Přejít na obsah

Fabia III Combi, 1.2 TSI, DSG, Monte Carlo, 2017


Doporučené příspěvky

Ahojte, tak este tyzden a mimo pracu si budem uzivat Fabku 1,2 TSI, 81 kW v prevedeni Monte Carlo s DSG. Nebudem ju porovnavat na Octaviu I 1,8 T, ale ako zabavka na jazdenie okolo komina staci. Vacsinovo na nej bude jazdit zena. Zarazilo ma, ze na nu nejde hodit tazne :/ bicykle tym padom pojdu na strechu. Nemate niekto skusenost s montazou? Ocakavam ked sa chce ide takmer vsetko...dakujem za radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Auta s tažným zařízením z výroby mají vzadu elektroinstalaci pro přívěs napojenou na CAN, mají větší chladič vody a tuším, že i větší saharu, pak myslím ještě nějaké výztuhy vzadu.  

Samozřejmě ho můžeš domontovat samo domo .... na kola to asi stačit bude.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Doteraz vsetko ok az na obcasne zavahanie DSG - vypada to, ze ma svoj oblubeny kopec. Kazde rano zjazd asi 2 km z kopca,  kde od jeho polovice je prudke klesanie. Kombinacia studeny motor, tento kopec a kedy je v 65 km/h zaradeny 4. stupen na Dcku z nevysvetlitelnych pricin podradi na 3, co sa prejavy rucanim motoru. Uz len brzdim motorom, ziadny pokyn k podradeniu a aj ked pridam chvilu trva kym da 4. spat.

Odkaz ke komentáři

No to jedine riesenie co pises. Pri tomto "hodinovom" stroceku ;) za naledi celkom sranda, ale predstavujem si podobny manever za naledi pri 2.0 tdi (brzdiaci ucinok motoru je inde) a nemelem si drzku len taky fukot.  Inak je jazda s autom zabava (vykon staci a ani Superba ma na krizovatke minuly tyzden nedal;) ) na chovanie DSG si pri beznej jazde zvykam...

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Po roku a najazdeni 13.700 km pridam par info. Auto je vyuzite 60% mesto (jazdi hlavne zena) a 40% okresky a dialnice. spotreba je 6,83l/100 km. Pri kludnej jazde volne mesto, okresky rychlost 70-90 km/h sa mi podarila spotreba 4,8 l (150km usek). Ziadna brzdka prevadzky, ale viac sa mi to nepodarilo 🙂

DSG- zvykol som si. Jazda je pohodlna, auto je mrstne, spotreba prekvapiva. Podradovanie a trapenie auta na Dcku na 7 rychlost s 1300 ot. nebudem komentovat - emisie si pytaju dan. Pri tomto zatazeni motor vydava trapivy zvuk (trha mi to usi) a podradujem. Inak prevodovka ma moj obdiv - to ze obcas pri podradeni zaspi hlavne ked ocakava, ze budem zrychlovat uz je opisane. Zena si velmi rychlo zvykla a ja viem co od nej cakat 🙂

Tretiu vec, ktoru robim automaticky po priputani a nastartovani je vypnutie start/stop. Motor je vydareny, ako dlho pri svojej zlozitosti jednotlive komponenty vydrzia je otazka...verim, ze dlho. Citam o samozapaloch a destrukcii motorov, ale zatial sa to nestalo nikomu v mojom okoli. Stalo sa to tu niekomu?

Inak nie je problem spakovat celu rodinu (mam male deti) a vybrat sa do Nemecka. Auto jazdi krasne a na Nemeckych dialniciach ustalena jazda 130-140 spotreba 6,3l/100 km. Vie sa rozbehnut na 200 km/h, ale chvilku to trva. Vzhladom k velkosti a tvrdosti prednych sedadiel som po 4 hodinach jazdy drevenel 🙂 co je k velkosti auta normalne.

Musim povedat, ze po tyzdni v Tourane sa velmi rad preveziem cez vikend vo Fabke!

Odkaz ke komentáři

Nevím o žádném 1.2 TSI s řemenem které by takto dopadlo. Ani na fórech se nic neobjevuje, problémy spíše se zakarbonováním sacích ventilů u těch co jezdí kloubouka. Moje 66kW má sice jen 60 tis. km ale vypadá zdravě.

DSG podtáčí fest, zvykl jsem si jezdit na S, protože u TDI je ten zvukový projev velmi nepěkný.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...