Přejít na obsah

Zvuk "žvejkání" na rozvodovém řemeni za studena


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Ahoj,

při studeným startu se mi na Octávce 74 kw ozývá na rozvodech jakejsi žvejkavej zvuk, kterej ustane po cca 5 - 10 minutách provozu. Rozvody mají najeto cca 10000km. Je to úplně stejnej zvuk, jakej má tento člověk (níže video). Prostě asi 3x do sekundy se ozve takový žvejknutí. Čím by to mohlo být? Mám se bát?

 

Odkaz ke komentáři

Určitě jo. Byl jsem na skok v servisu, když jsem jel náhodou okolo a zvuk byl slyšet. (Problém je totiž v tom, že kolikrát než bych do servisu dojel, tak ten zvuk přestane). Zkoušeli na drážkovej řemen stříknout trochu oleje - to nepomohlo. Pak shodili drážkovej řemen a zvuk se ozýval. Než ale stihli oddeklovat kryt morotu a kryt rozvodů, zvuk přestal. Dneska ráno úplně v pohodě. Jsem pak za pako, když přijedu ke komukoliv, aby se na to podíval a motor si jen ševelí :-(

Odkaz ke komentáři

Dík za reakci, ale jestli jsem to správně pochopil, tak oprava byla buď výměna alternátoru a nebo napínáku řemene. To se mě netýká, protože u mě se zvuk ozýval i ve chvíli, kdy jsem měl řemen shozený, takže se netočil ani altík a ani napínák :-(

Možná ta klíma, ale netuším, jestli je poháněná rozvodovým řemenem.

Odkaz ke komentáři
před 5 minutami, RadekJ napsal:

Dík za radu.

Mrknu na to. Největší problém je v tom, že se to blbě hledá. P několika minutách to přestane a nezjistím nic. Zvuk mi nevadí - hlavně aby se to nepotkalo.

Zjistil jsem že mi to dělá úplně stejně jak tobě, podezříval jsem klínový řemen ale po přístriknuti všech kladek to dělalo pořád a zdá se mi že to jde spíše od rozvodového řemenu. Rozvody byly dělaný před 5000km. Když jsem oddělal kryt rozvodu tak nebyl řemen uprostřed řemenice, myslíte že by to mohlo být tím? 

Jo a motor 2.0i

Odkaz ke komentáři

U mého motoru se ten zvuk taky objevoval, především když bylo chladněji dělalo to víc a déle, rozvody jsem včera nahodil nový a zatím to neudělalo ale jel jsem zatím 3x :D dám pak vědět jestli se to zas objevilo nebo ne, dal jsem sadu Contitech, řemen je taky na kraji a na 2.0 jsem ho měl taky na kraji a rozvody jsou tam stejné... a ten co tam byl byl také na kraji. Kladka už je hlučnější a pumpa byla trochu růžová od kapaliny ale hlavně jde docela z tuha točit a dělá divný zvuky tak snad už to dělat s novou sadou nebude :) 

Pokud jsou rozvody nové tak těžko říct ale nový neznamená že nemůže mít něco výrobní vadu nebo jestli třeba není řemen přepnutý...

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...