Přejít na obsah

Mercedes E400d 4matic kombi 2019


Doporučené příspěvky

Strádání a nekonečné čekání se blíží ke konci. Zítra začne porod. Právě jsem obdržel informaci, že zítra v 11:07 je naplánováno zahájení výroby mého nového broučka. K naložení na kamion by měl být připraven okolo 15.6. a u dealera okolo 19.6. Zatím jen foto z "ultrazvuku" 😊

image.png.cdd78bf1e02b56be5e76caa1d5174b6a.pngimage.png.cd8033565844490a1c31b4b621b893e1.pngimage.png.6685fb518f843dc68d2d4b19aa7e1db8.pngimage.png.25b2c7dad784c46bcb97b80e3b2f4e04.png

Odkaz ke komentáři

Děkuji, Petře. Koukám to vyšlo dneska. Já dneska dal kontrolní telefon a v systému dnes kolem 15 hodiny bylo "hrubá karoserie". A to jsem čekal, že by to už dnes mohlo na kamion. Tak nevím nevím a docela se bojím, že to do dovolené nebude. A to jsem speciálně kvůli tomu zvolil Itálii a předpokládám nájezd minimálně 5000km. Nevím sice, co u MB ve výrobním procesu znamená "hrubá karoserie", ale nezní mi to blízko dokončenému autu. A to musím mít auto na plechových značkách a převzaté nejpozději 27.6., jinak jsem v prdeli. 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jsem dneska vezl k dealerovi plnou moc k přihlášení. Dneska mělo auto sjet z linky. Koukali jsme do systému a zítra v 7:07 je napsáno, že má jet na kamion. Dneska se ještě dodělává interiér. Auto šlo do výroby 5.6. v 8:56 dle záznamu v systému. Obvyklá doba výroby je okolo 8 dnů. No tak v mém případě se to nějak protáhlo, což mě pěkně sere. Proč? To v systému není napsáno. Dá-li ten nahoře, tak to zítra večer bude na celním skladu v Dobrovicích. No a tam už je na auto urgence. Dneska mi i říkal, že by si případně pro auto dojeli sami, když by rozvoz byl na dlouhej čouhej. Odjedu v pondělí nebo nejpozději v úterý na dovču? Původní plán byl odjezd v neděli v noci nebo v pondělí brzo ráno. Od 2.7. mám zajednané 2 pokoje v hotelu, cesta tam je na 2 dny.

Odkaz ke komentáři

Tak dneska auto opustilo po 9 hodině ranní výrobu a v 17:30 stálo v systému, že je předáno k transportu. Ale není vidět, že by odjelo. Takže nevíme, jestli je už na cestě do Dobrovic nebo ještě čeká u Stuttgartu na kamionu na doložení, aby bylo na kamionu 8 Eček. V pondělí ráno si budeme zase volat, jakej je stav. Na předávku v úterý moc prodejce nevěří, spíše čeká, že by jsme mohli na dovolenou odfrčet ve středu. Kua, to jsem nasranej, nervní, podrážděnej. I manželka se už vztekala, že se mnou poslední 3 dny není k vydržení. Bodejť by bylo, když jsme měli bejt od úterý v hotelu. Teď když odjedeme ve středu, tak tam dorazíme tak v pátek. Takže dovolená značně zkrácená, ty zajednané noci asi budu muset tak či tak zaplatit. A furt mám nervy, aby to alespoň tak klaplo. Jak koukám, jak mám tady s těmi termíny smůlu, tak abych ve středu nezjistil, že to příští týden nebude, protože něco. Jako to už bych se asi fakt z toho posral.

Já už i přemejšlím, jestli to nevezmeme v jednom tahu, že bych nechal řídit i manželku, aby jsme ten skluz nějak minimalizovali.

