Přejít na obsah

nedobíji při zapnutí vrtule chladiče


bossik

Doporučené příspěvky

Nastartuj auto,zapni světla a změř napětí na baterii.Měla by být 13,6 V pokud si pamatuju.Někoho popros aby Ti šlápl po plynu(napětí by se nemělo měnit)

Pokud bude napětí při testu kolem cca 12V tak je špatně(regulátor dobíjení nebo altík)

Berto jako variantu,ne pravidlo.Chyba může být i v elektroinstalaci

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

Já si dal do auta voltmetr, pak se najednou při zátěži ( klima...) drželo napětí směrem k 13,3V a zjistil jsem přechodový odpor kabelu od altíku na baterce. Po 1km jízdy měl kabel od altíku na baterce přes 100 st. Přelisoval jsem ho, promazal a napětí při zátěži hned 13,9V. Možná mi to zachránilo auto, od té doby kontroluji každé jaro a podzim.

 

Odesláno z mého auta Škoda Octavia 2.0 mpi

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Mam v aute taky voltmetr, takze jsem diky nemu taky zjistil, ze mi jde pri zatezi napeti hodne dolu (v lete i pod 12V). Mel jsem vyhraty kabel mezi altikem a baterkou (ten konec u baterky) a ten konec tak hral, ze mi zacal tavit plasty okolo toho kabelu. 

Vymenil jsem tedy cely kabel za novy (tusim prurez 10mm, je silnejsi nez origo) a ted uz mi napeti drzi i se zatezi kolem 14V ?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravim, po dlouhe dobe zpet. Nemel sem ted moc casu a navic auto bylo asi 3 tydny v servisu po srnce.  Nic zaver je asi takovy, ze zavada se bude muset projevit :-) Vypada to, ze to asi vrtule zpusobovat nebude protoze mi to problikne nekdy i kdyz je to jeste studene. Prosel sem kabel od altiku az k baterce a vypada dobre. Nikde specenej nic. Ocistil a prostrikal ten konektor jak jde na altik a zadna zmena. Kazdopadne na baterce je normalne 14,4 14,5. Zapnu svetla lehce poklesne a hned zpet 14,4. Vcera sem prijel domu a zrovna se mi to rozsvitilo tak jsem vzal merak a na baterce 14,5. Tak to asi nebudu resit dokud to fakt nebude dobijet. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...