Přejít na obsah

Odhlášení auta z evidence: Návod


Doporučené příspěvky

@Dakie Pokud to legislativa umožňuje nevidím problém proč by zde on (kterému se to takto podařilo) nemohl sdílet svůj postup s ostatními. Každý je svéprávný a odpovědnost bere na sebe. Ač bych to osobně v životě neudělal nebudu cenzurovat ostatní.

Mnohem více mě štve, když jedu po dálnici 130 a musím uhýbat někomu kdo jede 160 km/h – on také dělá něco co "není košér" a není dle pravidel... On mě ale svým porušováním pravidel ohrožuje na životě. 

Chci tím říci, že každý z nás porušuje nějaká pravidla dnes a denně a pokud se jedná o případ "lehkého obcházení pravidel", které nemá vliv na nás ostatní a maximálně si tím udělá srandu z úřadů beru to spíše jako srandu než, že bych si z toho dělal hlavu...

 

PS: návodů, které nejsou s pravidly výrobce automobilu je web octaviaclub.cz plný a v tom stavu jsem ho již převzal 🙂 a jsem rád že jsou tu tak šikovní mechanici...

Odkaz ke komentáři

Taky přístup.. Jedna věc je video a druhá to, co napíšeš do článku. Takže sorry, ale radit k vyřazení vozidla to, že si někdo má vymyslet jméno a adresu a dostat tak vývozní značky mi přijde za čarou. 

Nevím, proč do toho mícháš jízdu po dálnici - on tě někdo nebo někoho jiného navádí, abys jezdil nad limity???

Šlo mi jen o to, že poslední dobou se z OC stává další bulvární plátek a tenhle článek to jen potvrdil. Jen nahnat klikače na články, aby z toho někdo měl prachy z reklamy.. Škoda. 

Odkaz ke komentáři

@Dakie Text nad videem je jen přepis toho co říká v úvodu videa... Je to tedy sdílení jeho zkušenosti, já to netestoval.. Snažil jsem se dát pod jednu adresu všechny dostupné informace na to téma... 

Rychlá auta co jezdí na dálnici 160 km/h vidíš a můžeš nebo nemusíš napodobit... Stejně tak vidíš návod, který můžeš nebo nemusíš napodobit... 

A ano máš pravdu, dost měním styl článků a píšu jen o tom co má potenciál, že to budou lidi číst... Výsledkem jsou rekordní návštěvnosti, které octaviaclub.cz nikdy neměl... Jak jsem psal už v červnu, cílem je rozvíjet web a dotáhnout SH... což se zatím kontinuálně daří (SH návštěvností stanguje)... Současně se snažím nechat Vám stejné podmínky jako jste měli za vittoria a dávat i články trochu do hloubky viz Economy Run trilogie...

Ale díky za kritiku, zamyslím se jak tvořit více článků pro Vás znalce (pokud máš zálusk cokoliv napsat budu velmi rád a vydám ihned!). Bohužel na tyto články jsou potřeba peníze, a abych to uplatil musím zase mít reklamu... a proto musím psát bulvární články z kterých jsou peníze.... ehm... 

PS: Možná bych i očekával že naopak budou zdejší rádi, že pro přihlášené členy je celé fórum kompletně bez reklam! Jinými slovy z přihlášených lidí nemám ani korunu na provoz... Jako výčitku si vyslechnu, že mám reklamy v článcích... 😞
PPS: Akorát koukám, že mega dlouho odborné články jako ten o Economy Run nikoho nezajímají a mají nejnižší čtenost za poslední měsíce..

Odkaz ke komentáři

Dnešní doba je dost o slovíčkaření a všemožných výjebech nad pravidly.

Řekněmě že ten článek nemusel obsahovat tu pasáž o slovákovi, dá se to napsat i jinak né tak okatě, popřípadě to napsat jako negativní možnost, tzn že existuje, ale je za hranou zákona a nikomu ji nedoporučuješ dělat, protože se dá klasifikovat jako pokus o podvod a pozastavuješ se nad tím jak je to ještě možné že úřady něco takového umožňují. díky tomu by byl i článek delší, vyčinil by si státnímu aparátu, což lidi rádi čtou a nikdo by nemohl říct ani popel

Dnešní doba a společnost se mění hlavně podle toho jak se píše a mluví v mediích, honba za senzací, katastrofou atd...  . Jedna věc je co si lidé píšou někde v diskuzích na forech nebo pod články, popřípadě tlachají v hospodě u piva... druhá co vypouštějí média, protože tím se tvaruje společnost... a ty jsi momentálně to médium.

Celkově to tu ožilo v rámci nových trendů, ale úplně bych to nehnal zas až tak moc, věřím že postupem času najdeš optimální cestu kam to tu směrovat, k tomu držím palce.

ad jízda po dálnici ve chvíli kdy musíš někomu uhýbat jsi vlastěn ten první kdo porušuje předpisy:

Jízda v jízdních pruzích
§ 12

(1) Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

(3) Je-li na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích v jednom směru jízdy taková hustota provozu, že se vytvoří souvislé proudy vozidel, v nichž řidič motorového vozidla může jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním, mohou jet motorová vozidla souběžně (dále jen "souběžná jízda"); přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu.

(5) Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy. Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu. Tam, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, aniž by bylo zřejmé, který z nich je průběžný, nesmí řidič jedoucí v levém jízdním pruhu ohrozit řidiče jedoucího v pravém jízdním pruhu.


(6) Na pozemní komunikaci o třech jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič přejíždět z levého jízdního pruhu do středního jízdního pruhu jen tehdy, neohrozí-¬li řidiče přejíždějícího do středního jízdního pruhu z pravého jízdního pruhu; obdobně se postupuje při přejíždění z levých jízdních pruhů do středních jízdních pruhů na pozemní komunikaci o čtyřech a více jízdních pruzích vyznačených na vozovce.
 

Odkaz ke komentáři
před 11 hodinami, Rolbař napsal:

popřípadě to napsat jako negativní možnost, tzn že existuje, ale je za hranou zákona a nikomu ji nedoporučuješ dělat, protože se dá klasifikovat jako pokus o podvod a pozastavuješ se nad tím jak je to ještě možné že úřady něco takového umožňují. díky tomu by byl i článek delší, vyčinil by si státnímu aparátu, což lidi rádi čtou a nikdo by nemohl říct ani popel

@Rolbař super, přidal jsem tam odstavec před to... díky 

K tomu předjíždění mám na mysli typický příklad, kdy předjíždíš auto co jede 110 km/h, ty jedeš 130 km/h a na dálnici se odnikud přiřítí někdo 180 km/h, nalepí se za tebe a agresivně začne problikávat... jinak jasný, zrovna tenhle odstavec znám 😄 akorát sem o tom psal nedávno nějaký článek

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...