Přejít na obsah

Stříbřenka


Doporučené příspěvky

Zdravím,

taky přidám svojí troškou do mlýna :) Na jiném fóru jsem kdysi řešil už problémy se Škodou 120LS alias mojím prvním vozem, pak následovala Felicia 1.3, protože Octavie v té době stály nesmysl.. se kterou jsem naskákal pár desítek tisíc km, poté jsem odešel mimo koncernovou značku, nyní po letech se vracím abych založil ,,kartu,, své další škodovce :) 

Auto sem koupil zcela náhodně a hlavně neplánovaně (jak už to bývá..) od rodiny ze strany přítelkyně za cenu šrotu a letní sadou ALU kol. Jedná se o klasickou Octavii 1, předfacelift a zde menší info:

Kastle: Liftback

Barva: Stříbrná, kód 9102

Obsah: 1,9 TDi

Výkon: 66kW

Motor: AGR

Rok výroby: začátek 2000 - dvoubarevná palubka, skleněné světla, prodaná koncem roku 2000 v D

Najeto: 281.195km poctivých se serviskou jak z D tak částečně z CZ (ve 165 000 komplet vyměněn blok a vnitřek motoru ve Škodovce v ČR, důvod bohužel neznám..)

Převodovka: Manuální 5q

Výbava:  stupeň GLX -  Manual klima, 4x el. okna, dálkový centrál (bohužel bez klíče ?) , ele. nastavitelná + vyhřívaná zpětná zrcátka a zadní okno, přední mlhovky, pevné tažné zařízení, výškově stavitelná sedačka řidiče, 2x Airbag, neorigo rádio na CD, ABS, vana v kufru, plecháč rezerva a nářadí, potahy (původní cena přes 3k..)  atd.

 

Jedná se o dovoz z Německa v roce 2006, od té doby jeden majitel(ka), auto má shodně kosmetických vad a vařený přední nárazník od parkování (auto mimojiné postavilo dům...), kterou vzhledem k rokům, kilometrům, a hlavně mizivé nákupní ceně to neřeším. Důležitý je technický stav a to, že je auto v podstatě bez koroze na podvozku, prahách, u nádrže a na kufru, jediná koroze je na klasickém místě - spodky předních blatníků.

 

Servis co nás čeká:

- Výměna oleje a všech filtrů (olej, vzduch,kabina)..už to potřebovala

- Výměna žároviček osvětlení AC, popelníku a 3 brzdového světla, padlo jich 17 ?

- Výměna předních blinkrů a zadních světel (oboje v rozích prasklé a rosily se, do levého zadního tekla voda)

- Výměna uložení LP tlumiče (doslova se vysypalo ložisko při výměně)

- Přední tlumiče - vyměnit komplet

- Srovnat spadnuté řidičovi dveře podložkou pod pant

- Promazat chcípací klapku (občas se pěkně zatřese při vypnutí...)

- Pořešit mikrospínač na PZ dveřích - SafeLock občas bliká až po 3 zamčení

- Nechat preventivně zkouknout přední nápravu (komplet silentbloky a čepy)

- Vyměnit stěrače - Bosh Aerotwin

- Na jaře nasadit origo koberečky ,,Octavia,,  :) 

- Před létem naplnit a vyčistit klimu

- Vyhřívané sedačky ? možná během léta

- Vyhřívané ostřikovače ? možná léto

- Časem loketní opěrka origo do předFL verzí

- atd.

 

Stříbrňáka můžete potkat na Vysočině v okolí JI případně východní čechy v okolí UO ač současná SPZ tomu nevypovídá :D

Cílem je ji udržet co nejdéle při životě aby zvládla alespoň ještě jednou takový počet km B)

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...