Přejít na obsah

Mercedes E400d 4matic kombi 2019


Doporučené příspěvky

Honzo, bude fajn, že auta budu moci jednoduše vysávat pořádným vysavačem. Že bude jednodušší mytí. Nad vapkou přemýšlím. Mám tam ale dvě malá ale. Zaprvé, abych si neničil zámkovku. Nevím, jestli nekoupit nějaké lino a na to vždy najet? Jednorázově se moc neděje, ale dlouhodobě vidím, co to s dlažbou dělá. No a další věc, voda z řádu a minerály v ní. Na tohle by byla dobrá minimálně měkčená voda. 

Odkaz ke komentáři

Tak na myčce nemá wapka co dělat. Pokud se něco někde vymývá z podloží, je to špatně udělaný. Máme zamkovku 20 let 15 let na jednom místě meju wapkou auta a je stejná v celý ploše..
Tyhle obavy jsou fakt jalový..

Navíc na některých myčkách se používá dost agresivní chemie, kterou doma mít nebudeš

Odkaz ke komentáři

V Pardubicích u Globusu to furt předělávali. před vjezdem do klasické myšky vapkou předmývali auta a bylo to nesrovnatelné s klasickou myškou. Ale se jim to tam furt propadalo a ty zámkovky rozežraný za chvíli. Protože tam dobře myli, tak tam vždycky myly fronty a jedno auto za druhým. S Covidem je s nimi asi ámen. Ze současných aut tam ale už není mytého nic. I Mondeo jsem tam přestal mýt, protože kartáče. Na autě je prostě kartáč znát. 

Odkaz ke komentáři

Přesně, mojí dlažbě vapka neškodí. A sůl se snažím okopávat ještě před příjezdem na dvůr na silnici :). S vodou to mám také jednoduché, ale to vysušení asi pomůže. Ono stejně ta tmavá auta jsou hned zaprášená ... . Zrovna koukám po nové vapce, abych si ji vybavil pěnovačem (nebo spíš, aby to už bylo ve výbavě), na starou to už nemá smysl.

Odkaz ke komentáři

tmavou barvu musíš vždycky usušit, takže je jedno jaká je voda........ protože i měkká voda nechá po zaschnutí "kapky", když jí neutřeš........ 

honzo já doporučuju nilfisk a napěnovač co je v příslušenství k vapce stojí víš za co..... takže si neomezuj výběr tím, že koukáš aby to mělo ve výbavě......... 

Odkaz ke komentáři

 Díky za info. Důležitým parametrem je u mě průtok a tlak ( mám vyhlídnutou se 180bar a 500l průtok) a samozřejmě co nejvíce AL dílů :).

Samozřejmě nejradši bych chtěl s naftovým ohřevem, která už se dnes dá koupit za rozumné peníze, ale není místo :). Když potřebuji, zajedu ke švárovi a omyju si, co potřebuji :). až 100°C teplá voda je na odmašťování a přípravu spodku na konzervaci úplně parádní.

Odkaz ke komentáři

Ja si demi vodu doma vyrabim a raketa to teda neni, normalne jsem koupil filtr co byl treba v hornabchu na akvarijni potreby (denerle osmose asi za 1400kc) a normalne to mam pusteny do ibc nadrze a ,, odpadni vodu" mam do druhe becky a tou zalevam atd...
Dnes uz jsou ty filtry cenove dost dostupne, akkrat je to porad cca 1:3 na jeden litr demi vody je 3l,, odpadni vody"
Mam to pusteny treba pres vikend a udelam si cca 300l vody a to me staci na nekolik myti, protoze to pouzivam pouze na zaverecnej oplach a na to cloveku staci cca 20-40l

Hlavne kazdou plnou nadrz susicky vezmu a vyleju si ji tam taky, protoze to je v podstate destilka..

Odkaz ke komentáři
před 4 hodinami, HONZAV1 napsal:

 Díky za info. Důležitým parametrem je u mě průtok a tlak ( mám vyhlídnutou se 180bar a 500l průtok) a samozřejmě co nejvíce AL dílů :).

Samozřejmě nejradši bych chtěl s naftovým ohřevem, která už se dnes dá koupit za rozumné peníze, ale není místo :). Když potřebuji, zajedu ke švárovi a omyju si, co potřebuji :). až 100°C teplá voda je na odmašťování a přípravu spodku na konzervaci úplně parádní.

Co to proboha stojí, takové monstrum?

před 4 hodinami, krocan napsal:

tmavou barvu musíš vždycky usušit, takže je jedno jaká je voda........ protože i měkká voda nechá po zaschnutí "kapky", když jí neutřeš........ 

honzo já doporučuju nilfisk a napěnovač co je v příslušenství k vapce stojí víš za co..... takže si neomezuj výběr tím, že koukáš aby to mělo ve výbavě......... 

Ono jak to na tom necháš zaschnout, tvrdou vodu, tak už to z laku nesundáš. Změkčenou ano, protože to se rozpustí vodou. 

Odkaz ke komentáři

tak když meju auto, obzvlᚍ tmavou barvu, tak ho utírám mikrovláknem, aby ty kapky prostě nezaschly, protože to prostě nechceš mít umytý auto a zaschnutý kapky...... takže když něco dělám, tak pořádně nebo vůbec.

a jestli ho nechceš po mytí utírat, tak řešení je dešťovka jak psal Jirka, ale pro mě má být auto po mytí i usušený, protože pak na stejkající kapky/čůrky se chytá prach a vypadá to jak pochcaný, ale já sem na to pacient.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...