Přejít na obsah

Bouchání zadních bubnů při brzdění


Doporučené příspěvky

Ahoj, hledal jsem tu, prolejzal co šlo, ale nenašel jsem přesně můj problém, tak zakládám nové téma.

Všiml jsem si, že mi cca před měsícem začalo bouchat v bubnu, když brzdím. Je to jakoby takové lupnutí vždy, ne přímo úplně rány. Je jedno v jaké rychlosti a i nezáleží na síle brzdění. Čím rychleji jedu, tím rychleji to bouchá/lupe a se zpomalováním to bouchání také zpomaluje. Na autě je i maličko cítit, že auto s sebou lehounce škube při každém bouchnutí. Je to jen při brzdění, při jízdě nic. Mám bubnový brzdy, cca půl roku nazpět měněné lanovody. Přijde mi, že je to pravé zadní kolo. 

Kdyby někdo věděl, co to je a jestli je to vážné nebo ne, budu moc rád. Každopádně až bude čas a podmínky, shodím dolů kolo a buben a mrknu na to. 

Odkaz ke komentáři

S bubnama jsem si uzil sve, neustale nejake problemy, az to vyresilo prehozeni na kotouce, od te doby mam klid.

Jinak u tebe budou budny ovalne, proto sebou auto pri brzdeni skube plus muze byt neco s mechanizmem paken, proto ti to lupe/boucha.

Musis rozdelat bubny a uvidis, co je spatne, tak ti nikdo na dalku nerekne, co to bouchani muze zpusobovat... 😉

Odkaz ke komentáři

Ano, ovalne znamena, ze buben neni kulaty, proto pri brzdeni auto skube. Buben se da srovnat na soustruhu, ale lepsi bude koupit nove bubny.

Jinak jak k ovalite dochazi nevim, ale myslim si, ze kdyz jsou po jizde (vetsim brzdeni) bubny zahrate, tak pri zatazeni rucky se asi pomalu deformuji, az zacnou byt ovalne...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

K ovalitě může dojít více způsoby, např. Přehřátí brzd, zatažení ručky při velmi teplých bubnech nebo jen třeba špatnou, nebo nevyzrálou litinou. Nejsem proti rozumnému stočení bubnů, ale u šišatých to většinou nepomůže, neb teplotním impulzem opět dojde k ovalitě - stejně jako u křivých kotoučů.  Před nedávnem jsem to řešil švagrovi, nové bubny šly po 2tis. Km do šrotu. Honza

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...