Odkaz ke komentáři

Krocane, Mondeo má před velkým servisem na 200tkm, dokonce bych to mohl i přetáhnout a to nechci riskovat(rozvody). Navíc má kupce, kterej počítá s tím servisem, ale ne že na něj půjde okamžitě.

Navíc bych byl na té dovolené fakt vzteklej a nic by se mnou nebylo. Jak bych věděl, že to tady na mě čeká u dealera, tak by mě zajímal jedině odjezd domů. Jak bych byl protivnej a vzteklej, tak by to nemohlo dopadnout jinak než hádkou se ženou, protože ta by to moc dlouho nevydržela. Už včera mi řekla, že poslední 3 dny to se mnou není k vydržení. Já to vím, já to sám cítím, jak nejsem v pohodě. Já budu v pohodě momentem, kdy bude všechno nabaleno v Ečku a budu odjíždět z parkoviště. To už nebude pnutí kvůli autu a nebude balící a odjezdový stres. To už bude jen vyhlídka na pleasure.

Těšil jsem se na každé nové auto, ale tohle se mnou mává asi nejvíc. Já třeba sedím na pivu a neustále klepu nohou a stará furt, ať nedrncám s tím stolem 😃

Odkaz ke komentáři

Prodejce me dost sere. Pred tydnem jsem mu posilal emailem dotaz, na ten neodpovida. Nekolik krat jsem mu volal, telefon nezveda a ani nezavola zpet. Takhle si jednani MB nepredstavuju. Skoro mam pocit, ze neco neni jak by melo byt a proto se radeji komunikaci vyhyba. Kur.va, ja si ale nekupuju rohlik za 2,50. Prachy uz ma na uctu a nebude se se mnou bavit? Vubec nevim, jaky je stav. Navic jsem chtel vedet, od kdy mam dat pojistku, jestli uz auto je v CR nebo neni. V nedeli odleta Andrea na dovolenou a vraci se az 24.7. a tim padem neni, kdo by provedl platbu za pojistku. Ze stejneho duvodu jsem ho nahanel kvuli fakture na doplatek auta, tu nakonec po urgencich poslal a obratem odesly prachy. 

Ja si tak rikam, jestli se nahodou s tim autem neco nestalo. Jestli třeba pri nakladce nebo transportu. 

Ale zaklad je se zakaznikem komunikovat za jakekoliv situace, protoze nekomunikace vzdy zakaznika nasere.

Odkaz ke komentáři

V červenci a v srpnu si většina lidí vybírá 7- 14 dní dovolený, takže opravdu někomu se dovolat je docela složité....

Jestli jste auto platili za hotové, tak se ani nedivím že se ti moc nevěnuje :-D Protože pokud si od něj nevezmeš financování a pojistku, tak má z tebe prodejce třeba 2500 Kč a majitel autosalonu moc z tebe taky nemá :-D

 

Prodejci aut v ČR a přístup autorizáku? Úplně tragický i u "premiovějších" značek... Úplně tam vymizeli profíci a zápalenci do aut...

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři
11 hours ago, marekczek said:

V červenci a v srpnu si většina lidí vybírá 7- 14 dní dovolený, takže opravdu někomu se dovolat je docela složité....

Jestli jste auto platili za hotové, tak se ani nedivím že se ti moc nevěnuje 😄 Protože pokud si od něj nevezmeš financování a pojistku, tak má z tebe prodejce třeba 2500 Kč a majitel autosalonu moc z tebe taky nemá 😄

 

Prodejci aut v ČR a přístup autorizáku? Úplně tragický i u "premiovějších" značek... Úplně tam vymizeli profíci a zápalenci do aut...

Ze me mel prodejce 450eur provizi. Kdybych bral C, tak by to bylo 400 a brat amg, tak je to 600 🙂

Odkaz ke komentáři
před 6 hodinami, Dakie napsal:

Jak to muzes s takovou jistotou tvrdit? Mohl mit dovcu od stredy, ctvrtka.. Holt ne vsichni sedi na mailu a telefonu i o divoleny je mi lito..

