Přejít na obsah

Mercedes E400d 4matic kombi 2019


Doporučené příspěvky

Jo a málem bych zapomněl, ACC má fakt pěknou vychytávku, která se teď krásně projevila cestou na ten Singltrek v serpentýnách. Ono to spolupracuje s GPS a automaticky to upravuje rychlost na bezpečnou k projetí zatáček. Dřív jsem to pozoroval třeba při dojezdech ke kruháčům nebo křižovatkám, ale v těch serpentýnách to bylo fakt cool. Datové podklady to má on-line, totéž dopravní situaci. Obecně nejlepší navigace, co jsem viděl v autě.

Odkaz ke komentáři
On 8/20/2019 at 10:09 PM, TomasB said:

Jo a málem bych zapomněl, ACC má fakt pěknou vychytávku, která se teď krásně projevila cestou na ten Singltrek v serpentýnách. Ono to spolupracuje s GPS a automaticky to upravuje rychlost na bezpečnou k projetí zatáček. Dřív jsem to pozoroval třeba při dojezdech ke kruháčům nebo křižovatkám, ale v těch serpentýnách to bylo fakt cool. Datové podklady to má on-line, totéž dopravní situaci. Obecně nejlepší navigace, co jsem viděl v autě.

Gps dobra, ale google je porad lepsi. Uz me ta vestavena dvakrat vzala na cyklostezku... 

Odkaz ke komentáři

Jirko, ale mi to sosá data on-line. Já mám předplaceno na 3 roky. A lepší GPS jsem v autě ještě neviděl. Když někde stojí kolona, ví to a nahlásí, že třeba za 1km je stojící kolona. A sedí to, vždycky to tak je. Všechny opravy jsou v tom opravdu aktuální. Zatím co mi navi žekla, to sedělo na 100%. Má to i perfektně zapracovano hustotu dopravy.  Nabízí mi možnost alternativních tras, když to někde stojí nebo je tam špatná průjezdnost. A třeba po Praze mě to pro rpotáhlo místy, kde jsem nikdy nebyl. A čas dojezdu seděl na minutu. Vždy dá návrh a zeptá se. Když jsem to nejdřív ignoroval, tak jsem zjistil, že opravdu jsem udělal chybu, že jsem neposlechnul. Zatím fakt žádnej fail. Nevím, jak přesně to funguje a jak to dělají, ale funguje to špičkově. Dneska jsem třeba byl v zácpě na teplické dálnici a ono to i přesně ukazuje odkud kam to stojí a kolik minut je zpoždění oproti standardnímu průjezdu. A když to sleduji, tak to fakt perfektně sedí. Červeně je fakt špatný a žlutě je pomalejší jízda neý je obvyklé. Zelená je standardní průjezd. Nevím, třeba máš jinou verzi. 

A pokud počítá s nezpevněnou cestou, tak to předem po výpočtu trasy oznámí. Stejně tak placené úseky.

Koukni sem, tady jsem vyjel od baráku a za jízdy zadal cíl. Je slyšet, co říká. 

 

Odkaz ke komentáři

Tak update ohledně navigace. O víkendu jsem byl v Jizerkách a u cíle byly kompletní uzávěrky horských cest a tohle ne úplně navigace věděla. 

Jinak dnešní návrat domů, kdy jsem jel dle předepsaných rychlostí nebo je jen mírně překračoval, tak viz. foto. Jinak celkově na těch asi 5500km, co mám zatím najeto, tak spotřeba dle tankování 6,5. Prostě mi to nikdy nedá a vždycky tomu někde osolím a to pak letí nahoru. Tomu se nedá odolat. Jen dneska jsem jel jak jeptiška, jednak jsem předpokládal větší výskyt měření, což se vůbec nenaplnilo a druhak jsem nechtěl ani trochu přitahovat pozornost, protože jsem měl za sebou prochlastaný víkend a nebyl jsem si na 100% jistý, jestli tam není nějakej zbytkáč. Ale tak dal jsem tomu 13 hodin od posledního piva, tak snad ne. Odjížděl jsem z toho důvodu až jako absolutně poslední a sám už jsem vyčkávat pak nechtěl. Tak jsem jel jak jeptiška, max. +20, ale to jen vyjímečně.

Screenshot_20190901-190405_Mercedes me.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak dneska jsem se už nasral. Sem tam mě někdo problikává dálkovýma a došla mi dnes trpělivost. Jak to někdo udělá, okamžitě dostává plnou dávku bez milosti. Určitě to je totiž výzva "Jak ti to svítí?" Myslím, že pak má vypálenej mozek, že se mu jen z uší kouří. A že jich dneska bylo cestou z Brna večer. Mezonku, blikají i na tebe? To ty LED fakt tak perou?

Odkaz ke komentáři
před 7 hodinami, TomasB napsal:

Tak dneska jsem se už nasral. Sem tam mě někdo problikává dálkovýma a došla mi dnes trpělivost. Jak to někdo udělá, okamžitě dostává plnou dávku bez milosti. Určitě to je totiž výzva "Jak ti to svítí?" Myslím, že pak má vypálenej mozek, že se mu jen z uší kouří. A že jich dneska bylo cestou z Brna večer. Mezonku, blikají i na tebe? To ty LED fakt tak perou?

