Přejít na obsah

TACHOMETR_OCTAVIA 1.6/75KW BFQ


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, 

Potřeboval bych radu, na mé Octavii se zbláznil tachometr. Ručička lítá jako poblázněná. Při ustálené rychlosti ukazuje někdy 0km, někdy zase lítá nahoru, dolu a pak se ustálí.

Podle VAGU je test akčních členů OK, Test z načtení jednotky motor/ rychlost je v také OK

Ale při načtení Komfort systém rychlost  se rychlost chová úplně stejně jako na tachometru. 

Neměl by někdo z Vás náhodou typ na co se zaměřit???

Díky moc předem 

 

Odkaz ke komentáři

Prosím o radu??? Šlo by vyzkoušet prohodit budíky mezi Octavii 1.6/75KW (r.2002) AVU za budíky z 1,6/75KW (r.2009) BFQ????

Zda by šlo vyloučit buď chybu v komfortní jednotce nebo v budíkách. Aby bylo možné auto projet s puštěnou diagnostikou a nebo případně projet auto bez 

zapojených budíků. Nezkoušel to někdo?

Díky všem 

Odkaz ke komentáři

V dílenské příručce jsem koukal a pokud jsem to dobře pochopil tak by měla jít rychlost do budíku z levého předního snímače ABS, snímač byl hodně špinavej a pokus ho odmontovat se nezdařil, asi by to chtělo hrubou sílu. Tak jsem ho pěkně očistil a přišlo mě to trošku lepší, ale dobrý tedy ne. Jak počasí dovolí tak na to ještě mrknu . Nebo nějaká jiná rada?

Odkaz ke komentáři

Tak závada dnes vyřešena !!! 

Šel jsem po těch snímačích na převodovce, jsou tam dva. Jeden 3pin a druhý 2pin. Když jsem demontoval baterii a filtr-box tak jsem si všiml, že kabely jdou současně. A ten 3pin v místě napojení do hlavního svazku co jde kolem startéru tak bylo vidět že je nějak nemocný. Hnědá žila byla totálně z oxidovaná  a po zatažení za něj byl drát na dva 🙂 Navlékl jsem na žílu smršťovací bužírku a opatrně zmáčkl přes kabelovou dutinku. Pro jistotu jsem ještě přemotal svazek izolačkou. Bohužel jak svítilo sluníčko tak z fotek se nic nepovedlo. Ale díky Martin ASV za rady.  

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...