Přejít na obsah

Mercedes E400d 4matic kombi 2019


Doporučené příspěvky

Teď jsem si vzpomněl na jednu věc, která mě poslední dobou(už nějakej ten rok) trápí v autě. A myslel jsem si, že s novým autem se to vyřeší. Jak jedu víc jak nějakých 150-200km, tak mě strašně bolí zadek. Musím měnit posez v autě kvůli tomu, to na chvíli uleví, ale za chvíli je to tam zase. Dělalo mi to už v Mondeu, které je obecně bráno, že má skvělé sedačky a dělá mi to i v Mercedesu. Záda jsou v pohodě a byly v pohodě i v Mondeu, ale prdel pod kostrčí, to je peklo. Jestli je to tím, že furt sedím u kompu nebo čím to je, to nevím, ale v autě je to na delší trasy nepříjemné. A jestli teda Mercedes i Mondeo má sedáky výborné, tak pak si to neumím představit v Octavii, Fábii či čemkoliv podobném. 

Odkaz ke komentáři

Blbě sedíš. Já mám ten samý problém, akorát mě bolí levé koleno. Pak dám tempomat, s levou nohou všelijak kroutim, ale nepomáhá to. Pomůže jen zastavit a projít se, ale to na chvíli. Jedu dál a je to zas. Jsem přesvědčený, že je to blbým sezením/polohou. A prostě ne a neumim si najít tu správnou.

 

Odkaz ke komentáři

Je to tak, pomůže vylézt z auta. Nebo na chvíli změna polohy. Já nevím, jak bych si měl jinak sednout. Jsem už i zkoušel jinak si nastavit posez, ale moc to nikam nevede. Ještě tak třeba 5 let zpátky jsem takový problém neměl. Je to poslední roky. 

A teď jsem si ještě vzpoměl na jednu věc, které jsem si všimnul. Když jsem měl půjčenou tu 350d, tak ta na parkpilota parkovala jako splašená až mi to přišlo nepoužitelné a bál jsem se to používat. Podobně na začátku vypadalo parkování s tím mým. Ale to už jsem věděl, že je třeba přibržďovat podle potřeby. Moc jsem tomu nevěřil, když mi v RENE říkali, že se po nějakém čase chováním přizpůsobí mému stylu. No a včera jak jsem parkoval, tak jsem si uvědomil, jak krásně to samo parkuje, že vlastně nemusím na nic šahat, nic dělat a funguje to špičkově. Že to ani nemusím kontrolovat. Neparkuje zbrkle a nesmyslnou rychlostí, ale předvídatelně a mám naprostou jistotu, že včas zabrzdí. I to brzdění není skokové, ale cítím, jak dává na brzdy postupný náběh síly. Takže ony se ty systémy opravdu zjevně učí a přizpůsobují.

Odkaz ke komentáři
On 9/7/2019 at 9:18 PM, TomasB said:

Jirko, nějakej čas zpátky jsem nějak dostal na navigaci letecké mapy a šlo to až na pohled jako na ulici, ale teď jsem je tam chtěl zapnout a kdybych vysral čerta, tak prostě nevím jak. Nevíš jak se tam dostanu?

Nevim uplne co myslis, ale tukni si na ovladaci kolecko kdyz mas mapu a tam pres ovladaci kriz vyber zobrazeni

 

Odkaz ke komentáři

Dneska mi vlítnul chodech do cesty. No to bylo brutální brzdění. Medvěd řval jak vzteklej a zabrzdil jak hovado. Takže vyzkoušeno a funguje. Jen jsem z toho byl tak vykulenej, že jsem úplně zapoměl zamknout záznam na kameře, což mě tedy mrzí. Došlo mi to vlastně až teď, když to píšu.

Odkaz ke komentáři

Ono se s tím fakt dá jezdit za málo. A to jsem se nijak moc nesnažil. Jen jsem večer vyšťávenej odjížděl z instalace vodík.ového gen.erátoru, sednul jsem na Ořechovce do auta a prostě jel na autopilota domů. Trochu jsem si poskákal před tunelama, pak trochu na jižní spojce v omezeních a pak už dálnice tempomat 100, zaplej autopilot a občas jsem předjíždel kamiony, tak jsem přechodně trošku přidal. Před tankováním na Shell v Dobšicích jsem si to blejsknul. V grafu co sloupec, to průměr za 2 minuty. Jinak je vidět ujetá vzdálenost na které se to počítalo, průměrná rychlost a průměrná spotřeba. A to ještě koukám, že jsem byl tak vycucanej, že jsem si ani nepřepnul do EKO režimu. Na šestiválec dost dobrý.

