Přejít na obsah

headerova ČernoČerná RS


Doporučené příspěvky

tak jak pro koho.. za 649k kč sem koupil 228 kW golfa R s 14000km, 2 roky staryho v záruce furt, po pánovi co mu bylo 65 let a bral si RS3 [emoji846] takže cena naho*no a předražený...
Tak pockame do listopadu kolik bude stát polo GTI dva roky starý s 14000km. A pak si řekneme jestli to Rko u kteryho nefunguje rádio nebyl zbytečně predrazenej krám [emoji16][emoji846]
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak jo, krasojízda jménem "epesní šíbr - zadarmo drahej" pokračuje. Dneska jsem to zase dal do autorizovaného servisu, pro pazvuky na střešním okně. 

Bohužel mistr servisu mě moc nepotěšil, protože přestože jsme udělali asi 10km testovací kolečko, kde jsem mu názorně předvedl ony pazvuky mě řekl, že tam nic moc dramatického nesylší a kdybych ho na ně neupozornil, tak si toho ani nevšimne. Nepopírám, že je to částečně v mojí hlavě, protože jsem na každý zvuk od toho střešního okna doslova alergický ale to se vytvořilo tím vším co už proběhlo... 

Zajímavý je, že v Octavia II combi, co jsem měl, jsem střešní okno za celých 10 let, co jsem to lágroval řešit nemusel ani jednou...

No nechal jsem jim to tam, ať jezdí, testují, domlouvají se s Bolkou na dalším postupu či řešení. Jako radost z toho nemám, ale život jde dál, jestli mi to vrátí s tím, že nikdo žádné zvuky neslyšel, tak to definitivně vzdám. 

 

Jinak aktuálně leju benzín, meju žlutý svinstvo a měním californie, takže ideální stav věci. Abych to moc nerozmazloval, tak jsem za velmi lákavou cenu vzal teď dvě nádrže N98 z Ona, nadopoval VIFem a světe div se, jede to stejně "blbě" jako na všechno :D. Počkám až se ta cena srovná a zase budu tankovat něco v okolí, na Ono jezdím výhradně s kanystrama pro N98 pro Motorový pily, sekačky, frézy, fichtly a všechnu tu veteš co se kolem baráku válí, když to bylo 24,9 tak nekup to, že :D.

Co mě teší teda o poznaní méně je náhradní vůz kterej jsem dostal. Je to Scala 1,5 TSi 110Kw automat a taková ta klasická výbava co se na náhradní auta dává, základní prvky tam nejsou, hlavně že je parkovací kamera, viz minulá tříválcová fábie, holobyt s kamerou :D.

Každopádně, ta Scala jako není vůbec špatná, je to takový kýčovitě koukavý. Vesměs nic nevrže nepřekáží jako asi bych si zvykl. Největší mínus na ní je ten motor. 

Jako dynamika, klasická vwčkářská, jede to na víc než 110kw, řadí to stejně "hloupě" jako každý DSG, bude tam suchej sedmikvalt, ten znám z OIII co máme doma, takže jsem ani slzu ani slinu z toho nepustil. Nicméně, projev toho motoru ve vyšším spektru otáček je fakt špatný, možná má ten virtuál cockpit velký input lag  a já to drtím furt na omezovač nebo to je fakt tak špatný. Kultivovanost žádná, je to na benzín hlučný, v zátěži mi to projevem přijde jako tříválec, takový hrubý a hlučný.  Když to srovnám se svým 2,0 TSi, 1,8TSi 132Kw, 1,8TSi 110kw, 1,4TSi tak mi ta "nejnovější" 1,5 přijde jednoznačně nejhorší co do projevu motoru, jako u těch tříválců jsem to tak nějak toleroval, však to stojí dva Samsungy Galaxy S20 + jeden S30. Ale tady v tom případě by mě to asi štvalo, jestli to má ACT nevím, kontrolka není a neregistorval jsem žádný odpojování válců a to že si myslím, že mám cit.

