Přejít na obsah

Spotreba oleja na 1.4 mpi 59kw


Doporučené příspěvky

Ahojte, mam O2 Tour 2011 1.4 mpi CGGA, najazdenych momentalne 402 000km. Servis do 380 000 len v autorizovanom servise skoda. Olej Castrol 5w30 LL. Pri 399 000km prdli rozvody (este pred intervalom), vymenili sa, hlava bola na vybruse, vymenych 8 sacich ventilov a vsetky gufera. Auto pred repasom hlavy zralo cca 0,5l oleja na 1000km. Po vybruse zasvietila kontrolka po 800km, dolial som, potom zasvietila uz po 200km, dolial som, potom znovu asi po 400km a teraz znovu asi cca po 400-500km, vzdy som dolial 0,5l. Da sa to považovať este v norme? Mohol by byt zle urobeny repas hlavy? Idem v sobotu do servisu na vymenu platniciek, tak skusime odmerat tlaky. Vonkajsie prejavy nevidim, ziaden vyteceny olej, auto nedymi (aj ked z vyfuku je citit olej, ale to bol citit aj predtym), v nadrzke s vodou nieje olej. Odspodu to lepsie pozrieme na zdvihaku v sobotu a budeme vidiet. Skor sa ale obavam, ze uz to budu piesty, piestne kruzky. Mohla by pomoct vymena oleja za hustejsi? Niekto podobnu skusenost so spotrebou oleja, ktora kolise? Vdaka. 

Odkaz ke komentáři

To budou bohužel ty pístní kroužky, je velká škoda že se nevyměnili když byla hlava dole... Tím že se udělali ventily se zvedli tlaky a spotřeba oleje se ještě zvýšila, to tak bývá...

Pěkný nájezd km kor na 1.4, jestli je jinak v cajku šel bych do výměny, nebo změn olej alespoň se ta spotřeba trošku sníží 🙂

Odkaz ke komentáři

Díky za odpoveď, uvažoval som nad tým, že by sa rovno vymenili, ale nakoniec sme to tak bohužiaľ neurobili, teraz ma to sere 😠 

Motor a auto je všeobecne v poriadku, až na pár dier v laku od kamienkov, ktoré už začínajú hrdzavieť, ale to je kozmetická vada a dá sa jednoducho vyriešiť. Auto už má za sebou aj výmenu prevodovky, tak aj keď má toľko nabehané mi je ľúto to dávať preč, keď funguje 🙂 

A aký olej by si odporučil? 5w40? alebo 10w40? Teraz je tam podľa normy VW 504 00/507 00. Vždy som dával podľa predpisu, tak teraz neviem presne čo by som tam dal akú značku a tak. Ak máš niečo preferované, tak sem s tým 🙂 

Zatiaľ by som vymenil olej a potom niekedy na jeseň tie krúžky 🙂 

Odkaz ke komentáři

S ťukanci od kamení mám taky trošku problém ale kapota už je po laku tak zbývá pár drobností, nic velkého, převodovka zatím drží 😄 mám najeto podobně 383xxx akorát 1.6 MPi.

Velká škoda že se ty kroužky neudělali rovnou... 😕

Olej bych dal s nornou VW 502.00 10W-40 a interval tím pádem max 15, ale ani s LL olejem bych nejezdil 30 tisíc... 🙂

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

10w je hovadina , akurát odídu v zime hydroštely 

 

na hlave boli urobené aj vodítka ? bývajú ko ... klepe ten motor ? ak nie tak hlavu dole , piesty von , origo krúžky na to , nové skrutky , tesnenie pod hlavu a ak je teda hlava ok tak bude pokoj , aj tlaky budú v poriadku aj spotreba oleja ... už som takýchto pár poriešil , a všetky mali cez 300t km

Odkaz ke komentáři

Ale houby odejde.... 😄 normu VW 502.00 aby měl a nic se nestane, hromada motorů s hydroštely jezdí na 10W-40 statisíce km včetně naší O1 1.6 MPi s 305xxx km a rozhodně se po každé zimě nemění hydra protože by cvakali no větší pitomost jsi ani napsat nemohl gratuluji 😄 navíc ten olej se do tohoto motoru dávat může právě s normou 502.00 😄

Je jasný že tu spotřebu oleje to nezachrání o tom žádná furt tam bude ale alespoň se sníží než se to vyřeší, ty kroužky ho neminou pokud to má být v cajku.... sám píše že se pak vymění, ale chápu že když to bylo nedávno rozebraný tak se do toho člověku znovu nechce, je fakt velká škoda že se to neudělalo komplet mohl být klid přitom stačilo shodit pár šroubů navíc a vytahat písty...