Tak asi tě upozorňují, že je něco s těmi světly špatně.. Takže logicky když mu dáš dálkový, tak seš ještě větší imbecil.. Běž si dát světla seřídit, můžeš je mít rozhozený.. :facka:

Odkaz ke komentáři

Odflákne se předprodejní servis, tak jako většina prodejců u O3FL a problém je na světě. Tam pro změnu ty LED světla svítily do země.

 

Jak už tady zaznělo. Probliknutím ti někdo dává najevo, že svitíš do nebe. Co si asi pomyslí, když mu ještě zapneš dálkové? Kamion s přídavnými světly na tebe :-)).

 

Odkaz ke komentáři

Leda že by byli ve fa René diletanti a vysrali se na předprodejní servis, osobně tomu nevěřím. Berte to tak, že má stínovací ledky, proto má z noci den. Samozřejmě to není příjemný, jak koukat do svářečky, ale mám koukat na cestu, ne do světel, kdo jezdí v noci tak to zná. Já tomu říkám syndrom spolujezdce, každou chvíli když někoho v noci někam vezu tak furt nadavaji jak to všem svítí, proč, protože čumí do světel protijedoucich aut a ne na cestu.

 

Samozřejmě jsou i situace kdy člověk dostane dávku do očí jak z rentgenu. Přejezdy a horizonty, to když se do toho podíváš tak máš vypálenou díru v hlavě, ale to je pak jedno co máš za světla, protože ty lumeny sežereš všechny bez ohledu na technologii.

 

Snad nejsem sám co jezdí v noci...

 

Co mě ale poslední dobou sere, jsou cyklisti se svetelnyma rampama z Ali, ono když tam má třeba 4x Cree T5 tak to už je taky světelný tok jak u boeingu ovšem bez optiky která by to někam směřovala. to občas mám chuť zastavit a narvat mu ty baterky do pr....

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Ja teda nevim, ale na novem aute jsem po tydnu skoncil v servise, protoze na me vsichni blikali a vysledek - rozhozena svetla. Nebudu soudit jestli se svetla nejak rozhodila tim, ze si auto samozrejme nove seda a nebo odflakli predprodejni servis, ale proste to svitilo jinak nez melo.

Tomasi fandim ti, aby si nepotkal nekoho kdo pak oslni tebe, a pak se nebudes stacit divit... Kdyz me nekdo napali dalkove tak mu je poslu taky vcetne pridavnych svetel a pak se nestaci divit.

 

 

header009:

Souhlasim s tebou ohledne jezdeni v noci, ale na druhou stranu nechat si ty svetla v ramci zaruky zkouknout stoji jen trochu casu a jeste si necham dat kafe.

A cyklisti, no nevim ja jsem spis rad, kdyz maji aspon blikacku, protoze u nas je standard, ze za sera lesem jezdi bez odrazky a svetel, pricemz nejsou skoro vubec videt.

Odkaz ke komentáři
9 hours ago, TomasB said:

Tak dneska jsem se už nasral. Sem tam mě někdo problikává dálkovýma a došla mi dnes trpělivost. Jak to někdo udělá, okamžitě dostává plnou dávku bez milosti. Určitě to je totiž výzva "Jak ti to svítí?" Myslím, že pak má vypálenej mozek, že se mu jen z uší kouří. A že jich dneska bylo cestou z Brna večer. Mezonku, blikají i na tebe? To ty LED fakt tak perou?

Na me blikali jen kamionaci. Chvilku mi trvalo, nez mi doslo, ze ty ledky stinujou spodek, ale nahoru v protismeru na dalnici to kamiony nebere a oslnuje je to - to nemaji dobre vymyslene. Jinak sem s tim problem nemel ani v Polsku... A po pravde, po tech problemech co si s tim autem na zacatku mel s ohledem na elektroniku - taky bych si to nechal pro jistotu prekontrolovat.

Odkaz ke komentáři

Je pravda, ze to byva jak se vvyloupnou zpoza horizontu, nebo jak sjizdim z kopce a podobne. Tak je mozne, ze neco chyti, nez to zareaguje. S kamionama na dalnici jsem problem nezaznamenal. Rozhodne na me neblikaji vsichni, ale malo jich neni. Takze mi dosla trpelivost a nemazu se s nima. Kdybych mel blikat na kazdeho, kde se mi nezdaji svetla, to bych se ublikal. Kdo na me pusti dalkove, tomu vypalim diru do hlavy.

Odkaz ke komentáři

Tvl, tak to nech zkontrolovat a přeměřit a budeš mít klid.

Ale jestli blikají protijedoucí, když ty jedeš z kopce nebo jsi na horizontu a oni proti tobě pod tebou, tak jsou deb*lové. To je snad jasný, že ti potkávací světla svítí v dolů, takže jim do ksichtu. To už takhle svítěj auta přece od krále klacka.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...