Přejít na obsah

Kupní smlouva - plná moc


Majkl_

Doporučené příspěvky

Ahoj,

v pátek budeme kupovat auto od soukromníka. Respektive, kupovat auto bude přítelkyně, na ní se i auto bude přepisovat, nicméně budu řešit vše já.

Plná moc k přepisu vozidla je jasná, zajímá mě ale jak to udělat s kupní smlouvou - tu na dopravce při přepisu budou chtít.

Na netu jsem nikde vzor plné moci pro koupi vozidla nenašel, mám tedy takovou plnou moc nějak sepsat (jméno, příjmení, rodné číslo, číslo OP apod. zmocnence a zmocnitele) s tím, že účel plné moci je koupě vozidla (značka, model, VIN) ?

A do kupní smlouvy při podpisu na smlouvě napsat něco ve smyslu - v zastoupení na základě plné moci a můj podpis ?

Pokud ano, je potřeba na tuto plnou moc mít i ověřený podpis ?

Díky 🙂

 

EDIT: Nejde mi přidat další příspěvek do tohoto vlákna, proto edituji. Děkuji Dakie za odkaz, ale tam se řeší plná moc k ppřepisu vozidla. Já potřebuji podepsat na základě plné moci KUPNÍ SMLOUVU.

 

EDIT2: @Oktavián - přesně tak. Auto kupuje přítelkyně, ale budu ji zastupovat já. Bohužel je prodávající od nás cca 550km a z časových a rodinných důvodů nemůžeme jet oba. Vzhledem k tomu, že auto budu chtít napíchnout na diag, prohlédnout a podobně je potřeba abych jel já. Udělám to ale nejspíše tak, že kupní smlouvu vyhotovím já, a než pojedu, tak mi ji přítelkyně podepíše.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Ahoj Kluci,

Jsem ve stejné situaci a ze všeho v pasti.

Máme možnost koupi vozu z Prahy což je 400 km od nás.

Po novu je nejlepší aby se sešli kupující a prodávající na úřadě a vše vyřešili na místě, ale obávám se, že to nebude možné.

Tudiž z toho vyplívá, že kupující/ má žena s mým doprovodem, pojedeme na místo 400 km, kde budeme vůz kupovat a co teď?

V případě, že nebude možnost přepisu na místě, tak nevím?

Může mi to prosím někdo rozumně vysvětlit, ten postup,jsem na tyto věci opravdu lempl.

Odkaz ke komentáři

Rozumím tomu dobře, že pokud mě chytnou na cestě domu cajti, tak jim ukážu doklady od vozu + platnou pojístku, ve kterých stále figuruje officiálně prodávající, a při předložení ověřené plné moci k přepisu vozidla mi řeknou, že je to v pohodě a můžu popkračovat dále v jízdě?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...