Přejít na obsah

E220d - stribrnak 2


Doporučené příspěvky

@TomasB než budeš sjednávat pojištění, ozvi se. Určitě ti tam vymyslím pěknou cenovku :-)

 

V 13. 3. 2019 at 7:41, Mezonek napsal:

Drobny update - najeto momentalne neco pres 4tis takze muzu zacit vic zajizdet motor a zkouset dalsi jizdni rezimy. Prekvapeni bylo ze i v individualnim nastaveni a s prevodovkou na manual me to nenechalo vytocit k cervenemu. Pomohlo az vypnuti ESP.

Pocity z jizdy zatim super - libi se mi, ze na cestovani s rodinou zapnu asistenty a ECO rezim - pak je to hodne plynula, pohodlna a ticha jizda naprosto v pohode do 170km/h. Zena ktera vetsinou nema rada kdyz jedu vic nez 130, tak ta si skoro ani nevsimla, ze jedeme mnohem rychleji a ani ji to nevadilo.

Kdyz pospicham nebo si chci zlepsit naladu, tak sport+. Razeni padly rychle, ale i na automat moc prijemne reaguje. No a i na okresce se s tim da jet mnohem rychleji nez by clovek k velikosti a vaze auta cekal. A i to v podstate se zakladnim motorem. Jen je trosku problem, ze pocitove jede clovek mnohem pomaleji nez jake je cislo na tachometru :-D

Co mi vadi tak huceni pneumatik - to se snad vyresi pri prezuti na letni... No a pak cteni znacek v CR. V nemecku to funguje dokonale ale v CR, kde je kazda znacka v jine vysce, nebo chybi za krizovatkou, tak tam je to zmatene. Co me taky prekvapilo, jak moc huci otevrena panorama, ale asi je to o zvyku. Holt to neni kabrio...

To se divím. Čtení značek funguje naprosto spolehlivě i na Škodovce. I na dodatečných znackách na stojanu..

Odkaz ke komentáři
V 13. 3. 2019 at 7:41, Mezonek napsal:

Co me taky prekvapilo, jak moc huci otevrena panorama, ale asi je to o zvyku. Holt to neni kabrio...

Od kolika km/h to podle tebe hučí ? Jestli to nebylo jiné hučení :biggrin::beer: . Mě to po městě přijde na pohodu, ale už dlouho jsem ji neotvíral zatím není počasi, zkusim to kdy přijde ta zlomová rychlost, ale jestli mluvíme o rychlosti 160km/h tak to samozrějmě hučí to když vidím jak se na to tvaří ten plast co drží a zvedá tu síťku která vyjede po otevření panoramy tak ten z té rychlosti není fakt nadšenej. :pest:

Odkaz ke komentáři
před 44 minutami, Petr81 napsal:

twl Tomáši, to je jak kdyby ses zeptal jestli má auto kola. Imo je dnes v každým autě naprosto seriově. I v Citigu.

A to se budeš divit, řešili jsme to včera s Jimem a jak jsem si tím byl jistej, tak mi Jim říkal, že se s tím setkal, že auto nemělo imo! Tak mi raději říkal, ať to prověřím.

Odkaz ke komentáři
50 minutes ago, TomasB said:

A to se budeš divit, řešili jsme to včera s Jimem a jak jsem si tím byl jistej, tak mi Jim říkal, že se s tím setkal, že auto nemělo imo! Tak mi raději říkal, ať to prověřím.

Immo separatne jsem nezjistoval, ale rovnou mi rekli, ze mi to nepojisti bez toho, abych tam mel to co se v CR jmenuje "sada ochrany proti odcizeni". Takze jsem to zaskrtnul i kdyz jsem to nechtel a protoze vnitrni cidla nejdou permanentne vypnout, tak me to i dost stve...

1 hour ago, Ol@f said:

Od kolika km/h to podle tebe hučí ? Jestli to nebylo jiné hučení :biggrin::beer: . Mě to po městě přijde na pohodu, ale už dlouho jsem ji neotvíral zatím není počasi, zkusim to kdy přijde ta zlomová rychlost, ale jestli mluvíme o rychlosti 160km/h tak to samozrějmě hučí to když vidím jak se na to tvaří ten plast co drží a zvedá tu síťku která vyjede po otevření panoramy tak ten z té rychlosti není fakt nadšenej. :pest:

Jsem v nejlepsim veku a porad me jeste nepostihnul managersky burnout, takze huceni je porad pritomno, ale to uz me ani moji zenu neprekvapi :-D

Ohledne te rychlosti - po pravde uz od 80ti nahoru uz mi to zacinalo vadit. Az tu prestane prset - to by melo byt nekdy v kvetnu... :blink: tak udelam vetsi pruzkum. Jinak to zvedatko je v M-B kovove, takze to snad vydrzi. Ale kdyz si vzpomenu, ze se zlatakem slo jet pres 200 se strechou dole (i kdyz s windschottem)....