20190917_193947.jpg

20190917_193937.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak z Mercedesu jsem dostal tuto nabídku na zimáky:

Dobrý den, pane B*****,

níže Vám posílám nabídku kompletních zimních kol a zimních pneumatik.

Uvedená cena kompletních kol je bez DPH za jedno kolo, vč. čidel RDK a kompletace.

Nezahrnuje středové krytky, šrouby kol a případnou montáž sady na vozidlo.

Jedna sada skladem za akční cenu. Nabídka platí do vyprodání zásob.

Děkuji.

8 J x 18 ET 43

A21340132007X44 tremolit-metallic

245/45 R18 100V

Goodyear Efficient Grip 8 MO

 

Q44014141048/49E         - pneumatiky s označením MO (Mercedes original)

běžná cena:       12 180,- bez DPH / 1 kolo

cena po slevě:  10 574,- bez DPH / 1 kolo

image001-2.png

 

Tak nevím, z toho Liberce to je lehce přes 30 tis. za komplet sadu s pneu lehce přes 30 tis myslím i s DPH. Tady něco přes 51 tis. za sadu. Včera jsme spolu s Pepou někam jeli a on mi říkal, že bych raději neměl špekulovat a vzít ten originál Mercedes. Být to tak o 10 níž, tak bych vůbec nepřemýšlel, ale takhle je to takové na hraně. Furt si myslím, že to je "přetopené". Nabídli mi jen tento typ, což ale nakonec nevypadá špatně, bude se to čistit dobře.

Odkaz ke komentáři
Tak z Mercedesu jsem dostal tuto nabídku na zimáky:
Dobrý den, pane B*****,
níže Vám posílám nabídku kompletních zimních kol a zimních pneumatik.
Uvedená cena kompletních kol je bez DPH za jedno kolo, vč. čidel RDK a kompletace.
Nezahrnuje středové krytky, šrouby kol a případnou montáž sady na vozidlo.
Jedna sada skladem za akční cenu. Nabídka platí do vyprodání zásob.
Děkuji.
8 J x 18 ET 43
A21340132007X44 tremolit-metallic
245/45 R18 100V
Goodyear Efficient Grip 8 MO
 
Q44014141048/49E         - pneumatiky s označením MO (Mercedes original)
běžná cena:       12 180,- bez DPH / 1 kolo
cena po slevě:  10 574,- bez DPH / 1 kolo
image001-2.png.e2b4f5e70260232f9b8b589ad1442497.png
 
Tak nevím, z toho Liberce to je lehce přes 30 tis. za komplet sadu s pneu lehce přes 30 tis myslím i s DPH. Tady něco přes 51 tis. za sadu. Včera jsme spolu s Pepou někam jeli a on mi říkal, že bych raději neměl špekulovat a vzít ten originál Mercedes. Být to tak o 10 níž, tak bych vůbec nepřemýšlel, ale takhle je to takové na hraně. Furt si myslím, že to je "přetopené". Nabídli mi jen tento typ, což ale nakonec nevypadá špatně, bude se to čistit dobře.
Necenili ti ale letní gumy..
Odkaz ke komentáři

Mercedes na webu nabízí i Michelin Alpin, nevím proč nenabídnul ten. Jsem mu napsal, že když to za tuhle cenu bude se vším všudy, tak stačí dohodnout termín přezutí. Tak uvidíme. Jsem na to koukal a slevu nedali skoro žádnou. Bratru litr na kole... Tak by to mohli zadara obout alespoň, případně jestli nějaké krytky, šrouby atd, tak to k tomu přibalit.

Odkaz ke komentáři

Ono jako není umění se v nejkritičtější dobu zasekat. Když dáš uskladnění za tři kilča, tak abys postavil hangár. Ber to tak, že pro ně to je spíš služba pro zákazníky než předmět podnikání. Ono zrovna pneuservis je dost o hovne. Na tři měsíce v roce bys uživil pětinásobek zaměstnanců a strojů a zbytek roku se ti na to práší..

Z jejich strany je to prostě selekce, zase tam je šance, že v sezoně dostaneš termín dřív než za měsíc..

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...