Přejít na obsah

Rádio z aliexpressu


Doporučené příspěvky

Zdravím máte někdo zkušenosti s rádii z aliexpressu? Mám rádio blues (Octavia II 2011 combi) a vybírám náhradu. Zatím mi padlo do oka toto:

https://www.aliexpress.com/item/4000048600541.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1c0b5f1bTXBxrO&algo_pvid=d6a7c6c6-8f10-42a8-94d5-77695914a24b&algo_expid=d6a7c6c6-8f10-42a8-94d5-77695914a24b-0&btsid=e40b28fc-90b3-4001-acf6-af3a8cd127d1&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_53

 

Jen bych rád věděl zda se to opravdu vyplatí nebo si radši připlatit a koupit něco od českého prodejce popř zda jsou problémy s montáží. Na 2DIN rádia jsem nikde u českých prodejců nenašel moc recenzí... 

 

 

Odkaz ke komentáři

Ahoj . predevsim je treba vedet ze je to OEM radio , muze se stat ze nektere veci nepujdou . Pokud chces opravdu hledat doporucuju tohle tema

Tady je spousta informaci a postrehu . Dalsi tema je na facebooku , ale pouze znacka ISUDAR  je trosku drazsi , ale rozsirena v CR takze pokud je problem da se resit , jiny znacka nevim , moc for na ne neni , tady je odkaz

https://www.facebook.com/groups/2057626031121226/?ref=bookmarks

pokud by si mel zajem tady je navod a nejaky odkazy na vyber radia , jsou tam i do tveho modelu .

https://www.facebook.com/notes/isudar-czsk/chci-si-vybrat-nové-auto-rádio/2196970220520139/

A ode mne taky nejaky odkaz , mozna ze se budou shodovat

https://www.aliexpress.com/item/32982869054.html?spm=2114.12010612.8148356.13.473b2132Lk0srg

https://www.aliexpress.com/item/32982869054.html?spm=2114.12010612.8148356.13.473b2132Lk0srg

Dulezita vec nakonec , nenechavej si to posilat z china , priplatis polovinu castky za clo a dph ., pokud si to objednas z nemeckeho skaldu je to bez poplatku , dalsi vec , pri objednavce , zatrhnout WITH DSP a samozrejme GERMANY , toto policko musi byt aktivni . Doporucuji kombinaci techto udaju 4GB RAM a 64GB ROM , pamet 4GB a ulozak uvnitr 64 GB naprosto dostacujici , dalsi veci ohledne montaze pokud se rozhodens napisu , ale ted by toho na tebe bylo moc . zatim se mej a ahoj .

Odkaz ke komentáři

Tak na ofiko stránkách je je i verze 4GB. https://www.isudar.com/collections/octa-core-android-9-skoda/products/copy-of-isudar-car-multimedia-player-1-din-dvd-automotivo-android-9-for-skoda-yeti-octavia-2009-2010-2012?variant=30899994001490

 

Jen si nejsem jistej zda budu budu potřebovat rámeček...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj, 

Plánuji také pořídit radio z Ali, konkrétně TOTO
(chěl jsem původně s rozlišením 1280x720 ale to jsem pro octavii našel jen s DVD což nechci)

Chci to jako výměnu za Stream do předfaceliftové Octavia 2.

 

Tomdlouhan>> Chtěl jsem vzít to co jsi uvedl výše ale nemají tam zasílání z německa. Ale jinak krom jiného dizajnu vypadají stejně - nebo tam vidíš nějaký zásadní rozdíl?

Měl bych ale na tebe prosím pár otázek pokud můžeš zodpovědět:

 

1)  V popisu píšou 1DIN ale podle obrázku to je 2DIN? To je jen špatný popis? U toho rádia cos dával výše to vypadá stejně? 

2) Stačí mi pro moji oktávu teda jen tohle rádio + rámeček k tomu?
Nebo měl bych ještě něco k tomu přiobjednat? (nějaký externí mic který se musí někam vyvést kvůli kvalitě handsfree, nějaké dráty pro napojení na ovládání z volantu apod?)

