Přejít na obsah

velmi špatně startuje - palivové čerpadlo KO ?


Doporučené příspěvky

V poslední době velmi špatně startuje. Dnes večer jsem motor nastartoval asi až na po desáté.

Nevíte jak poznám funkčnost palivového čerpadla ? Někdo mi říkal, že to může odejít vlivem téměř prázdné nádrže,

což se mi stalo před 14 dny, kdy jsem jízdu končil u chaty v kopci, čímž se benzín v nádrži asi ještě víc "vytratí".

Projevilo se to tak, že i když jsem k té chatě dojel a parkoval už na rovině, benzín asi zůstal v nádrží nalitý někde mimo, takže ráno jsem to nemohl vůbec nastartovat.

Tak mi tam musel údržbář dolít cca 2 litry , hladina stoupla a pak se to podařilo nastartovat...Pak to vypadalo, že to už zase funguje OK. Nicméně dnes ráno a podvečer, kdy byl studený motor, byl start velmi špatný a tak si říkám, zda přece jen není poškozená ta pumpa, jenže nevím jak to zjistit. Teplý motor v průběhu dne startoval v pohodě.

Jinak jezdím na LPG, a vetšinou jsem měl v nádrži o trochu víc než je rezerva. Jinak u poloprázdné nádrže při jízdě z kopce jde ručička paliva zase nahoru, přestože do nádrže nikdo nic nepřidá...

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Pokud za jizdy na benzin auto jede normalne, tak to cerpadlem nebude.

Jezdim taky na LPG a zjistil jsem, ze jak mam benzin v nadrzi delsi dobu (min. 2 mesice), tak mam taky spatny starty (na 3 valce, nekdy po startu motor zdechne). Po vyjeti stareho benzinu a nacerpani cerstveho, jsou pak starty v pohode.

Zkus natankovat 10-15l 100 oktanu a pridej VIF aditivum nebo neco jinyho na procisteni palivove soustavy a vstriku...

Odkaz ke komentáři

Konny: Musím říct že mám stejný zkušenosti, firemní CNG auta jak je tam benzín přes 2 měsíce tak startují na 3 případně to hned chcípne, když je zima tak třeba nechce chytit vůbec a startuje se několikrát, až se to rozchodí tak je to celý den ok 😄 takže se to nebo vypustí nebo vyjede do prázdna, natankuje se nový benzín a je to zase jak z fabriky 😄 

Odkaz ke komentáři

Jde teda videt, ze ten benzin je pekna sra*ka, kdyz po 2 mesicich je KO... Mozna by nebylo spatny zkusit pridat do benzinu nejaky stabilizator paliva.

Loni jsem ho nalil u babicky do kanystru pro zahradni techniku (pres pul kandaku zustalo do letosniho roku) a muzu rict, ze jak sekacka tak i freza chytily na 3-4 zatahnuti, coz driv bylo nemyslitelne...

Odkaz ke komentáři

Zeptej se pumpaře a ten ti řekne, že benzín(N95, N98) je určen k okamžité spotřebě a časem rychle degraduje. Mě doporučoval koupený benzín vyjet vždy do týdne atd.
U N100 je to jiné, bo je bez sraček.
V mašině jsem přes zimu měl N100 a chytla hned[emoji6]

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

No psal jsi, ze ti v masine vydrzel N100 pres zimu. Ja mam v masine pres zimu N95 a taky ji v pohode na jare nakopnu. Motorka asi neni tak nachylna jako auto.

Kazdopadne se divim, ze kvalita benzinu jde tak rychle dolu, ono to bude hodne tim, ze jsou u nas volne zakony a benzin se muze vic redit nez v okolnich zemich...

Odkaz ke komentáři

Právě s N95 jsem při startování vždycky přechlastal svíčky, musel je vyndat, vypálit a až pak ok.

A v N95 je minimálně:
77% benzín + různé poměry MTBE, ETBE, ethanol, benzen, toluen, n-hexan, xylen, 2-methylbutan,.. a v tom bude ten zakopaný pes.

Když jsme u toho. Loni bylo haló kvůli palivu E10, ale nikde není. Bude či nebude?

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
V 18. 6. 2019 at 11:58, Konny napsal:

Pokud za jizdy na benzin auto jede normalne, tak to cerpadlem nebude.

Jezdim taky na LPG a zjistil jsem, ze jak mam benzin v nadrzi delsi dobu (min. 2 mesice), tak mam taky spatny starty (na 3 valce, nekdy po startu motor zdechne). Po vyjeti stareho benzinu a nacerpani cerstveho, jsou pak starty v pohode.

Zkus natankovat 10-15l 100 oktanu a pridej VIF aditivum nebo neco jinyho na procisteni palivove soustavy a vstriku...

Díky všem za reakce, názory a rady, Je fakt, že když bylo auto zahřáté po x jízdách tak to už chytalo dobře. Pak mě ještě napadal stav svíček, ty jsem neměnil ani při koupi a po dalších 30.000,- km. Jen jsem je jednou vymontoval, jemně obrousil elektrody a pak to chvíli startovalo na výbornou hned, než se to zanedlouho asi zase nějak zasralo tipuji....(teda ty elektrody)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...