Přejít na obsah

Chiptuning


nep_ap

Doporučené příspěvky

Zdravím. Po letech jsem si řekl, že s narůstajícím provozem to chce změnu.

A co jiného by prospělo ke zlepšení každodenní zácpě, než navýšení výkonu. )

Auto má za sebou (doufám) poctivých 280 tisíc. Ale, je v dobré kondici. Navýšení výkonu prý snese (tvrdí servis). A já jsem za jedno.

Nemohu se však rozhodnout, na koho se obrátit.

Přemýšlel jsem o X Tuningu. Ale posledně mě zaujala nabídka Profi Chiptuningu.

A uvítal bych spíše Brno, než Prahu.

 

Máte nějaké zkušenosti…?

Doporučení…?

A kam mám až nechat zvýšit výkon. A co si pohlídat…?

 

Díky za info.

Aleš     -     Hrdý majitel octy už 8 let. A neměnil bych. 2003/81KW

Odkaz ke komentáři

O jednohmotě jsem přemýšlel. Ale, nakonec jsem byl “přesvědčen“ o tom, abych tam dal to, co tam patří. Z nějakého důvodu tam přece je.

Brzdy jsou “lepší“ ale rozměrově stejné, jako série.

 

Auto nestavím na okruh. Má cestovní rychlost je 50/110/140. Dle GPS (tachec dost zkresluje). Tudíž, brzdy mě nikdy nezklamaly.

A spojku budu řešit, až stíhat nebude. Pokud nedojedu auto, můj styl řízení je dost pohodový.

Poslední dobou ale narážím na spoustu “závodníků“. Co berou můj pokus o předjetí, jako výzvu k závodu.

A proto jsem se rozhodl, dodat trošku toho výkonu. Protože ve vyšší rychlosti zkratka chybí.

 

Díky všem zúčastněným za pomoc.

Zkusím se obrátit na TDI Fun. Také jsem o nich slyšel. Jen jsem chtěl mít jistotu dobře odvedené práce. A dám vědět jak to dopadlo…

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravím.

Situace následující. Díky špatné váze vzduchu motor před úpravou disponoval výkonem 95hp. (Zdálo se mi, že auto hůře jede. Servis tvrdil, že je vše OK.)

Problém vyřešen na místě. A nárůst výkonu na pěkných 135hp. Cca 100kW a 303Nm.

Spojka bez problémů těch pár koní navíc zvládá. A brzdy?

Můj styl jízdy se nezměnil. Auto je ale krásně živé. (Jako by přišlo o půl tuny.)

V kopcích není potřeba podřazovat (aby se motor “netrápil“). Původních 235Nm je k dispozici už ve 1450 ot.

A předjíždění je otázkou chvilky. Tudiž i tzv.“závodníci“ mají smůlu. 150(km/h) je tam hned..)

Takže. Moje velká spokojenost. Úprava splnila moje očekávání. A mohu určitě TDiFun doporučit. Individuální přístup i profesionalita. Díky za pomoc…

Odkaz ke komentáři

Jj. Bylo to vidět na diagnostice. Respektive grafu hodnot z váhy vzduchu. A také na křivce výkonu. (a kroutícího momentu) Kdy (asi) po 2500ot. Jako by váha vzduchu nevěděla jaké hodnoty poslat řj. A tak výkon sice mírně stoupal, ale v sinusoidách.

Za jízdy se to projevilo (v těch ot) mírným cuknutím. Dál ale auto zrychlovalo.

 

I když servis tvrdil, že je vše ok. Mě se to nelíbilo. Proto jsem trval na diagnostice motoru před úpravou.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
×
×
  • Vytvořit...