2) Když se to posílá z německa, musí se ještě platil za clo nebo tím že to odešlou ze skladu z německa už tohle nemusím řešit?

 

Dík moc za odpovědi i za tvé předešlé posty - hodně mi to pomohlo se rozhoupat do toho jít a nepřeplácet někde za columbus nebo tak něco.

 

Odkaz ke komentáři

Nazdar. Ja som objednával asi pred mesiacom toto rádio, je to ale pre facelift interiér (https://www.aliexpress.com/item/32992647840.html) bolo to dokopy aj s rámikom kamerou aj gps. Ak môžem odpoviem na tvoje otázky: 

1) Určite je to 2din aj podľa fotografií, prečo tam píšu 1 ostáva záhadou 😄 
2) Ak nieje rámik pribalený, treba kúpiť - najlepšie sa opýtať predajcu, ale podľa fotiek to vyzerá, že rozmerovo by malo byť rádio rovnaké ako columbus, takže treba kúpiť rámik, ktorý má široké tie bočné lemy podľa mňa takýto: https://m.spldynamics.sk/resize/e/800/800/files/skoda1a.jpg
Mikrofón má zabudovaný. 
3) Ja som neplatil nič, prišlo to kuriérom GLS, predpokladám, že aj ten Isudar pôjde kuriérom, keďže je to EU sklad. 

A čo sa týka RAMky, ja som objednával verziu 1/16, tú najnižšiu a rádio frčí v pohode  plynule aj navigácia aj full hd video aj zvuk. Viac RAMky treba len ak by mal aj mobilnú sieť. Ten android v rádiu je značne upravený, všetky nepotrebné veci sú preč. Takže ide celkom dobre.

Pri montáži treba potom dávať pozor, keď sú zle zapojené, zvyknú vybíjať baterku 🙂

Snáď som aspoň trošku pomohol 🙂

Odkaz ke komentáři

hado>> dík moc za radu.Ještě bych se chtěl zeptat ohledně mikrofonu.

Máš MIC někde vyvedený aby bylo rozumět při telefonování? Koukal jsem že tam je vstup pro MIC ale nechce se mi tam tahat nějaký další drát z venku - jak se to řeší? Nebo má radio ten MIC příjem OK že to není potřeba?

 

Já dokonce měl pocit, že do Octavia II před facem s tím stream radiem dokonce mikrofon montovali - ale nikde to nevidím - většinou to bývalo někde na sloupku u stropní lampičky - nevíš kam to montovávali abych to okouknul?

Odkaz ke komentáři

Myslím, že osobitný konektor na MIC asi nemám, nepozeral som, používam ten na paneli rádia. Príjem nieje žiadne veľké chvenie 😄 Ale neni to zase až také hrozné, hlas je vraj zrozumiteľný, takže toľko k tomu. Ale rozhodne to treba odskúšať, môže sa to líšiť rádio od rádia a ak by bol zlý -> dať radšej externý. 

Čo sa týka origo mikrofónu, tým som si neni istý, origo handsfree mikrofón bol určite hore v "lampičke", tu je návod na domontovanie, ak by ti to pomohlo: https://octaviaclub.cz/clanky/navod-dostavba-handsfree-bluetooth-octavia-2-323/ . Či ho montovali ku všetkým STREAM radiám na to neviem odpovedať 🙂 

 

Odkaz ke komentáři

Super, dík moc. Prvně musím zjistit zda tam vůbec nějaký MIC je nebo tam je jen žebrování pro srandu králikům.

Utěch rádií bohužel nedávají moc info, takže krom toho že vidím vstup pro MIC na obrázku se víc nedozvím. Ideálně pokud by byl nějaký ještě vzádu abych to mohl kdyžtak napojit. 🙂

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj. Mic neřeším je v rádiu a je slusnej aspoň já mám ,mluví to slušně, na vyřízení telefonátu určitě. Ohledně ext mic ,pripojit ho na dráty ale ten uvnitř rádia zůstane připojení taky řešení je priletovat tu samici Jack 3,5 místo toho co je v rádiuna plosnak. Pro znalé laikům nedoporučuji,nadelají víc škody jak užitku.

