Přejít na obsah

1,6 mpi 75kw - piskani/bzuceni z motoru


Doporučené příspěvky

Toto přesně dělá i můj motor a pár dalších co jsem slyšel :biggrin: dělá to od toho co jsem auto koupil, ale také by mě zajímalo co to způsobuje, bez řemenu příslušenství zvuk zůstane a po výměně rozvodů také nenastala žádná změna, jediný co mě napadalo co se tam ještě točí tak olejové čerpadlo ? :huh:

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Auto mam mesic a vsimnul jsem si toho asi pred14 dny... Je to moje prvni auto, jsem zelenac, takze uprimne ani nevim, jak by se melo standardne projevovat, ale toto jsem nikdy u jinych aut doma neslysel...

za mesic s tim mam v planu odjet na delsi cestu na dva tydny do zahranici, tak me to docela vydesilo... nerad bych nekde zustal viset, treba ze by odesly rozvody. Nicmene rikas, ze po jejich sejmuti zvuk zustava...

Holt asi nezbyde nic jineho nez auto nechat proverit u nekoho, kdo tomu rozumi... (Jak jinak :D) 

 

Edit: jak dlouho s tim zvukem jezdis?

Odkaz ke komentáři

Neděs se, kolega z práce má stejný motor má najeto 86 tisíc a ten zvuk je slyšet i u něj, jen mého motoru je teda hlasitější a slyšel jsem ho na víc motorech, samozřejmě mi taky vrtá v hlavě co to je ale už jsem to přestal řešit... Kdyby se ti to podařilo nějak odstranit určitě napiš 😄

Já auto koupil při 373xxx km teď mám 382xxx takže cca 9 tisíc a zvuk stále stejný...

Každopádně jestli máš auto měsíc a neměnil jsi rozvody tak si to nech alespoň prohlédnout a třeba se na něco i přijde.

Schválně jsem se teď našel videa tohoto motoru na Youtube a je to slyšet asi na všech co jsem zapnul 😉 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Takhle podle by zvuku mohla to bylo první co jsem měnil, pak altík a pak rozvody, ale říkám u mého motoru i když shodím řemen (kladka se tím pádem netočí) dělá to taky a když to dělají i motory na videích na Youtube tak to asi nebude, no uvidíš :) třeba něco bude v horším stavu a aspoň by se to třeba ztišilo, jestli si nedělal ani rozvody po koupi tak je stejně lepší když se to celý zkontroluje, člověk nikdy neví :) 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak nic, dal jsem to do servisu na vymenu filtru a oleje s tim, at se kouknou na to piskani... Rekli, ze tohle je v norme a i se koukli na rozvody s tim, ze je vsechno v cajku a vypadaj pekne (takze maj tech 30k najeto).

No dneska uz to nedela... resp. mozna je to pritomno, ale uz mi to nedrasa usi :D predtim jsem to slysel i za volantem s otevrenym okynkem, ted ne :D

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Mne tiez vychadzaju nezname zvuky ale to moze byt hocico.Mne piska aj palivove cerpadlo ale ked pustim radio tak to nepocut.Rozvody piskaju ale ked zahreje motor tak nie.Potom cosi strngoce a este cvakaju hydrostely-ale o par sekund prestanu.Cez leto necvakaju.

Kontroluj rozvody,menj olej.Sem tam kukni zospodu na auto,sem tam zapocuvaj motor ale moc to neries.Ono sa da zbavit vsetkych zvukov na tvojom aute ale servis by ta vysiel aj na 3000 EUR.

Ja mam rovnaky motor ako ty,a tento rok idem menit rozvody,olej a take hovadinky ved uvidim.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Mě to dělá taky, asi vlastnost motoru/řemenu/kladek..
Taky jsem to jednou chtěl řešit a ten mechanik mi naříkal na klíňák WD40 a prý hotovo.. Takže jsem ho hned vyměnil a zvuk stejný. Jiný mi radil řemeny ojet suchým mýdlem a pokud se změní zvuk, je to řemen. To sice pomohlo, ale na chvilku, bo mýdlo je hned pryč.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...