Přejít na obsah

Mercedes E400d 4matic kombi 2019


Doporučené příspěvky

Strádání a nekonečné čekání se blíží ke konci. Zítra začne porod. Právě jsem obdržel informaci, že zítra v 11:07 je naplánováno zahájení výroby mého nového broučka. K naložení na kamion by měl být připraven okolo 15.6. a u dealera okolo 19.6. Zatím jen foto z "ultrazvuku" 😊

image.png.cdd78bf1e02b56be5e76caa1d5174b6a.pngimage.png.cd8033565844490a1c31b4b621b893e1.pngimage.png.6685fb518f843dc68d2d4b19aa7e1db8.pngimage.png.25b2c7dad784c46bcb97b80e3b2f4e04.png

Odkaz ke komentáři

Děkuji, Petře. Koukám to vyšlo dneska. Já dneska dal kontrolní telefon a v systému dnes kolem 15 hodiny bylo "hrubá karoserie". A to jsem čekal, že by to už dnes mohlo na kamion. Tak nevím nevím a docela se bojím, že to do dovolené nebude. A to jsem speciálně kvůli tomu zvolil Itálii a předpokládám nájezd minimálně 5000km. Nevím sice, co u MB ve výrobním procesu znamená "hrubá karoserie", ale nezní mi to blízko dokončenému autu. A to musím mít auto na plechových značkách a převzaté nejpozději 27.6., jinak jsem v prdeli. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jsem dneska vezl k dealerovi plnou moc k přihlášení. Dneska mělo auto sjet z linky. Koukali jsme do systému a zítra v 7:07 je napsáno, že má jet na kamion. Dneska se ještě dodělává interiér. Auto šlo do výroby 5.6. v 8:56 dle záznamu v systému. Obvyklá doba výroby je okolo 8 dnů. No tak v mém případě se to nějak protáhlo, což mě pěkně sere. Proč? To v systému není napsáno. Dá-li ten nahoře, tak to zítra večer bude na celním skladu v Dobrovicích. No a tam už je na auto urgence. Dneska mi i říkal, že by si případně pro auto dojeli sami, když by rozvoz byl na dlouhej čouhej. Odjedu v pondělí nebo nejpozději v úterý na dovču? Původní plán byl odjezd v neděli v noci nebo v pondělí brzo ráno. Od 2.7. mám zajednané 2 pokoje v hotelu, cesta tam je na 2 dny.

Odkaz ke komentáři

Tak dneska auto opustilo po 9 hodině ranní výrobu a v 17:30 stálo v systému, že je předáno k transportu. Ale není vidět, že by odjelo. Takže nevíme, jestli je už na cestě do Dobrovic nebo ještě čeká u Stuttgartu na kamionu na doložení, aby bylo na kamionu 8 Eček. V pondělí ráno si budeme zase volat, jakej je stav. Na předávku v úterý moc prodejce nevěří, spíše čeká, že by jsme mohli na dovolenou odfrčet ve středu. Kua, to jsem nasranej, nervní, podrážděnej. I manželka se už vztekala, že se mnou poslední 3 dny není k vydržení. Bodejť by bylo, když jsme měli bejt od úterý v hotelu. Teď když odjedeme ve středu, tak tam dorazíme tak v pátek. Takže dovolená značně zkrácená, ty zajednané noci asi budu muset tak či tak zaplatit. A furt mám nervy, aby to alespoň tak klaplo. Jak koukám, jak mám tady s těmi termíny smůlu, tak abych ve středu nezjistil, že to příští týden nebude, protože něco. Jako to už bych se asi fakt z toho posral.

Já už i přemejšlím, jestli to nevezmeme v jednom tahu, že bych nechal řídit i manželku, aby jsme ten skluz nějak minimalizovali.