Tak mate nekdo nejake zkusenosti po delsi dobe? Taky o tom uvazuju :)
Ahoj. Pošlu ti odkazy radio 9 palců celodotyk PX6 4/64 GB slušná investice, Knoflíky mají mechaniku a tím je radio rozměrnější trošku se pak řeší jak to dostat do kaslíku ,9 palců má VZADU za panelem pouze 1din krabici pak není problém. Používám ho už 4 rok bez problémů.
Odkaz ke komentáři

Ja som nebol spokojný s interným, tak som písal predajcovi, čo som to od neho kupoval na ali, a poslal mi odkaz na zväzok, ktorý majú v ponuke, ten som objednal a naň sa dá už všetko napojiť. aj externý MIC. To len keby náhodou niekto potreboval k rádiu JUNSUN 🙂 

2.jpg

Odkaz ke komentáři

Abych se priznal, tak jak loni prisel COVID tak jsem se k tomu nakonec nerozhoupal pac jsem resil kjine priority, navic ten prodejce se ani neozval a ja to pak uz neresil.

Nicmene, pokud jste nektere z tech velkych 2din dotykovych s rameckem ktery sedne do oktavy kopili, dejte vedet, klidne to taky koupim. Puvodne jsem planoval TOTO ale nemel jsem tu odvahu to vzit pac jsem si bebyl jisty ze mi to tam nekdo zvladne fakt namontovat.

 

12 minutes ago, hado said:

Ja som nebol spokojný s interným, tak som písal predajcovi, čo som to od neho kupoval na ali, a poslal mi odkaz na zväzok, ktorý majú v ponuke, ten som objednal a naň sa dá už všetko napojiť. aj externý MIC. To len keby náhodou niekto potreboval k rádiu JUNSUN 🙂 

 

 

Ten Svazek je bomba j urco taky budu chtit externi mic at muzu pouzivat v poho hands free - nemas nahodou na tohle odkaz?

Odkaz ke komentáři
15 hours ago, Tomdlouhan said:

@baxik tohle radio mam va ute , bez problemu , je dobre ze sio si vybral celodotyk , protoze se lepsi montuje . Tady je novy odkaz , canu nam trosku pratele zvedly ale , nejaky veci pridaly takze se to srovnalo . je to to smae ale ma to 10 droid , a trosku lepsi CPU .

Dík, vypada dobre. Na Ali objednávám pravidelně, takže bez problému.

Akorát jestli mi ještě můžeš říct  - potřebuju nějaký rámeček nebo tak něco nebo to tam jde do předfaceliftové O2 namontovat tak jak to je?

 

 

A pak ještě jedna věc - podporuje ti to všecky ty věci z jako senzory, informace o nedovřených dveřích apod. to co normálně vidím na "stream" radiu teď?

Upraveno uživatelem baxik
Odkaz ke komentáři

Ramecek je treba tenhle :https://www.aliexpress.com/item/4000263151378.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.468d4c4dx0TJ2L

Vsechny ty ukazatele tam jsou , v pohode mam to taky , zalezi pouze na roku vyroby auta , nekdy byva problem , z GTW , pokud je to starsi auto je treba to napichnout , a zjistit jaka je tam 1K0 907 530 L, P, Q, S, AA, AB, AC, AD, je spravne, osrtatni je treba prepsat , p index snad nejde . 

pokud nemas ovladani na volant tady je odkaz :https://www.aliexpress.com/item/32793501889.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4drXxeFT

pouzivam to tak\y a je to super . Ramecek objednej co nejdriv , u nas je za 800 nejlevnejsi , dokud jsou jak zjisti ze je tzajem oakmzite to pujde nahoru . Odkaz na ram je na automatickou klimu , pokud mas manu je u nas v pohode do 500 Kc Posledni vec tady odkaz na novou GTW https://auto.bazos.cz/inzerat/133260443/gateway-1k0907530k-pro-vag-skoda-vw-nevybiji-baterii.php

Upraveno uživatelem Tomdlouhan
Odkaz ke komentáři

Super, dnes to nejspis objednam. 

