Přejít na obsah

Škubání auta při stabilní jízdě 50km/h


Doporučené příspěvky

Zdravím,  

mám dotaz, při jízdě přes město rychlostí cca 50-60km/h cítím lehké škubání auta, ať už mám zařazenou trojku nebo čtyřku. Otáčky drží stabilně ale jakoby spojka nebo něco netlumilo rázy motoru při lehkém mačkání plynu. Mohlo by to být ve spojce? Popřípadě nemá s tím někdo zkušenost?

Mám najeto cca 147 000km.

 

Octavia II 1.6FSI 85kw

Odkaz ke komentáři

Ahoj, neznám 1.6 FSi v OII která by toto nedělala.... prostě při stabilní jízdě nízkou rychlostí má člověk pocit jako by to furt přidávalo a ubíralo 😄 máme v rodině dvě s tímto motorem BLF a dělají to obě, na diag žádná chyba, co jsem četl stěžuje si na to hodně lidí i tady na fóru bys to našel... Jediný můj Golf 5 s 1.6 FSi s jiným kódem motoru (BAG) mi toto nedělal, ale Okty to dělají obě 😄 kdyby se ti to náhodou podařilo vyřešit tak napiš co pomohlo :) 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Jedna má necelých 150 a druhá bude mít za chvilku 220, spojky na obou původní a golf měl 203 když jsem ho prodal a nedělal to :) 

Martin: Podřadit nepomůže a vím že nám to dělá i na tempomat, ale když se jede třeba na dálnici 130 tak to už nedělá 😄 paradoxně když je nízké zatížení tak s tím je problém

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

To úplně odpovídá, naprosto stejný projev... jak píšeš dost otravný, byl jsem rád že mé auto to nedělalo 😄 já zkoušel všechno možný a když jsem pak četl že to dělá více lidem tak jsem to řešit přestal a majitelé si zvykli, ale já bych z toho asi zbláznil 😄

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Obě od toho co se koupili... Jedna má všechny cívky nový, rozvody i s přestavovačem vačky, nový kroužky ventily gufera všechny těsnění a dělá to, pak jsem z Golfa přehazoval i lambdu, vyčistila se klapka i EGR a nic stejně nepomohlo tak nevím... 🙂

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Supr díky za info. Pomůže mi to určitě. Tak mě přijde jako řešení ta spojka, přece jen spojka tlumí razy motoru a převádí energii. A pokud bude nějaká pružina nebo něco unavené tak by to mohlo škubat. Každopádně pokud se rozhodnu dělat spojku a pomůže to, tak budu informovat.

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...
V 6. 8. 2019 at 22:16, Shonycek napsal:

Zdravím,  

mám dotaz, při jízdě přes město rychlostí cca 50-60km/h cítím lehké škubání auta, ať už mám zařazenou trojku nebo čtyřku. Otáčky drží stabilně ale jakoby spojka nebo něco netlumilo rázy motoru při lehkém mačkání plynu. Mohlo by to být ve spojce? Popřípadě nemá s tím někdo zkušenost?

Mám najeto cca 147 000km.

 

Octavia II 1.6FSI 85kw

Zdravím mám stejný problém , vyřešil jste to nějak? Občas mi blbne i spojka , při rozjezdu to někdy kope a spojku mám zmáčklou akorát tak pak musím znovu zmáčknout a rychleji přidat plyn . Ale dělá to fakt jen občas a ted se přidalo to cukání.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 9 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...