Přejít na obsah

Vypnutí Safe Lock u dveří


NFS

Doporučené příspěvky

Děkuji za rady, bohužel kdybych chtěl takovouhle radu šel bych si pro ní do autorizovaného servisu a ne do diskuzního fóra. Další dobrá rada mohla padnout, abych si koupil nové auto, tak na to rovnou odpovím ano mám druhé relativně nové a vše šlape jak má. Auto kde chcii vypnout u centrálu safeLock je staré a vozím s ním psa na cvičák. Kdyby to byla nějaká vymazlená kára, asi bych vše určitě vyměnil. Akorát jsem zde poprosil o radu, zda jde deaktivace skrz vag, nebo je třeba mechanicky upravit centrály v každých dveří. Nyní mám centrály mechanicky odpojené a otvírám klíčkem. Děkuji za přínosné rady , třeba by to mohlo pomoci i jiným majitelům starších Škodovek.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Opravdu by nikdo neporadil?? Mám octavii 1 rok 1996 už dvakrát jsem vyměnil jednotku a pokaždé se odpalila a dveře jsou zamčené můj nápad je že bych sehnal jinou ,odpojil safe lock a otevírál dveře jak ve staré 120. Kabeláž jsem prošel a nic.  A nebudu to dávat elektikařovi kterej si vezme balík když jsem auto pořídil za pár korun

Odkaz ke komentáři

Ahoj Safelock nejde jednoduše odpojit (teda alespoň jsem nepřišel na to jakým způsobem). Já to upravoval přímo v každém centrálu a funguje to. Každopádně ote

V 13. 8. 2019 at 12:20, Martin ASV napsal:

Máš "bordel" v elektrice. Když to nechceš spravovat,žádnou jednotku nedávej a zamačkávej čudlík jak u 120ítky. V čem je problém?

Typuji že to má zamčené v Safelocku a to fakt může mačkat co chce a 120 z toho neudělá. Nejdříve to chce přepnout safelock do normálu, odpojit konektory od centrálů a máš pak po starostech, safelock pak už řešit nemusíš.

   Problém ale bude přepnout ten Safelock do normálu, respektivě pokud nefunguje řídící jednotka budeš to muset přepnout ručně. Zadní dveře jsou "hračka" přední jsou hodně boj a to myslím vážně, ale dá se to. Sundat tapecírum, odpojit konektor a na nějaký 2 piny přivést 12V tím aktivuješ motor v centrálu a on ti otevře.

   Pokud máš zavřený auto, tak přední tapecírum (bez kompletního rozervání akorát trochu odtáhneš a dostaneš ke konektoru sotva ruku). Já měl nějakej starej kabel s konektorem z vrakoviště a dělal jsem to přepes něj. Chce to mít všechno připravený nastudovaný a pak dělat na jistotu.  Možná bude existovat i nějakej jednodužší trik na otevření, já na něj ale nepřišel.

Odkaz ke komentáři

já dám zkušenost s fábie tam zlobil zámek náhodně zamykal vyndal sem ho rozebral a proletoval tišták

leč něco se nepovedlo a od tý doby zámek jen zamyká a nesejfuje majiteli to nevadí

takže by možná stačilo na zámku řidicě v kabeláži konektoru zámku přeštípnout ten správnej kabel a bude po safe

kterej to je by se muselo pokoumat což by neměl bejt žádnej problém

Odkaz ke komentáři
před 10 hodinami, pavel71 napsal:

já dám zkušenost s fábie tam zlobil zámek náhodně zamykal vyndal sem ho rozebral a proletoval tišták

leč něco se nepovedlo a od tý doby zámek jen zamyká a nesejfuje majiteli to nevadí

takže by možná stačilo na zámku řidicě v kabeláži konektoru zámku přeštípnout ten správnej kabel a bude po safe

kterej to je by se muselo pokoumat což by neměl bejt žádnej problém

To přeštípnutí kabelu nepomůže, Safelock je mechanické blokování uvnitř centrálu, ovládá se to stejným kabelem jako zamykání. Celé jsem to studoval když jsem rušil Safe u mýho auta, a určitě jde nějak oblbnout celá řídící jednotka, aby zamykala pouze jednou. (To druhý cvaknují při zamykání je právě přeskočení do Safe modu).

Odkaz ke komentáři

Dobrá tak co pokoumat samotnej tišták zámku jeden s tech mikrospínačú musí dávat info komfortu aby vyslal signal pro to druhý zamknutí pak by stačilo tu cestu přerušit 

Ja u tý fabie čistě letoval studenáky samotnýho konektoru a mám takový tušení že sem cestu jednoho kontaktu upálil 

Zamek se jen zamkne nesejfuje kontrolka nebliká 

Takže nák to jít udělat musí 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Mal som podobný problém "safe lock"

Zámok sa mi zablokoval hneď po montáži, hneď ako som ho na skúšku zamkol už nešiel odomknúť.

Nevedel som nájsť riešenie, až na jednom fóre bolo že treba uvoľniť lanko/tiahlo medzi kľučkou a zámkom.

Ak je to lanko/tiahlo moc napnuté, neodomkne zámok. 

Po demontovaní krytky pri kľučke je prístup k lanku, skrutkovačom sa dá povytiahnúť a posunúť bližšie k zámku.

IMG_20220924_114908987_HDR.jpg

Upraveno uživatelem SuroX
doplnená foto
Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...