- Na ten ramecek se mi cekat fakt nechce - s tim jak to ted chodi z Ali, tak na to muzu cekat i pul roku. Klimu mam automatickou + ovladani na volantu. Muzes prosim potvrdit ze ten ramecek je TENTO ze bych ho koupil u nas.

 

S GTW snad problem nebude, mam klasicky 1Z (elegance) z 2008. Tak snad to bude OK.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj kluci,

mám možnost vylepšit svou O2 FL 2010 pořádným rádiem. Potřebuju pomoct s rozhodováním. Proto prosím zkušené o několik odpovědí na možná naivní otázky:

1. Isudar PX6 , germany , nabídne se mi jen verze bez DSP. Jak znatelně je DSP lepší?

 

2. Xonrich PX5 , s DSP, sklad ČR s poštovním, dvě nepřesvědčivé recenze. Měl bych mít obavy?

 

3. český éšop AUTONAVI , mají jen čtyřjádra, 2GB Ram, 16GB ROM. Vyplatí se to? Kolik z 16GB skutečně zbývá volnýho prostoru ? (kdybych si chtěl natrvalo doinstalovat nějaký balast)

 

4. 9 palcové PX6 , germany, bez DSP. Musel bych připlatit za rámeček. Jaké jsou výhody většího displeje kromě velikosti?

Jsem zvyklý ovládat rádio skoro poslepu, stačí mi periferní pohled pro nahmatání potřebného tlačítka. Když jsou všechna na displeji, jak pohodlné a bezpečné je ovládání za jízdy? Je možné hlasové ovládání?

Slot pro SD s muzikou tady není? Jen pro mapy?

 

5. Všechna rádia mají USB kabel, který si někam vyvedu. To je jen pro komunikaci s mobilem? Může se do toho vrazit flashka? Umí to i nabíjet mobil?

Je v těch modelech z Ali čeština?

 

Předem děkuji za jakoukoliv reakci. Další dotazy mne možná ještě napadnou.

 

 

Upraveno uživatelem jondras
přidaný dotaz
Odkaz ke komentáři

Normálně bych sem napsal zkušenosti s rádiem co jsem před pár měsíci objednával na Ali, ale nakonec to dopadlo tak, že jsem koupil novou škodovku 😄

Ze zkušeností bych ale čel do Isudaru - má dobrou podporu a kompatibilita s palubními systémy je na velice dobré úrovni. Objednal bych to klidně z Ali, skladu z německa. Verze to co psal tomdlouhan (pokud ji tam ještě mají)

Co se týče jazyka, tak to jede na androidu a čeština tam je prakticky vždy, akorát po některých "skrytých" nastaveních se musí provést reset, který hodí nastavení zpět do angličtiny a musí se to znovu přepnout. 

navi.png.b47c0f00a4b06c5f49a3f8fa153d9615.png

 

Ohledně USBčka, tak co vím tak Isudary to ve většině modelů co jsem viděl normálně podporují, ale musíš mít flashku naformátovanou ve FAT32

Upraveno uživatelem baxik
Odkaz ke komentáři

baxik>> Dík za info, pomohlo mi v rozhodování.

Nakonec jsem zvolil první variantu, model z Německýho skladu, momentálně jedinou nabízenou možnost, a to bez DSP. Myslím, že se bez toho obejdu. Věřím, že oproti současnému Swingu to i bez toho bude změna k lepšímu. Po prvních zkušenostech dám info.

Dále mám v plánu pomocí tohoto kablu vyvést USB zástrčku do jedné z prázdných pozic pod ovládáním klimy. Doufám, že to bude fungovat i pro přenos dat z flashky, nejen pro nabíjení mobilů.

Časem třeba dojde i na covací kameru.

Nejdřív rádio zprovozním, a až se s ním podrobně seznámím, podělím se o zkušenosti, aby budoucí zájemci věděli do čeho jdou.

