Přejít na obsah

Divné zvuky při doběhu


Doporučené příspěvky

Ahoj,

abych to uvedl,  tak jsem vjel jsem do mělkýho "příkopu" a za předním levým kolem trochu zůstal viset za břicho ve sněhu. Vyjel jsem sice sám, ale poté jsem si všiml, že motor dělá zvuky jako ve videu  (nejsem autor, ale je to stejné). V diskuzi pod videem se řešilo, že by to mohlo bát turbo, katalyzátor nebo díra ve výfuku. Nemáte někdo zkušenost? Vzhledem k té "nehodě" se mi jeví výfuk jako dost možný, ale jsem lajk a rád bych věděl, s čím mám případně počítat.

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři

Pro velký úspěch mi teď dokonce při větší zátěži (mezi 3 a 3,5k otáček) přestala ovečka táhnout (turbo úplně nevyplo, ale rozhodně málo fučelo) a při zajíždění do garáže při spojce v záběru se ozývalo kovový klepání, nepravidelně. Turbo po restartu klíčkem táhne normálně, ale pak zase přestane. Ty zvuky mi seděj na sypající se spojku, ale nezapadá mi do toho turbo a zvuky při doběhu. Jinak spojka byla už po předchozím majiteli trochu načatá (nájezd 200k, původní).

Odkaz ke komentáři
V 1. 2. 2019 at 19:33, Martin ASV napsal:

Dvouhmota na odchodu je to klepání a zatuhlé lopatky turba nebo rezavá baňka lopatek je to padání do nouze v 3000tis/ot. Udělat spojku a vyčistit regulaci turba ( nenech se ukecat na nové,jiné a už vůbec ne repasované turbo ) příp.kontrola baňky. V Brně třeba RF Auto.

Dík. A ty zvuky při doběhu jako ve videu předpokládám bude taky turbo? Jinak co se lopatek týče, turbo bylo na vyčištění asi před 4 měsícema. Bylo to chvíli po koupi. Ale aby byly lopatky zatuhlý znova, to se mi moc nezdá. Jednak za tak krátkou dobu, navíc nejsem řidič, kterej by se bál motor vytočit a trochu to rozhýbat.

Odkaz ke komentáři
V 1. 2. 2019 at 19:33, Martin ASV napsal:

Dvouhmota na odchodu je to klepání a zatuhlé lopatky turba nebo rezavá baňka lopatek je to padání do nouze v 3000tis/ot. Udělat spojku a vyčistit regulaci turba ( nenech se ukecat na nové,jiné a už vůbec ne repasované turbo ) příp.kontrola baňky. V Brně třeba RF Auto.

A ještě jedna otázka. Dá se s tím ještě asi 14 dní jezdit? S turbem předpokládám, že jo. Když budu hodnej, tak ani do nouze nespadne. Ale jde mi o spojku, aby se nerozpadla.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...