Přejít na obsah

Řazení jde hodně ztuha


Tavi

Doporučené příspěvky

O víkendu jsem měnil spínač zpátečky a pochvaloval jsem si jak tam ta zpátečka krásně zapadne a světla svítí.

Po ujetí cca 100m jsem zjitil, že řazení 1-5 je naprosto těžkopádné a musí se k němu vyvíjet opravdu hrubá síla. Poznamenám: Není slyšet žádné broušení nebo počítání zubů.

Olej je tam cca 50tis km, bylo měněno jen čidlo zpátečky. Nevíte čím by to mohlo být? Z ničeho nic. Předtím šlo řadit jedním prstem.

 

Dík.

Odkaz ke komentáři

Bingo, ale starý čidlo jí nemělo, i když jsem jí na eshopu našel.

Bral jsem to výměna kus za kus.. do Etky jsem se pravda nekoukal.

Problém je že jsem zas někde jinde a 24 ořech tu nemám. Šlo to ukrutně ztuha (celková výměna) a tak doufám že jsem to moc neutáhnul nebo tou cestou něco nezkřivil. Můžu čidlo vytočit sikama ale bojim se že vyletí olej (než zas dorazim do garáže, kde se na to celý můžu podívat).

Odkaz ke komentáři

Update: Povolil jsem spínač a řazení jde líp. Ale furt nechce povolit 2-3-4-5.

Když ho povolím na volno, tak řazení nemá vůbec vůli (jde tak lehce, že člověk může řadit pohledem). Olej kupodivu neprolíná (nebo mi cestou vytek).

Při střídmě povoleném čidle svítí (furt) zpátečka a našel jsem jasně zlatavou kovovou šupinu na čidle. Kvalty jdou sporadicky zařadit/vyřadit. 

Plus se motor šíleně hřeje, to nevím jestli mám připisovat těm meziplynům, nebo poruše na sahaře když jsem na chvíli vyndal baterku.

 

Pomoc?😩

Edit: Chladicí kapalina byla na risce min a mám v plánu doplňovat g13. Podložky přišly, ale z toho co jsem zkoušel nasimulovat opatrným pootáčením spínače, asi nepomohou.

Odkaz ke komentáři
V 7. 7. 2019 at 17:29, Konny napsal:

Treba napisu blbost, ale nema byt pod cidlem zpatecky treba nejaka podlozka?

Takže rozuzlení: Žádná podložka tam nikdy nebyla. Koupil jsem, 'podložku pod spínač zpátečky' a nepasuje!😂 

Auto vařilo kvůli nezapojenýmu kabelu u pojistkovky na baterce, takže jsem jel minimálně 50km pod plným plynem a motor ani píp. Takže moje blbost.

Staré čidlo padne, nové ne. Pro porovnání čidla na obrázku (to poškrábané je nové):

Celková délka - stejná

Délka závitu: Nový - kratší, starý - delší

Provedení 'hlavy' spínače: Nový - zakulacený, starý - válec

20190712_180424.jpg.be43adbafbf38c006f05e55d46a29535.jpg

A ona podložka, která stejně nepadne:

20190712_180751.jpg.be4837a56624a008b96c1733206e3aa0.jpg

 

Kupoval jsem stejný typ, se stejným přídomkem a stejně nepadne.

Uffff... O víkendu ten starý spínač utáhnu a pořádně prokvaltuju. 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...