Odkaz ke komentáři

Ahoj. Předpokládám že si volil Android, pokud ne spoustu věcí nerozchodí jedna z nich je internet v rádiu a stín spojené další věci. Aplikace jen točí je v rádiu. U androida je to jak na mobilu ale chce to z rozumem,ne vše co se naskytne nevím kolik máš RAM 4 GB naprosto stačí 2 jsou na hraně,ale to jen moje upozornění pokud to tam je nic s tímm už neuděláš, pokud potřebuješ rám na aut Klímu mám ho doma můžeme se domluvit máčené přijatelné pro oba.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Po čtrnácti dnech testování je čas se pochlubit, podělit o zkušenosti a položit DOTAZY.
.
Moje rádio Isudar PX6 4/64  přišlo z Aliexpresu během několika dní. I když jsem při objednání zvolil sklad Germany, odesláno bylo z Polska. To však nemělo žádný vliv na úspěšné doručení, ani na kvalitu rádia. V balení bylo vše avízované, nepoškozené a funkční.


Několik zádrhelů se však objevilo.
1: I když je Isudar o 1cm mělčí než původní Swing, nebylo možné rádio zcela zasunout do dutiny přístrojovky tak, aby celou plochou dosedlo na konzoli. Jednak jsem musel z čela té plastové konzole odstranit dva zbytečné výstupky, ale hlavně uvnitř odříznout kus dolního rohu. Jinak nebylo možný žádným způsobem někam vtěsnat tu mohutnou kostku co připojuje hlavní kabelový svazek. Tenhle brutální zásah se mi zdál jednodušší, než demontovat půl přístrojovky, abych se tam dostal někudy odspodu. SETKAL SE S TÍM NĚKDO?                            Mohl jsem rádio u šroubků vypodložit, pak by ale vyčnívalo z rámečku asi o 1cm. To radši nee.

2: Anglický polonávod pro Android pomohl jen částečně, většinu funkcí a skrytých možností nastavení jsem musel objevit sám. Kromě nastavovacího kódu 126 , jsou pro jiné skryté možnosti nastavení nějaké TLAČÍTKOVÉ ZKRATKY nebo NĚJAKÝ DALŠÍ KÓD?

3: Občas je rádiopřehrávač po zapnutí slepý. Předvolené stanice hrají, ale nezobrazují se. Displej nereaguje, přepnout na jinou funkci lze, mechanická tlačítka také fungují. Řešení: 2x zpětnou šipku (vpravo nahoře) a znova spustit. Zbytečná manipulace navíc.

4: iGO zatím testuju. Oproti té na kterou jsem zvyklej z mobilu má svoje pro i proti. Navíc jsem zvyklej mít navi před sebou v levým rohu okna, pěkně v zorným poli. Nakonec asi zůstanu u té mobilní. Pro mě bude lepší rádio používat hlavně na muziku a navigaci mít zvlášť. V rádiu si ji nechám jako rezervní.
Audio a video přehrávače jsou jen základní, chybí mi výběr hudby dle tagů. Jinak dělají co mají.

5: Ovládat hlasem lze jen gugl a jen online. Pro ostatní věci je potřeba zakoupit přístupový kód.                              DÁ SE TO NĚJAK OBEJÍT?

6: Štve mě nutnost mít google účet a odemykací obrazovku, která nejde dodatečně deaktivovat. A kdyby to šlo, pořád by vyskakovalo otravný okno k aktivaci. Po otočení klíčkem ještě navíc něco odemykat beru jako daň za výhody a možnosti tohoto rádia.

Nicméně, jsem spokojen, je to pěkná hračka.

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Ahoj. Pokud máš rádio z DVD mechanikou je problém z umístěním. Jinak to docela pasuje. Nevím jak u tebe ale PX6 má tři polohy zadního kaslíku tudíž lze přemístit, já to mám až nahore, všechny dráty pod kaslíkem,jde to blbe ale jde. A to mám za rádiem spoustu dalších udělátek modem DAB ovládání z volantu a relé pro ovládání kamery,prostě elektrárna.
Ohledně hlášky na odblokování neporadim,já mám účet u Google až odblokování nemám problém.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...