Přejít na obsah

Jak správně vyměnit olej v převodovce 02J


Doporučené příspěvky

X témat o výměnách oleje v převodovkách, ale nikde jsem se dočetl to co jsem potřeboval. Mám převodovku s označením 02J, vypustil jsem olej přes vypouštěcí šroub (klasika imbus č. 17). Vyteklo mi cca 1,5 litru. Dočetl jsem se, že by se tam mělo vlézt 1,9 litru. Ale když jsem naléval nový olej pomocí kontrolním/napouštěcím otvorem (taktéž imbus č. 17) tak se mi tam vlezlo jen 0,5 litru. Po cca 3 měsících (dnes) jsem opět vyšrouboval kontrolní šroub a je tam stále na max. Tj. že mi olej začne vytékat. Proč? Může mi to už někdo sakra vysvětlit? Když se tam má vlézt 1,9 litru?! Díky

Odkaz ke komentáři

Delal jsem to na kanale, takze relativne rovina. Merim tam i olej v motoru. Urcite tam neni sklon takovy aby to udelalo to, ze se tam vleze jen 0,5 litru. Ten sklon by byl  jasne viditelny ne? Jako auto muzu zvednout za napravnici a muzu tam nalit ty predepsane 2 litry. Ale mam strach ze se mi neznici gufera at nezacne prevodovka tect.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ne ja jsem debil xD. Ja tam nalil jednu litrovou pixlu (a tu jsem vyhodil), a z te druhe mi tam slo jen tech 0,5 litru. A po nake dobe jsem si vsiml, ze mam pixlu kde je zbytek. Tak jsem dumal nad tim proc se mi to tam nevlezlo vsechno. Mel jsem vzato, ze jsem koupil jen jednu pixlu no. Takze vse je v poradku xD

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...