Přejít na obsah

Samovolný pohyb škrtící klapky


Doporučené příspěvky

Zdravím, na Octavii 1.6 75 kw jsem čistil škrtící klapku, ale ted mam problém, že se klapka samovolně otevírá a zavírá. Stane se to tak po ujetých 20 km. Po vyčištění jsem dělal základní nastavení klapky nejdřív odpojením baterie a pak i přes diagnostiku. Projevuje se to tak, že nejdříve začne lehce cukat motor, pak se rozsvítí kontrolka EPC a motor nejde za jízdy vytočit na vic nez 2000 otáček. Když vyřadím tak se otáčky na volnoběh pohupují mezi 800 až 1500. Když motor vypnu a znovu nastartuju tak jede zase třeba 10 km normálně a pak to začne znovu ale někdy to jede bez problému celou cestu.

Když jsem se pak přes diagnostiku díval na hodnoty a zkoušel jsem udělat znovu základní nastavení tak se mi najednou klapka začala hýbat aniž bych na něco sahal. 

Myslíte že je to špatná klapka nebo to může dělat něco jiného?

Večer sem ještě dopíšu chyby které mi to vypsalo teď nemám čas. Byly to chyby ohledně řízení škrtící klapky.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
V 12. 3. 2019 at 22:20, noxik600 napsal:

Znovu vyčistit z obou stran, prostříknout konektor kontaktolem a vymazat adaptační hodnoty+základní nastavení (min. 80°, vše vypnuté, vymazané chyby,..)

Zkoušel jsem to udělat jak radíš a výsledek je takový, že to až do včerejška fungovalo ale pak to začalo znovu a dnes, když jsem jel asi 80 km se mi to stalo tak 20krát. A stane se to pouze když brzdím motorem když se blížím k obci tak jakmile klesnou otáčky pod 2000, tak motor zacuká a rozsvítí se EPC. Někdy jsem musel motor vypnout a zase nastartovat i několikrát za sebou, protože někdy se to stalo třeba 2 vteřiny po startu. Diagnostika opět píše pouze: 

17953- throttle valve controller- malfunction -sporadicky

Nevím jestli mám tedy výměnit tu klapku nebo zkusit ještě něco. Základní nastavení jsem dělal podle návodu a překvapuje mě, že to vydrželo tak dlouho bez problému.

Odkaz ke komentáři
V 25. 3. 2019 at 14:43, jaster-83 napsal:

aky bol dovod cistenia? boli nejake problemy aj predtym? ked bude klapka dole urcite by som dal dole aj EGR a ten poriadne vycistil, svietiace EPC ma velmi casto za nasledok prave on

 

kkkkkk.jpg

Čistil jsem to, protože auto trochu při jízdě cukalo a nebyl stabilní volnoběh.

Tak to byla opravdu škrtící klapka. Pořád se to zhoršovalo a skoro se s tím nedalo jet. Po výměně je klid.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...