Přejít na obsah

POMOC! Škoda Octavia RS 2.0 TDI BMN - chyba P3138 + P0299


Doporučené příspěvky

Zdravím,

moc prosím o pomoc s problémem, se kterým si už opravdu nevím rady. Na mojí Octavii RS s motorem BMN mě dřívě trápilo padání do nouzového režimu, kterému předcházela signalizace kontrolky motoru a začalo blikat žhavení a celá tato paráda byla doplněna hláškou "Motor do dílny", poté nastal již zmíněný nouzový režim. Nakonec jsem se tedy dočetl, že problém je v plastovém sání a v jeho vířivých klapkách, tak jsem tedy vyměnil plastové sání za hliníkové, samozřejmě s novým těsněním a podtlakovou membránou a problém na pár měsíců ustal.

V poslední době se ale děje skoro to samé, rozsvítí se kontrolka motoru a po chvíli začne blikat žhavení, motor do dílny, ale do nouzového režimu auto nepadá a jezdí, řekl bych normálně, žádné ztráty výkonu moc nepociťuji. Včera jsem nechal auto napíchnout a vyjely mi tyto chyby (v momentě, kdy bylo auto připojené na diagnostiku zrovna ale blikalo jen žhavení):

P3138 - Variabilní přivod rozdělovače, ventil přepínače, rozdíl regulace - Trvale

P0299 - Kapacita plnícího turbokompresoru nedostatečná - přerušovaný

Už jsem z toho opravdu na prášky, nikdo v servisech nic neví a ani nevím, kde a čím pokračovat. Napadá mě ze startu nechat vyčistat EGR ventil, ale když čtu různé diskuze, tak čtu, že to může být milion věcí, od DPF, přes podtlakovou regulaci turba, tlakové hadice až po ten EGR.

Za každou radu budu maximálně vděčný, předem moc děkuji! 🙂

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...