Přejít na obsah

Výměna zadních brzdových destiček


Guest jirikD

Doporučené příspěvky

Prosím poraďte,nedaří se mě zašroubovat pístek dovnitř,abych mohl dát nové destičky.Točím s ním ale nic se neděje.Nemúžete mě popsat správný postup.Jinak v předešlých tématech jste se zmiňovali o upevnění třmenů-já mám v předu TOR 45 a v zadu imbus č.8.Mám OC 1-81KW r.v.2002.

Odkaz ke komentáři
točit a zároveň i tlačit dovnitř je na to přímo přípravek

Bohužel přípravek nemám,snažili jsme se ve dvou ten jeden pístek zašroubovat a nic.Pak jsme na ten pístek poklepávali a on zalezl.Na druhé straně jsem nechtěl zase do něj bušit a tak jsme přítáhli napůl ruční brzdu a pak se to podařilo zašroubovat.Jen nevím,proč se mě udělala větší vůle na páce ruční brzdy.Myslíte,že si to sedne?Jinak dík za případné rady,učíme se celý život.

Odkaz ke komentáři
Bohužel přípravek nemám,snažili jsme se ve dvou ten jeden pístek zašroubovat a nic.Pak jsme na ten pístek poklepávali a on zalezl.Na druhé straně jsem nechtěl zase do něj bušit a tak jsme přítáhli napůl ruční brzdu a pak se to podařilo zašroubovat.Jen nevím,proč se mě udělala větší vůle na páce ruční brzdy.Myslíte,že si to sedne?Jinak dík za případné rady,učíme se celý život.

Pokud není přípravek....(není složité si ho vyrobit ale pouze na zatláčení pístku nikoli na šroubování což originál umí zároveň) tak se to dá udělat starým typem francouzáku....takový ten oboustraný jako svěrák a tím to budeš rozpínat a zatláčet pístek, sikovkama pak po směru hodinových ručiček otáčet a postupně rozpínat zase francouzák, ale dávat hodně velký pozor ať se nerozjebe prachovka. Pokud si ale děláš brzdy sám tak doporučuju ten originál přípravek není zase tak drahý a nedojebeš pístek ani prachovku a ušetří to nervy... pak až se to podaří tak doporučuju zkontrolovat hladinu brzdné kapaliny aby nebyla přes rysku...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
my to zastrčili pomocí truhlářské svorky...vhodné je WDčkem promazat tu gumu ať ju nepřekroutíte a nezničíte......

 

přesně tak... truhlářská svěrka a sikovky... mě to zabralo asi 2 minuty... dělal jsem to už 2x a přípravek kupovat nebudu, nemá to cenu...

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ahoj.Protože jsem byl nucen vyměnit destičky na zadku,jsem se díky tomu dostal na toto fórum.Origoš přípravek určitě funguje skvěle,ale když to máte rozebraný,tak truhlářská svěrka a sikovky jsou skvělá náhrada.2 minutky(možná ani ne)a byl pístek zatlačen.Ahoj Danius

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Hasákem to nejde! Ale vhodnou truhlářskou svěrkou ano, jelikož se jí točí ten kloubek na konci i při plném sevření a pístkem otáčíte profi sikovkami. takto lze celkem snadno nahradit ten přípravek!

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Taky menim zadni desticky i kotouce. Koupil jsem origo desticky, ale 2ks jsou s pevnou podlozkou a 2ks jsou s podlozkou, ktera jde sundat (na obrazku sundana). Mam tam ty podlozky nechat nebo je sundat? Pripadne, ktera desticka patri na vnejsi cast a ktera k pistku?

 

Dik za pomoc...

 

post-17386-0-90215600-1337594432_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...