, byť s brutálním výkonem, nebudeš mít takovou převodovku nikdy a tedy při závodu jsi bez šance s manuálem. Ano, můřeš třeba více blbnout, ale na vytěžení potenciálu auta to není. Já ti rozumím co myslíš a ty asi taky víš o čem píšu, ale ten člověk vůbec nevím, o čem tady píše.

Odkaz ke komentáři

Ale já ti furt říkám, já nejezdím závody ani je jezdit nechci, takže automat mě nic nezrychlí :-D ty taky závody nejezdíš.... bávím se furt o street legal car s spz....

začal si psát, že si řídil nějakou M3 s manuálem na SPZkách a že si to nezvládáls řídit, řadit, mačkat těžší spojku a využít potenciál toho auta:-D tak já ti píšu, že je to uplně ok a nemám s tím problém, protože mě je jedno jestli zařadím o půl sekundy dýl nebo dřív....

nic nemá to cenu, už opravdu končím :-D

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, marekczek napsal:

Ale já ti furt říkám, já nejezdím závody ani je jezdit nechci, takže automat mě nic nezrychlí 😄 ty taky závody nejezdíš.... bávím se furt o street legal car s spz....

začal si psát, že si řídil nějakou M3 s manuálem na SPZkách a že si to nezvládáls řídit, řadit, mačkat těžší spojku a využít potenciál toho auta:-D tak já ti píšu, že je to uplně ok a nemám s tím problém, protože mě je jedno jestli zařadím o půl sekundy dýl nebo dřív....

nic nemá to cenu, už opravdu končím 😄

Já jsem psal, že nemáš šanci potenciál vyždímat na maximum, ne že jsem to nezvládal. Zvládal, ale kdybych byl schopen řadit rychleji, bylo by to o něčem jiném ještě.

Odkaz ke komentáři

Tak vcera trapas jako kráva...zaparkuju na Fashion arene a asi po hodine se vracim k autu a auto nikde...

Ty vole!!! Dobrej šok. Tak vytáčim operatora ze me asi ukradli auto at ho najdou 🙂

po pulhodine hledani auto bylo zaparkovane na stejnem miste jako pred hodinou. Tak to bude sakra drahe parkovani...dopiče 😞

tak zpatky do Hradce jsem letel tak nasranej ze behem 100km byla pulka nádrže papa.

hold i muži maji sve dny...

Odkaz ke komentáři

Jo, tohle mám, můžu kouknout na polohu svoji a auta. Romane, a co ten úsekáč na D11, ten jsi si k těm 5 nebo 6 tis. za neoprávněný zásah taky přidal? Ale tohle se mi taky podařilo, ještě v devadesátých letech. Zaparkoval jsem auto a nejspíš jsem zapomněl kde a asi jsem hledal na obvyklých místech. Prostě skončily přednášky a já celej hotovej, že mi někdo šlohnul 120cu. Na a po nějaké chvíli hledání jsem to nahlásil na PČR. Bylo mi trapně, když se našla. Ale zase mě to tehdá nic nestálo.

Odkaz ke komentáři
  • Dakie locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...