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Díky za odpovede. No vo štvrtok som menil za 10w40 SHELL, odporúčal ho aj mechanik a zatiaľ prejdených 200km a zatiaľ nič nepýta, uvidíme po ďalších km, motor ide trochu tichšie, hlavne na diaľnici. 
Áno krúžky pôjdu na jeseň, ešte pred stk a ek, teraz na to je už trochu málo času (dovolenka, svadby, chata, atď.) a aj málo financií, tak som to chcel vyriešiť zatiaľ aspoň takto, aby som tam nelial viac oleja jak benzínu 😄 

TO SURI: Čo presne robil na hlave: viem o všetkých guferách, 8 nových sacích ventilov, výfukové ostali, len sa vybrúsili. a samozrejme zarovnanie. Na tie vodítka sa môžem opýtať, motor sa sem tam zatrasie, niekedy to robí niekedy nie, niekedy to aj zatrhá pri jazde keď pustím plyn na rýchlosti, ale to vyzerá na vadný silentblok na prevodovke, lebo keď rukou potrasem motorom, tak to búcha a hýbe sa viac akoby sa mal, ten vymeníme tento týždeň, a uvidíme čo sa stane. Dám vedieť 🙂 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

No tak po dlhšej odmlke prinášam nové poznatky z mojej Octavia 2. 🙂 Takže na jeseň som išiel na TK a EK, TK prešla bez problémov, EK ani za nič - príliš vysoké hodnoty HC aj CO. Chvíľku som to nechal tak, trochu našetril a šupol do servisu, nech vymenia čo treba a spravia EK. To čo som tým, ale spustil som ozaj nečakal: Hlava, napriek tomu, že bola na repase, tak bola zle spravená (tiekol cez ventily  olej), nanovo zarovnanie, výmena ventilov, zdvihátiek, osadenie. Tlaky okolo 13Barov. Prvý pokus EK - hodnoty znovu cez aj HC aj CO. Nasledovala výmena piestnych krúžkov (nevydržali), filtrov, oleja za 5w40 Mobil, termostat, sviečky, čistenie škrtiacej klapky (už tu bolo vidno totálne zaprasenie od oleja), ale tak predsa to skúsil dať na EK - samozrejme neprešlo (našťastie za tie mimoriadne kontroly som neplatil). Kontrola výfukového systému - prvý aj druhý katalyzátor totálne KO - museli byť oba vymenené za nové kusy a ešte výmena odlučovača oleja, všetko totálne zaprasené olejom, kvôli nepodarenému prvému repasu hlavy. Takže konečne prešlo EK ale tiež nie hneď, ešte tam niečo nebolo na poriadku, ale nejako sa im to nakoniec podarilo namerať. Oprava dokopy niečo málo cez 2 000. 

Ale zopár postrehov, a prosba o radu od skúsenejších. Auto po odjazde zo servisu úplná paráda (rada mechanika bola jazdiť jemne a radiť cca pri 1800, po 1000km prísť na výmenu oleja, zatiaľ som prešiel cca 350), auto tichučké aj po studenom štarte ráno pohoda. Po pár dňoch, ale auto začalo po studenom štarte klepotať (klasický zvuk klepotajúcich ventilov) a trochu sa aj triasť, ale nie vždy, niekedy to trvá len chvíľku, niekedy dlho až kým sa nezohreje na 90 stupňov - vtedy je zakaždým ticho a neklepoce. Je to trochu zvláštne a nie som si istý či to tak má byť 😞 Môj osobný názor je, že nie. Čo som si ešte všimol, a auto to začalo robiť tesne predtým ako bolo na veľkom servise - pri zohriatom motore, keď odstavím, nechám bežať motor, tak po chvíľke ide z výfuku taký bielopriesvitný dym, podobný pare, bez nejakého zvláštneho zápachu, po rozbehu už nieje viditeľný (možno je to počasím vonku), voda ostáva na rovnakej hladine stále, takže neviem čím iným by to mohlo byť - možno je to normálka 😄

Tak vás prosím chlapi o radu, hlavne ohľadom toho klepania, myslíte, že by to mohlo byť nejakými nečistotami v oleji (ešte som neprešiel tých 1 000km), alebo karbónom? Čidlo klepania? 
Vďaka za každý postreh 🙂 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Nazdar chlapi, tak dym bol planý poplach. 
Čo by som ale potreboval chlapi, keby ste mi prosím poradili (servis má zavreté), je to klepkanie tých ventilov. Príde mi to zvláštne lebo klepotajú od naštartovania na studeno, až pokým nevystúpi teplota motora takmer k 90. Pri 90 stupňoch je motor dokonale tichý. Tlak oleja by mal byť ok, kontrolka nesvieti. Olej 5w40 Mobil. 

Nejaký postreh? Mal by som teraz meniť olej (budem to musieť spraviť sám), mám dať radšej znovu ten 10w40? alebo naopak 5w30? 
Díky 🙂 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...