Přejít na obsah

Elektrické otváranie okien


wrccko

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

mám problém so spolujazdcovým oknom, pri zatváraní sa dostane do polovice a hneď sa úplne spustí. Pri opakovanom zatváraní sa už zavrie. Zlé je to, že ostatne otvorené aj po zamknutí alarmom a takto ostať na ulici s oknom by nedopadlo asi dobre :smich: Kde môže byť chyba? Nejaký kontakt alebo čo? Vďaka ;)

Odkaz ke komentáři

Zkus to "základní nastavení". Nevím přesně jak se to dělá, ale dáš klíček do zámku a zamkneš a podržíš až vyjedou okna pak pustíš klíček ještě jednou zamkneš a mělo by to být ok.

Poruchy funkce

Automatika spouštění oken mimo provoz

Po odpojení a opětovném připojení akumulátoru je automatika spouštění oken

nefunkční. Systém je nutno aktivovat. Postup obnovení funkčnosti je následující:

• zapněte zapalování,

• stiskněte příslušný spínač nahoře a podržte jej, dokud se okno nezavře,

• spínač uvolněte,

• znovu stiskněte příslušný spínač nahoře a podržte jej asi 3 s.

Zimní provoz

V zimním období může dojít při zavírání oken k většímu odporu následkem

námrazy a okno se při zavírání zastaví a vrátí o několik cm zpět.

Aby bylo možné okno zavřít, je nutné vyřadit z funkce pojistku proti sevření

⇒ strana 52, „Pojistka proti sevření“.

Odkaz ke komentáři

Maroš: vyskúšaj toto a keď sa okmo zavrie bez tej poistky daj ešte raz ako keby zavrieť a mala by sa "naučiť" koncová poloha

 

Pojistka proti sevření

El. ovládaná okna jsou vybavena pojistkou proti sevření. To snižuje nebezpečí

pohmožděnin při zavírání oken.

Pokud nějaká překážka brání zavření, zastaví se posuv skla a sklo se vrátí o několik

cm zpět.

Zabrání-li překážka během následujících 10 s opět zavření, posuv skla se opět

zastaví a sklo se vrátí o několik cm zpět.

Pokud se do 10 s po tomto druhém vrácení skla pokusíte okno opět zavřít

a překážka není odstraněna, posuv skla se jen zastaví. V této době není možné okna

automaticky zavírat. Pojistka proti sevření je ale funkční.

Pojistka proti sevření bude vyřazena z funkce, pokud se během dalších

10 s pokusíte okno opět zavřít - okno zavírá plnou silou!

Počkáte-li déle než 10 s, bude pojistka proti sevření opět funkční.

Odkaz ke komentáři

Měl jsem podobnej problém se zadním oknem na straně spolujezdce a nakonec jsem při bližším ohledání zjistil,

že mě okno při vytahování nahoru nezajíždí do těsnění v rámu dveří tak jak má (do drážky), ale chodilo mezi rám dveří a těsnění. Zhruba v půlce už okno nebylo schopné překonat odpor těsnění a vrátilo se zpět (zareagovala pojistka). Až při opakovaném vytažení kdy se pojistka vypla se okno dovřelo. Stačilo okno stáhnout úplně dolů a těsnění za pomocí dlouhého úzkého šroubováku ve vnitřku dveří srovnat tak, aby okno do něj zapadalo tak jak má, a okno už funguje jako předtím.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Guest slade01

Taky mám problém s oknem u spolujezdce. Nevim, jestli se to hodi do teto vetve, kdyztak se omlouvam...

Nejde mi ani otevrit, ani zavrit. Mel jsem tapec. 2x rozdelanej a motorek normalne vali, lanko od motorku je rozmotany a zasukovany, akorat tam neni usazeny to okno. Stve me to, protoze jezdim denne 20 km do prace a auto nechavam stat na nehlidanym parkovisti 8 hodin s 15mm dirou. Jde to dat rukou nahoru, ale za minutu je to zase pootevrene. Poradte mi PLS nekdo, jak to vratit zpatky do tech pacek, aniz bych musel rozpalit dvere :-)

 

Dikes

 

Jo a mam O1, 1997, 1,6 benzin

Odkaz ke komentáři
  • o 11 let později...

Chlapi mam problem. Velmi prosim o rychlu radu. Dnes sa to na mna sype. Prasklo mi lanko na vodicovych dverach, nejako s biedou sa to okno dotiahlo dohora. Zaroven som menil ventilator, ktory vyhadzoval 40a poistku. Popritom som vytahovanim zistoval ci este nejaka poistka neni zla. (to bol zly napad) Zresetovalo mi palubak a problem je ten ze som mal spolujazdcovo okno otvorené. A teraz ani za nic nechce zavriet, skusal som vsetko podrzat zamknutie aj odomknutie aj klucom aj ovladacom aj tym prepinacom vnutri. Ked dam do dola spolujazdcovo nic nespravi a lave len tukne akoby bolo na doraze, ked dam dohora tak vodicove nic nespravi a spolujazdcove len tukne akoby bolo na doraze. Vie niekto ako z toho von? Odpojenie baterky nepomohlo. 

Odkaz ke komentáři

Nejsou vodící lišty a vozíky na suchu že se to nehne a nebo prasknuté lanko, vozík. pokud se ti okno nehne tak může být problém mechanický- alespoň tak to chápu s tvého popisu,

Jinak je nutné okna stáhnout dolů na doraz a poté nahorů na doraz, poté již musí fungovat ale to jde pokud se okna pohybují bez problému,

přelomená kabeláž v průchodce dveří je také možná příčina problému

Odkaz ke komentáři

Vďaka za radu, po výmene sťahovačky šoférovho okna (bol to 6 hodinový boj) stále spolujazdcovo okno nechcelo vyliezť hore a ani šoférove čo ma celkom vystrašilo. Znovu som pozrel poistky a zistil, že som po tme tú poistku dal na iné miesto ako odkiaľ som ju vytiahol, preto sa to okno nepohlo 🤦‍♂️ Poučenie do budúcna - nerobiť veci potme a kontrolovať si veci po sebe 😄 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...