Odkaz ke komentáři

Krocane, Mondeo má před velkým servisem na 200tkm, dokonce bych to mohl i přetáhnout a to nechci riskovat(rozvody). Navíc má kupce, kterej počítá s tím servisem, ale ne že na něj půjde okamžitě.

Navíc bych byl na té dovolené fakt vzteklej a nic by se mnou nebylo. Jak bych věděl, že to tady na mě čeká u dealera, tak by mě zajímal jedině odjezd domů. Jak bych byl protivnej a vzteklej, tak by to nemohlo dopadnout jinak než hádkou se ženou, protože ta by to moc dlouho nevydržela. Už včera mi řekla, že poslední 3 dny to se mnou není k vydržení. Já to vím, já to sám cítím, jak nejsem v pohodě. Já budu v pohodě momentem, kdy bude všechno nabaleno v Ečku a budu odjíždět z parkoviště. To už nebude pnutí kvůli autu a nebude balící a odjezdový stres. To už bude jen vyhlídka na pleasure.

Těšil jsem se na každé nové auto, ale tohle se mnou mává asi nejvíc. Já třeba sedím na pivu a neustále klepu nohou a stará furt, ať nedrncám s tím stolem 😃

Odkaz ke komentáři

Prodejce me dost sere. Pred tydnem jsem mu posilal emailem dotaz, na ten neodpovida. Nekolik krat jsem mu volal, telefon nezveda a ani nezavola zpet. Takhle si jednani MB nepredstavuju. Skoro mam pocit, ze neco neni jak by melo byt a proto se radeji komunikaci vyhyba. Kur.va, ja si ale nekupuju rohlik za 2,50. Prachy uz ma na uctu a nebude se se mnou bavit? Vubec nevim, jaky je stav. Navic jsem chtel vedet, od kdy mam dat pojistku, jestli uz auto je v CR nebo neni. V nedeli odleta Andrea na dovolenou a vraci se az 24.7. a tim padem neni, kdo by provedl platbu za pojistku. Ze stejneho duvodu jsem ho nahanel kvuli fakture na doplatek auta, tu nakonec po urgencich poslal a obratem odesly prachy. 

Ja si tak rikam, jestli se nahodou s tim autem neco nestalo. Jestli třeba pri nakladce nebo transportu. 

Ale zaklad je se zakaznikem komunikovat za jakekoliv situace, protoze nekomunikace vzdy zakaznika nasere.

Odkaz ke komentáři

V červenci a v srpnu si většina lidí vybírá 7- 14 dní dovolený, takže opravdu někomu se dovolat je docela složité....

Jestli jste auto platili za hotové, tak se ani nedivím že se ti moc nevěnuje :-D Protože pokud si od něj nevezmeš financování a pojistku, tak má z tebe prodejce třeba 2500 Kč a majitel autosalonu moc z tebe taky nemá :-D

 

Prodejci aut v ČR a přístup autorizáku? Úplně tragický i u "premiovějších" značek... Úplně tam vymizeli profíci a zápalenci do aut...

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři
11 hours ago, marekczek said:

V červenci a v srpnu si většina lidí vybírá 7- 14 dní dovolený, takže opravdu někomu se dovolat je docela složité....

Jestli jste auto platili za hotové, tak se ani nedivím že se ti moc nevěnuje 😄 Protože pokud si od něj nevezmeš financování a pojistku, tak má z tebe prodejce třeba 2500 Kč a majitel autosalonu moc z tebe taky nemá 😄

 

Prodejci aut v ČR a přístup autorizáku? Úplně tragický i u "premiovějších" značek... Úplně tam vymizeli profíci a zápalenci do aut...

Ze me mel prodejce 450eur provizi. Kdybych bral C, tak by to bylo 400 a brat amg, tak je to 600 🙂

Odkaz ke komentáři
před 6 hodinami, Dakie napsal:

Jak to muzes s takovou jistotou tvrdit? Mohl mit dovcu od stredy, ctvrtka.. Holt ne vsichni sedi na mailu a telefonu i o divoleny je mi lito..

