Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Berry-

Zamrzá klimatizace

Recommended Posts

Ahojte chlapi, netušíte, kde by mohl být problém? Přestala mi jít klimatizace, tak jsme navštívil servis s domněním, že mi opět chybí náplň (problém s prázdnou klimou jsem řešil 3 roky po sobě - ventilky, 2x chladič). Po odsátí zjistili, že téměř nic nechybí ale kompresor nejede. Proběhla následná výměna kompresoru (starší ale vypadal jak nový, prý byl používaný asi 1 rok) s tím, že se s tímto mechanik nikdy nesetkal, ale nyní chladí kompresor na -5°C. Předali mi auto s tím, že je to v pořádku. Po delším používání klimatizace, kdy jede nepřetržitě jsem zjistil, že z výdechů nejde téměř žádný vzduch (ventilátor za schránkou spolujezdce jel naplno) a v autě se v teplém počasí nedalo vydržet. Zastavil jsem tedy u krajnice otevřel kapotu a potrubí za kompresorem bylo kompletně zamrzlé. Byl tedy zamrzlý celý výparník a proto vzduch neproudil do kabiny. Vypnul jsme tedy klimu a vše během pár sekund rozmrzlo, ale pod autem vody jako bych dojel se člunem. Poté klimatizace zase normálně funguje ale dokud znovu nezamrzne výparník, pak znovu musím vypnout klimu a nechat rozmrznou.  V servise si s tímto neví rady, netušíte čím by to mohlo být?