Přejít na obsah

Servisní prohlídky a vše kolem toho


Lukas605

Doporučené příspěvky

samozřejmě že návod mám :) ale mám to kapánek složitější, hned vysvětlím.

17.10.2016 - předprodejní servis najeto 5km

14.12.2017 - servisní prohlídka - výměna oleje najeto 29.325 km

28.01.2019 - servisní prohlídka - při prodeji 40.750 km (olej neměněn)

 

chci změnit interval na olej z 30tis/2roky na 15tis/1rok. Za chvilku budu mít najeto 45tis, to bych chtěl vyměnit olej a pak zase v 60tis atd. Auto bude v záruce do 10/2020 nebo 60tis. Jde mě o to, abych teď nevyměnil olej a v říjnu jel na prohlídku a to u nich bude vedeno jakože má olej 2 roky tak mě ho budou chtít vyměnit... a to já nechci. Když řeknu že ho nechci vyměnit, přijdu o záruku ne? Nebo když ten olej teď vyměním ale v autorizáku mě to napíšou do servisky, tak by to mělo být ok ne? Díky za pomoc... :beer:

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj.  Byl jsem se svou Octavií 1.4 Tsi  na první servisní prohlídce (po dvou letech). Kvůli malému nájezdu-12.400 km měnili pouze olej a olejový filtr. Jinak auto akorát zkontrolovali (osvětlení, spodek auta, test baterie, troška doplnění chladící kapaliny a pod..) Cena prohlídky v autorizovaném servisu Škoda VISTA car v Kyjově byla 4987,-Kč. (Olej LL 504.00/507.00.) Další prohlídka předepsaná  za rok, ale bez výměny oleje, ten budou zase měnit až za dva roky. Kvůli předražené ceně olejů jsem nechtěl přejít na pevný jednoroční interval oleje - stejně za dva roky nenajedu víc jak 15.000 km a auto parkuje v garáži kde nejsou v zimě velké teplotní výkyvy-rosný bod a do oleje se nesráží vlhkost. Ale až mi skončí záruka, přejdu na pevný interval 15000km/1rok a olej 502.00 s filtrem si budu měnit sám za cca do 1500,-Kč.

Odkaz ke komentáři

Co se týká servisní prohlídky a výměny oleje, tak mi po prvních dvou letech na servisní prohlídce v podstatě dali na výběr: další prohlídka povinná vždy po roce, ale výměna oleje podle toho u jakého zůstanu.  U oleje Longlife 504.00/507.00 bude další výměna za dva roky nebo ujetých dalších 30.000 km. A když přejdu na pevný interval 1 rok/15.000 km, olej 502.00, bude výměna příští rok. Tenhle olej je levnější, ale za dva roky se mění dvakrát, takže to vyjde dráž než ten dražší LL 504.00/507.00 jednou po dvou letech. Jasně, souhlasím s tím, že prodloužené intervaly 2roky/30.000 km nejsou pro motor dobré, já bych olej v autě víc jak těch 15.000 km nenechal, ale v mém případě kdy za ty dva roky víc jak 15.000 km nenajedu je to myslím jedno.  Tomu oleji se nic nestane, i když tam bude dva roky. Kdyby si v autorizovaném servisu neúčtovali tak přemrštěné ceny za olej, přešel bych na každoroční výměnu. Ale ta cena víc jak 800,-Kč za litr je fakt neakceptovatelná. Normálně v maloobchodě je čtvrtinová. Přikládám foto jak mi nastavili palubní počítač, jako důkaz, že výměna oleje opravdu až za dva roky.

Fotografie0513.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Nikdy bych v autě nenechal olej víc než 13tis a dva roky už vůbec ne. A u TSI už tím tuplem ne. Pokud jezdíš krátké trasy a neprohřeješ motor, tak bych dal určitě pevný interval a měnil po roku. Já to udělal taky tak, mám stejný motor. Cena oleje je šílená no... já si olej kupuju sám a vozím si ho do autorizáku... jen kvůli razítku atd... jinak bych se na ně taky vys... s 800 za litr...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...