Přejít na obsah

Jaký benziňák - 1.4 nebo 1.2


mikone

Doporučené příspěvky

Zdravím. Nevím sice, jestli se zrovna tady dočkám odpovědi, přece jen jsme tu hlavně kvůli octám 😄

A teď k mému dotazu. S octou teď dojíždím skoro denně do práce a nemůžu si dovolit nedojet, navíc manželka potřebuje doma druhé auto, aby mohla se synem třeba k doktorovi nebo k rodičům a tak. Bude ale navíc fungovat jako záloha, kdyby octa nemohla. Volba padla na Fabii 1, levné díly, podle mě kvalitní zpracování. 

Situace je taková že ročně bude nájezd odhaduju tak do 3000km, je to oravdu jen na popojíždění, nejdále asi 8km k rodičům po okreskách. V případě výpadku Octy by se jednalp asi o 50km po D2 (max 130kmh). 

Fabku bych bral asi spíš po faceliftu (ale není podmínkou), přední okna v elektrice, a klimu. To jsou snad jediná kritéria výbavy. Motor, co jsem se již díval, tak bych volil buď 1.4 16V 55KW, nebo 1.2 12V 47KW. Nájezd mě ani tak moc nezajímá. Cenově bych to viděl tak do 50000.

Potřeboval bych ale poradit s tím motorem, četl jsem, že u 1.2 ty motory můžou být už dost vyběhaný, že dostavaly dost zabrat. Ae zas to bude jen spís na takový popojíždění. 

 

Díky za každý poznatek. Michal

Upraveno uživatelem mikone
Odkaz ke komentáři

1,2 htp ber pouze silnější verzi a tak max. 120-150.000 km, okolo 200K km to bude chtít repas hlavy, ventilů a nový kat.

1,4 16V je lepší na spolehlivost, ale bude jezdit za víc, relativně, podle způsobu zacházení

Rozhodně F1 po faceliftu, kdy už snad není problém s krátkými vodícími lištami rozvodů u htp a servy řízení. Bolestí je právě klima a její servomotorky klapek, včetně té na vnitřní cirkulaci, ty se kazí docela často, občas i panel klimatroniku.

Asi bych se rozhlédl a bral podle stavu, jedno jaký motor, oboje na to co píšeš ti stačí.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...