Přejít na obsah

BMW M3 neboli Šmoulinka


romariooo

Doporučené příspěvky

Je mi zlé...pri vyjezdu z HK auto jedouci paralelne srazilo srnku a odhodilo to pod moje kola...ty vole...ja stačil ubrzdit ale Volvo jedouci vedle me na dvouproudovce ne...koukam ted na zabery z kamer a beha me mraz po zadech. Hosi.  Klika je ze neridila dcera ktera ma ridičak tyden... nikomu to nepreju ten hnusny pocit.  

Odkaz ke komentáři

Hosi bylo to presne tak. Ja to nemohl sem dat z kamery tak poprosil Michala a nahral to ztažene video z kamery do PC.

M3 je neposkozena. Ani kapka krve pod vozidlem. Ve Stratosu se to zvedlo a cajk. Diky Bohu!

Ted resim nove auto pro zenu. Dodatecny Jezisek v podobe F3 1.2 Tsi ve velice pekne vybave: led sviceni, park as., digi klima, lepsi sedačky plus front assistent. Tak drzte palce. Snad dnes odjedeme novým 🙂

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
V 31. 12. 2020 at 9:50, header009 napsal:

Záleží, jestli ta zvěř šla po přechodu a jakou měla barvu pleti 😄😄😄 

 

Ne ale vážně. Kdyby mě někdo prásknul třeba že jsem ujel od sražení srnky...hrozila by mě třeba nějaká pokuta? Jak to je z právního hlediska?

Petře? Naštěstí jsem to nebyl já, M3 má docela dobré brzdy...horší by bylo kdyby za mnou jelo jiné auto...to by byla asi totálka.

Odkaz ke komentáři

Nic bys nedostal. Vždycky můžeš tvrdit, že si o tom nevěděl (myslet si ostatní můžou co chtějí) a hlavně srážka se zvěří není dopravní nehoda ( pokud tím nezpůsobíš škodu třetí osobě, např. kdybys tím ještě poškodil třeba dopravní značku nebo svodidlo, obrubník atd. To pak hlásit musíš z důvodu právě vzniklé škody třetí osobě). Takže by se nejednalo o ujetí od DN.

Odkaz ke komentáři

Hele nevím, jako je snad povinnost nahlásit sraženou zvěř, ale když to neuděláš tak tě asi těžko najdou

Právě teď, CvencA napsal:

Nic bys nedostal. Vždycky můžeš tvrdit, že si o tom nevěděl (myslet si ostatní můžou co chtějí) a hlavně srážka se zvěří není dopravní nehoda ( pokud tím nezpůsobíš škodu třetí osobě, např. kdybys tím ještě poškodil třeba dopravní značku nebo svodidlo, obrubník atd. To pak hlásit musíš z důvodu právě vzniklé škody třetí osobě). Takže by se nejednalo o ujetí od DN.

No to je otázka - tím, že srna nepřežije tak způsobiš škodu státu, kterému nejspíš zvěř patří

Odkaz ke komentáři

Nejsem si tím jistý, přestože jsem teď dělal řidičák a profesak.

Dle mého?
Srna, kanec, želva to je fuk je majetkem třetí osoby. Je něčím majetkem, ať už mysliveckého spolku, majitele honitby atd. Tudíž dle zákona by se vzhledem k tomu, že vznikla škoda na majetku třetí osoby měla volat PČR.

Odkaz ke komentáři

Jj, myslím si totéž. Navíc máš povinnost zavolat i myslivce, aby ji případně dorazili.  Ale je fakt, že kdyz to přežije auto tak to asi nikdo.resit nebude . 

Ale většinou když trefis srnu tak to auto odnese víc nebo min. Kolega trefil Passatem srnu před měsícem, potvora běžela dal, ale na autě škoda za 60 tisíc /nárazník, světlo/.

Jen jednou se tátovi povedla srna trefit tak, že autu nic nebylo, ale srna nepřežila. Tak skončila na talíři 😁

Odkaz ke komentáři

Divoká zvířata nikomu nepatří, je to tzv. věc ničí ( res nullius ) , viz Občanský zákoník

§ 1046

(1) Divoké zvíře je bez pána, dokud žije na svobodě.

Myslivci spravují území na kterém se divoká zvěř vyskytuje a mohou ji na základě povolení lovit. Protože jsou hospodáři na daném území a provádějí evidenci, pramení z toho povinnost jim hlásit úhyn zvěře, nikoliv proto, že by jim volně žijící zvěř patřila.

Odkaz ke komentáři

Romane, v tomto případě je to tak, z ty jsi srnu nesrazil, to udělalo to auto před tebou, od tohoto sražení je už srna věc odlétujicí od jiného vozidla na kterou jsi reagoval. Pokud by jsi měl rozbité auto, bude tvoje škoda proplacena z povinného ručení toho vozidla před tebou, které ji srazilo a hodilo na tebe.

Odkaz ke komentáři

Se zvěří je to tak, že je věcí nikoho až do jejího ulovení nebo usmrcení. Při srážce s následnou smrtí bys měl volat hospodáře místně příslušného mysliveckého spolku, případně policii, která by je měla kontaktovat.

Edit: Jak píše Lanc, nevšiml jsem si.

Odkaz ke komentáři
  • Dakie locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...