Přejít na obsah

Octavia 1 75kW BFQ - pěna pod víkem oleje- na výměnu těsnění pod hlavou?


Doporučené příspěvky

Ahoj zeptám se před tím, než někdě nechám 8k za výměnu těsnění... Teď v první zimě s autem po cca 3000 km od posledního dolití oleje mi začala svítit kontrolka oleje. když jsem otevřel víko na dolití, dost jsem se lekl. Je tam taková nažloutlá pěna u víka a kousek pod nim ve štole pro dolití. Olej má najeto cca 11000, předtím tam byl 10w40 Aral, když bylo potřeba, dolíval jsem olej v létě - Shell HX7 10w40. Napadá mě, že se mi tam buď dostala voda nějak, nebo jsem předtím přelil víc oleje - dolíval jsem okolo půl nebo necelého litru - snad kapacita, když se rozsvítí ikona kontroly oleje podle infa na netu. Olej byl lehounce nad ryskou, ale vážně těsně u čáry...

Styl jízdy je prakticky každý den krátké trasy  ráno cca 5 min do práce a pak zpět. Sem tam o něco delší mezi-město, kde už se stihne zahřát motor, párkrát do roka 500km +.  V jiném vlákně jsem četl, že ten bordel je normální při krátkých trasách a teď v zimě. Mně to množství u mně přijde extrémní... Spotřebu paliva mám nízkou. Ještě mrknu na vodu z expanzky, jestli nemizí. Dolíval jsem po roce maličko na podzim. Jízdní vlastnosti stejné jako na začátku. Díky všem za tipy

A pro jistotu foto...

IMG_20200217_153527.jpg

Odkaz ke komentáři

No to pozor! Toto je vážná závada!!

Do nádrže 3x denně stříkni nasivin a za týden napiš, jestli má motor po rýmě[emoji848]

 

 

Jinak kdybys jel třeba 40km na nákup a pak koukl pod víčko, většina nebo celé to zmizí[emoji6]

Mě to dělal zvýšeně i olej, co se blížil k výměně. Jezdím krátké trasy z 90%.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Zdravím mám stejný problém (do práce tedy jezdím přes 20 km) Ale navíc k tomu je, že když šlápnu na plyn tak mrtvo .. po asi 10 minutách začne trošku chytat otáčky. Startuje bez problémů. 

Asi týden zpět jsem si myslela, ze mi proklouzla spojka (do kopce, studene, za deste) tak si jista nejsem co to bylo, ale od té doby nic a teď z ničeho nic toto. 

 

Prosím o radu, děkuji!

Odkaz ke komentáři

Rada je celkem jednoduchá, dojet k odborníkovi, který tomu rozumí (záměrně nepíšu servis), aby auto prověřil a odhalil případné závady. Sice se všude preferují vše online, ale to u diagnostiky a opravy moc nefunguje. Jinak předpokládám, že ta reakce na plyn je po 10s, neb za 10min. byste už byla v půlce cesty do práce :).

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...