Třeba to je jeden konkrétní kus, zatím jsem s tím motorem v jiným autě nejel, třeba nějakej montér nechal momeňták na ojnici, těžko říct, ale tohle mě hodně zklamalo...

Odkaz ke komentáři

Ono jako na šesté návštěvě servisů včetně servisního střediska MB moc pozitivních věcí nenajdeš.

Moc co pozitivního psát nemám. To auto mám rád, baví mě, víceméně mi nabídne veškerý komfort a prostor který chci... Přesto všechno si ho chci nechat a dopřávám mu nadstandardní péči [emoji106]

 

 

Odkaz ke komentáři

Již před 25 lety jsem řekl ,že už nikdy nechci auto se šíbrem . A když tu čtu tvoje vlákno tak si říkám ,že zaplať pánbůh že se toho držím . 

Zatím jsem snad ještě neslyšel od nikoho pozitivum na panoramatickou střechu v OC 3 .   Trpím s tebou a držím ti palce ... 

 

Odkaz ke komentáři

Já musím střešní okno na Octavia 3 pochválit, splňuje vše co od ní očekávám, zároveň pokaždé když čtu novou zprávu od @header009 tak si jen zaklepu na zuby, ať mě nepotká stejný osud 😄 Kdybych měl ale hledat nějaké negativa, tak je pravda, že když mám okno otevřeno na full a zatáhlo síťovou roletu, tak vždy po nějaké době se kousíček poodtáhne, cca 5cm - dál ale nejde, a na rychlosti jízdy to nezáleží.

To spíš mám problém s chladící kapalinou, jednou už jsem dolíval a při poslední kontrole nemám pocit, že by se držela na maxu. Za chvíli půjdu na prohlídku, tak po tom, co jsem tady načetl, to tam určitě zmíním.

Odkaz ke komentáři

Střešní okno pouze na služebním/cizím autě :-). Každopádně také přeji ať to odezní. V interiéru už mám též vyměněných pár věcí na záruku kvůli vrzání a pazvukům, nicméně stejně se občas něco ozve, ale nic co by stálo za řešení...

Scalou 1.5 tsi občas jezdím a nepřijde mi to tak hrozný, naopak do ní sedám rád. Většinou ji střídám se Superbem III 2.0 tdi.  a vždy mi potom přijde strašně hbitá a obratná :biggrin: (v Superbu nuda a věčnost než se rozjede). Delší trasy jezdím úplně v pohodě do 6.0 l a to jí dávám také za uši.

Únik chladící kapaliny je celkem častý problém, také mám za sebou na 2.0 tsi výměnu čerpadla. Doporučuji sledovat i okolí vany, aby nedocházelo k větším únikům oleje + kapaliny (rozhodně nežádoucí a v pohodě by to měli v rámci záruky řešit). Mně napověděla i skvrna v garáži :-).

Odkaz ke komentáři

Ono s tou kapalinou jedna věc je ta slavná pumpa a občas taky koukněte na barvu, jak začne měnit odstín z neonově růžové do cihlova je čas ji vyměnit. Jasný důkaz toho, že novější neznamená lepší, zlatá G12.
Jinak mě ta Scala překvapivě taky docela baví, ale s tím projevem motoru bych vzal litrového tříválec a stačil by. Ono při svižný jízdě je znat, že těch 110kw je na ten podvozek hraniční, a já bych osobně bral raději výbavu, za rozdíl v ceně za motor...
Někdo tady mluvil o spotřebě RS, tak tady moje data z appky.
Nebudu jsem cpat všechno.
Zajímavé číslo, moje nejlepší spotřeba na nádrž 8,92
dc1d3b6a1fb0a1cce793fbbc4d7228fe.jpgf772305bc73523a2b5576b6ebdfad770.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

@Ol@f Zkoušel jsem, jde to z pod tapecu. Ještě že mám SS tak to ještě přehraje [emoji3]

 

@marekczek

Už jsem ti říkal, že potřebuju auto který má víc dveří než ToiToika, tím je golf ze hry a jestli myslíš tu ofci co jí voda vyzrala díru do kapoty, tak to taky nechci. Díky [emoji3]

 

 

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...