Přejít na obsah

EGR ventil zaslepení a software deaktivace


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

Potřebuji poradit ve věci kdy jsem koupil Octavii TDI 96kW a chybí mi pod EGR ventilem spojovací nerezová ji už hadice. Mám za to, že ventil je zaslepený. Ale po koupi a ujetí asi 30km mi vyskočila kontrolka motoru. Takže jsem se zhrozil, že je něco s motorem nebo tak. Takže jsem jel k mechanikovi na diagnostiku a ta hlásí " 19586 EGR systém; dosažena horní prahová hodnota - přerušovaný " a další " 18263 CAN - komunikační software vadný - trvale "

Nezamykaji mi zadní dveře za řidičem. Z toho soudím, že to bude zámek a proto to hlasí tu chybu 18263. Ale zaráží mě ten EGR. Musí se nějak softwarově vypnout nebo tak něco, když je ten ventil zaslepenej? Nebo to ještě Octavie neumí rozlišit a je prostě vadný a mám ho vyměnit?

Ventil jsem měl rozdelanej a je úplně minimálně  zanesenej ale i tak jsem ho pořádně vypucoval a je jak novej. Jinak co říkáte na zaslepení EGR ventilu popř. ho dát úplně pryč ? Nebo jste spíše pro to aby to bylo  v originálním provedení a EGR byl normálně v provozu.Existuje sada co ten EGR nahradí. Ale zajímalo by mě jaký to má dopad na motor a potom jak to auto chcípe když se dá EGR pryč. Je tam nějaká ta tyčka s balonkem co se uzavře při chcipnuti motoru.

Octavia 1.9 TDI PD 96kW, 04/2004

Budu rád za každý názor, zkušenosti a radu.

Děkuji..

Odkaz ke komentáři
V 11. 1. 2019 at 0:06, Hochmi napsal:

Ahoj všem,

Potřebuji poradit ve věci kdy jsem koupil Octavii TDI 96kW a chybí mi pod EGR ventilem spojovací nerezová ji užhadice. Mám za to,že ventil je zaslepený. Ale po koupi a ujetí asi 30km mi vyskočila kontrolka motoru. Takže jsem se zhrozil, že je něco s motorem nebo tak. Takže jsem jel k mechanikoj na diagnostiku a ta hlásí " 19586 EGR systém; dosažena horní prahová hodnota - přerušovaný " a další " 18263 CAN - komunikační software vadný - trvale "

Nezamykaji mi zadní dveře za řidičem. Z toho soudím, že to bude zámek a proto to hlasí tu chybu 18263. Ale zaráží mě ten EGR. Musí se nějak softwarově vypnout nebo tak něco, když je ten ventil zaslepenej? Nebo to ještě Octavie neumí rozlišit a je prostě vadnej a mám ho vyměnit? Ventil jsem měl rozdelanej a je úplně minimálně  zanesenej ale i tak jsem ho pořádně vypucoval a je jak novej. Jinak co říkáte na zaslepení EGR ventilu popř. ho dát úplně pryč ? Nebo jste spíše pro to aby to bylo  v originálním provedení a EGR byl normálně v provozu.Existuje sada co ten EGR nahradí. Ale zajímalo by mě jaký to má dopad na motor a potom jak to auto chcípe když se dá EGR pryč. Je tam nějaká ta tyčka s balonkem co se uzavře při chcipnuti motoru.

Octavia 1.9 TDI PD 96kW, 04/2004

Budu rád za každý názor, zkušenosti a radu.

Děkuji..

 

Odkaz ke komentáři

Cele teleso EGR ventilu pryc nedavej, pouze zaslep to zpetne vedeni z vyfukove casti. Pokud to zacne psat nebo uz pise ,,Emise do dilny", tak uz je funkce EGR ventilu hlidana pres MAF - tzn musi se upravit ridici jednotka nebo sehnat jednotku starsiho data - pred rokem 2004. Ale nejsem si jisty konstrukcni shodnosti motoru, takze jistější bude sehnat nekoho na upravu maly v jednotce :)

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
před 18 hodinami, ruzipa napsal:

Cele teleso EGR ventilu pryc nedavej, pouze zaslep to zpetne vedeni z vyfukove casti. Pokud to zacne psat nebo uz pise ,,Emise do dilny", tak uz je funkce EGR ventilu hlidana pres MAF - tzn musi se upravit ridici jednotka nebo sehnat jednotku starsiho data - pred rokem 2004. Ale nejsem si jisty konstrukcni shodnosti motoru, takze jistější bude sehnat nekoho na upravu maly v jednotce :)

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk
 

Děkuji za upřesnění. Mám na to stejný názor. Takže sehnat někoho kdo má diagnostiku přes PC a tam to nějakým způsobem upravi nebo vypne aby to neukazovalo kontrolku? A myslíš ten EGR tam teda nechat? Když se zaslepí tak je tam defakto k ničemu ne? Proto jsem myslel že bych ho dal pryč a koupil za to jen rouru. Pošlu ti odkaz co jeden týpek prodává. A zajímalo by mě co na to řekneš.

 

https://auto.bazos.cz/inzerat/97451711/Sada-na-odstraneni-EGR-19-TDI-PD-SEATAUDIVWSKODA.php

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • Oktavián changed the title to EGR ventil zaslepení a software deaktivace

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...