Ona ta komunikace z jeho strany byla vzdycky takova, ze jsem ho musel spis uhanet. A email ma tyden a mezitim jsme spolu i mluvili a v praci byl. Navic středa byl predposledni predpokladany termin predani. Takze dovolenou to neni. A mam takove neblahe tuseni, ze neco neni, jak by melo byt. V patek byl nejzassi termin dle smlouvy. Takze tak. Navic tam neni sam. A znovu opakuji, neni to auto za ctvrt mega, ale skoro za desetinasobek, tak bych cekal trochu jine chovani. 

Odkaz ke komentáři
3 minutes ago, TomasB said:

Ona ta komunikace z jeho strany byla vzdycky takova, ze jsem ho musel spis uhanet. A email ma tyden a mezitim jsme spolu i mluvili a v praci byl. Navic středa byl predposledni predpokladany termin predani. Takze dovolenou to neni. A mam takove neblahe tuseni, ze neco neni, jak by melo byt. V patek byl nejzassi termin dle smlouvy. Takze tak. Navic tam neni sam. A znovu opakuji, neni to auto za ctvrt mega, ale skoro za desetinasobek, tak bych cekal trochu jine chovani. 

Rikal sem ti, ze ti to domluvim tady. Usetril bys cca 8-10 tis eur a pristup by byl nekde jinde..

Odkaz ke komentáři
před 12 hodinami, Mezonek napsal:

Ze me mel prodejce 450eur provizi. Kdybych bral C, tak by to bylo 400 a brat amg, tak je to 600 🙂

to bylo jako příklad.... jenom sem psal, že pokud si od nich nebereš financování a pojistku, tak nejsi pro prodejce zajímavej.. protože nejvíce provizí mají od banky a pojištovny...

P.S. jestli si auto kupoval v cizině za eura, tak tam prodejce bere třeba 3000 eur a u nás 1000 eur měsíčně  jako normal plat v hrubym....

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Tak se mi konecne ozval. A podle vseho nereagoval, protoze asi nevi, co mi rict. Auto je stale nekde na parkovisti v Sindelfingenu. Nevi proc, nevi ani kdy odjede. Nema pry jak popohnat. Ale momentalne uz nedodrzuji smlouvu. Takze kdo vi, jestli bude, az se vratim. To mi tvrdil, ze standardne je u nich od sjeti z vyroby nejpozdeji do 4 dnu. 

Odkaz ke komentáři

třeba dostaneš gumové koberce jako pozornost :loool:

mě to přijde jako by dealer čekal na doložení kamionu (až tam bude mít více hotových aut), ale jak to chodí přepravou u hvězdy nevím... a druhý připad je když se to lehce poškodí při přepravě tak se to na rychlo lakuje (střecha, kapota) apod......

Odkaz ke komentáři

Bohužel u MB celkem běžná záležitost, mám v živý paměti jak vysirali mě. Měsíc posunutý termín, žádnej stres. Komunikace o ničem. Pak párkrát poděl při servisu. Tak sem udělal bordel a od tý doby jakž takž klid. Chce si to v home service sehnat parťáka a je klid. Já se skamarádil s asistentkou servisu, od tý doby volám jenom jí na soukromý číslo a holka by se rozkrajela [emoji3]

Odkaz ke komentáři
On 7/7/2019 at 11:16 AM, marekczek said:

to bylo jako příklad.... jenom sem psal, že pokud si od nich nebereš financování a pojistku, tak nejsi pro prodejce zajímavej.. protože nejvíce provizí mají od banky a pojištovny...

P.S. jestli si auto kupoval v cizině za eura, tak tam prodejce bere třeba 3000 eur a u nás 1000 eur měsíčně  jako normal plat v hrubym....

Jasne. Jinak co mi ukazoval, tak M-B prodejce v Lux bere okolo 10k Eur 🙂

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...