Odkaz ke komentáři

Nemam a rozhodl sem se, ze to jeste zatim nebudu resit. Z mista ridice to nastesti nevidim a dokud nebude hezky, tak bohuzel jeste ocekavam nejake otukani od kaminku (na ceste mezi domovem a praci se opravuje az do cervna dalnice). Pojisteni mam jednou rocne bez spoluucasti, jinak 500Eur, takze jim to pak dam az kdyz to bude otukane vic.

Odkaz ke komentáři

Dnes to vyslo tak, ze je to presne mesic a 5tis km od doby co jsem si prevzal stribrnaka, asi na oslavu vyroci vyrazim nekam na rucni myti :-)

Nastesti porad obrovska spokojenost a je tu jen nastesti jedina vec, ktera me ale neskutecne vytaci - nemoznost nejak rozumne vypnout vnitrni alarm. I kdyz ho vypnu pres telefon nebo primo v aute, tak se zahadne pusti. Na tohle byla zlata oktavka, kde se to prepinalo vypinacem. Natvrdo to shodit bohuzel nejde..

Ale obecne je to sakra povedene auto a blizi se to dost idealu. Kdybych neresil rozpocet a koupil navic par veci jako jsou masazni sedacky, laminovana skla a vzduchovy podvozek, tak by uz nebylo co resit.

A jak jsem mel puvodne strach z motoru, tak tech 143kw krasne staci, obcas si rikam ze s tim kolik je tu radaru, jsem se nemel bat vzit tu 110kw verzi :-) Jak je to tiche a klidne, tak proste clovek bez soustredeni tu rychlost prakticky neuhlida, pokud nema zapnuty acc...

Pristi tyden me ceka cesta do CR, snad tenhle tyden uz prezuju na letni a uvidim jaky bude rozdil (navic jsem nikdy nemel hankooky) - zimaky pri tehle vaze uz nejsou nic moc pri brzdeni obzvlast, kdyz tu bylo o vikendu i 19stupnu.

 

 

EED9C742-8A1C-4F1D-A659-250FCA2915A6.png

Odkaz ke komentáři

Mezonku, od toho nářadí, je to vidět? Dával jsi jen fotku detailu, ale ne jako celku. Kde to je? Jsi říkal, že to necháš udělat najednou, ale okno jsi přeci musel měnit, nebo ne? Jinak ty masážní sedačky, toho nelituj, to je prej naprd. I prodejce mi říkal, že by si to nebral. Jsme to diskutovali, jestli ano nebo ne a prej to je spíše jen taková frajeřina, že to jako máš, ale že to není nic moc. 

Odkaz ke komentáři
21 minutes ago, TomasB said:

Mezonku, od toho nářadí, je to vidět? Dával jsi jen fotku detailu, ale ne jako celku. Kde to je? Jsi říkal, že to necháš udělat najednou, ale okno jsi přeci musel měnit, nebo ne? Jinak ty masážní sedačky, toho nelituj, to je prej naprd. I prodejce mi říkal, že by si to nebral. Jsme to diskutovali, jestli ano nebo ne a prej to je spíše jen taková frajeřina, že to jako máš, ale že to není nic moc. 

Videt to je, kdyz primo koukas na kapotu. Nastesti stribrna barva to relativne schova a jak je ta kapota obrovska, tak se to relativne ztrati. Sklo jsem jeste nemenil - skrabanec zustal a ty tukance mi zakapli nejakou pryskyrici, takze to neni videt. Jak jsem psal - ted to nema cenu menit - ceka me jeste par cest do CR a se zbytkem sterku na dalnici je to jen otazka casu, kdy me zase neco trefi.

Odkaz ke komentáři

Lancelot: appka mu napsala spotřebu 0,0. Na to jsem reagoval, že to je skvělé a že jsem tedy moc dobře objednal, budu jezdit s nulovou spotřebou. A protože mám šestiválec, tak naopak budu naftu vyrábět :biggrin: Já se strašně těším a je to moc dlouhý. Už nemám ani na YT na co koukat. 

Jinak v reálu se s tím R6 dá jezdit i za 5.

Odkaz ke komentáři

Romane, povedu si zase spotřebu v appce dle tankování, tak jednou se to tady někde objeví. Jinak ustálenou rychlostí dokáže jít ta spotřeba zatraceně nízko. Zvedá ji jakékoliv přidání, rozjezdy atd. Takže na dlouhé přesuny to je realistické dosáhnout. Samozřejmě, že bez hlubšího prošlapu plynu. Když Mondeo dokáže jít pod 4 litry, tak není nic divného, že tohle dokáže jít na 5. S Mondeem mám od novoty průměr 5,65. U MB to odhaduji na 6,5 v reálu. Když se podíváš, tak jsem psal, že s tím lze v reálu jet "i za 5". S Mondeem se dokážu dostat pod 4 na delší trase. Otázkou je, jak dlouho to koho baví. 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...