Ona ta komunikace z jeho strany byla vzdycky takova, ze jsem ho musel spis uhanet. A email ma tyden a mezitim jsme spolu i mluvili a v praci byl. Navic středa byl predposledni predpokladany termin predani. Takze dovolenou to neni. A mam takove neblahe tuseni, ze neco neni, jak by melo byt. V patek byl nejzassi termin dle smlouvy. Takze tak. Navic tam neni sam. A znovu opakuji, neni to auto za ctvrt mega, ale skoro za desetinasobek, tak bych cekal trochu jine chovani. 

Odkaz ke komentáři
3 minutes ago, TomasB said:

Ona ta komunikace z jeho strany byla vzdycky takova, ze jsem ho musel spis uhanet. A email ma tyden a mezitim jsme spolu i mluvili a v praci byl. Navic středa byl predposledni predpokladany termin predani. Takze dovolenou to neni. A mam takove neblahe tuseni, ze neco neni, jak by melo byt. V patek byl nejzassi termin dle smlouvy. Takze tak. Navic tam neni sam. A znovu opakuji, neni to auto za ctvrt mega, ale skoro za desetinasobek, tak bych cekal trochu jine chovani. 

Rikal sem ti, ze ti to domluvim tady. Usetril bys cca 8-10 tis eur a pristup by byl nekde jinde..

Odkaz ke komentáři
před 12 hodinami, Mezonek napsal:

Ze me mel prodejce 450eur provizi. Kdybych bral C, tak by to bylo 400 a brat amg, tak je to 600 🙂

to bylo jako příklad.... jenom sem psal, že pokud si od nich nebereš financování a pojistku, tak nejsi pro prodejce zajímavej.. protože nejvíce provizí mají od banky a pojištovny...

P.S. jestli si auto kupoval v cizině za eura, tak tam prodejce bere třeba 3000 eur a u nás 1000 eur měsíčně  jako normal plat v hrubym....

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Tak se mi konecne ozval. A podle vseho nereagoval, protoze asi nevi, co mi rict. Auto je stale nekde na parkovisti v Sindelfingenu. Nevi proc, nevi ani kdy odjede. Nema pry jak popohnat. Ale momentalne uz nedodrzuji smlouvu. Takze kdo vi, jestli bude, az se vratim. To mi tvrdil, ze standardne je u nich od sjeti z vyroby nejpozdeji do 4 dnu. 

Odkaz ke komentáři

třeba dostaneš gumové koberce jako pozornost :loool:

mě to přijde jako by dealer čekal na doložení kamionu (až tam bude mít více hotových aut), ale jak to chodí přepravou u hvězdy nevím... a druhý připad je když se to lehce poškodí při přepravě tak se to na rychlo lakuje (střecha, kapota) apod......

Odkaz ke komentáři

Bohužel u MB celkem běžná záležitost, mám v živý paměti jak vysirali mě. Měsíc posunutý termín, žádnej stres. Komunikace o ničem. Pak párkrát poděl při servisu. Tak sem udělal bordel a od tý doby jakž takž klid. Chce si to v home service sehnat parťáka a je klid. Já se skamarádil s asistentkou servisu, od tý doby volám jenom jí na soukromý číslo a holka by se rozkrajela [emoji3]

Odkaz ke komentáři
On 7/7/2019 at 11:16 AM, marekczek said:

to bylo jako příklad.... jenom sem psal, že pokud si od nich nebereš financování a pojistku, tak nejsi pro prodejce zajímavej.. protože nejvíce provizí mají od banky a pojištovny...

P.S. jestli si auto kupoval v cizině za eura, tak tam prodejce bere třeba 3000 eur a u nás 1000 eur měsíčně  jako normal plat v hrubym....

Jasne. Jinak co mi ukazoval, tak M-B prodejce v Lux bere okolo 10k Eur 🙂

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...