Přejít na obsah

Při teplém startu strašný rány


Doporučené příspěvky

Dobrý den 

Už jsi nevím rady... Takže mám na vás prosbu

Mám škoda Octavia 2 1.9 TDI 77kw BXE

Po výměně celé spojkové sady (dvouhmota) 

Se začali ozívat strašný rány při teplém startu za studena starty úplně v pořádku ... 

Mysleli jsme si že to dělá spojka tak jsem jí měnili zase za novou ale nepřestalo to.

Dále jsme dali novou baterii teplotní čidla rozvody turbo jsme měnili protože staré bylo už po smrti . Pak jsme jeli na mapa nafty a taky v klidu tak už nevím co by to mohlo být byl bych rád kdyby se s tím už někdo setkal a věděl co s tím .. díky

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Přesně tento problém mám taky. Vyměnil jsem baterku a nic, změřil jsem otáčky startéru a ten je ok. Vyměnil jsem gumičky na vstřikách a nic. Nechal jsem měřit vstřiky  na stolici a ty jsou ok. Nechal jsem přemapovat jednotu co se týče teplého startu a nic. Někdo nějaký nápad? Výměna teplotního čidla a nic. Seřízení rozvodů na 0 stupňů a a nic. Při teplém startu pořád motor sebou škube, hodně tvrdý start. Někdy v tom zarachtá a chcípne.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Měl jsem asi to samé, za studena sem nastartoval krasně, za tepla sem se bal že nenastartuju, startér se protočil, zastavil a pote roztočil ale se strašným mlácením motoru. Vyměnil sem startér a je po problému. Byl už vyběhaný a teplotou motoru se přilepil rotor startéru k magnetům a zastavil se. Je tam prej kroužek kterej když se vyběhá tak má rotor vůli. 

V 16. 9. 2019 at 18:05, Stesticek napsal:

Tento problém řeším už dost dlouho. Měnilo se už pomalu kde co. Předposlední byl starter a poslední byla baterka. Sice to už nedělá tak velké rány, ale tak trošku to tam je. Takže pořád pátrám a nenalézám problém.

Je už asi pozdě, zkoušel si vyměnit, napínací kladku na klíňáku ?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
V 23. 3. 2020 at 8:45, Petr90 napsal:

Měl jsem asi to samé, za studena sem nastartoval krasně, za tepla sem se bal že nenastartuju, startér se protočil, zastavil a pote roztočil ale se strašným mlácením motoru. Vyměnil sem startér a je po problému. Byl už vyběhaný a teplotou motoru se přilepil rotor startéru k magnetům a zastavil se. Je tam prej kroužek kterej když se vyběhá tak má rotor vůli. 

Je už asi pozdě, zkoušel si vyměnit, napínací kladku na klíňáku ?

Ahoj, to jsem ještě nezkoušel. Teď, jak začínají ty vedra, tak motor nestihne třeba během nákupu vychladnout a jsou tak ty špatné teplé starty. Zkusím ji nechat vyměnit. Zvuk při tom startu je jakoby byla někde díra nebo někde něco nezakrytého / otevřeného jako například motor bez předního dílů výfuku......

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
V 5. 9. 2020 at 16:41, Mil2 napsal:

S tímhle jsem se trápil dost dlouho... dvě nový baterky a až teď jsem udělal starter  -  uhlíky se tvářili OK, ale opak byl pravdou.

Takže je po problému.  Teplé starty na brnk. Konečně.

Baterku jsem dal úplně novou a startér taky. Chvilku to ještě dělalo, ale teď to zatím dalo pokoj. Uvidím co bude dál.....

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...