Přejít na obsah

Lukeho Facelift 🚘😉


Doporučené příspěvky

Úvod:
Zdravím🙋‍♂️, chtěl bych se tu podělit a případně získat nějaké rady, tipy, triky😁, na to, jak si tu moji oktávečku poladit. Kupoval jsem ji v minulém roce, kdy jsem hledal auto za rozumnou cenu, vykoukla na mě tahle kráska a i když byla v úplném základu, hned jsem si ji zamiloval😍 (pro oktávky mám slabost🙈😁). Jinak nemám neomezený rozpočet🥺💰💶, jsem student, takže na různé úpravy apod. se někdy šetří i delší dobu, každopádně už se pomalu blíží do stavu, kde bych ji chtěl mít🙏. Tak se na to pojďme společně kouknout...😏

▶️Nějaké to základní info:

• Škoda Octavia 2 Facelift (2009) Liftback
• Motor 1.6MPI (75 kw, typ BSE)
• Spotřeba 8-9l/100km
• Najeto 192 000 km
• Výbava Classic
• Červená Flamenco metalíza (2L2L, 9892)

Co jsem dodělával/přidal:

• Nové znaky Škoda (vepředu, vzadu)
• Nové nápisy ŠKODA OCTAVIA
• Částečná výměna dekorativních lišt palubovky + středového panelu za hliníkové/stříbrné
• Výměna hlavy řadicí páky
• Dodělání loketní opěrky (jumbobox)
• Výměna gumových pedálů a opěrky nohy za nerezové
• Výměna autorádia BLUES za 2DIN navigaci (Čína)
• Výměna přepínače světel
• Výměna středové schránky průduchů bez víka s víkem
• Kosmetické doplňky (lišta na kufru, pár dalších blbůstek v interiéru v chromu
• Praktické doplňky (vana do kufru, síťka v kufru a organizér atd.) 

 Co bych chtěl dodělat/vyměnit:

Vyměnit tapecy na světle šedé společně se spodní stranou palubovky
Zatmavení zadních oken
• Výměna dálkového klíče
Barevné osvětlení nohou 
Vyměnit volant za kožený
• ALU kola na léto (17”) Cepeus L&K
• Nalakovat zrcátka, kliky a ochranné lišty na boku do barvy auta
•  Vyměnit vnitřní osvětlení za LED
Vyměnit blinkry a zpátečku za LED
Výměna odrazek na zadním nárazníku (prasklé - zatéká tam voda)

847BD90F-34C3-4B8E-B8C9-E081836B38F3.jpeg

8F7B4FFD-083D-4BAE-89D2-7EBBA25A31B5.jpeg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím🙋‍♂️, tak včera jsem vyměnil osvětlení interiéru, kufru a spz a musím říct, že teda bomba!!💣💥 Moc se mi to líbí a hned to vypadá jinak👌😱

Objednával jsem z Autavestylu.cz🔝

Osvětlení SPZhttps://www.autavestylu.cz/osvetleni-led-spz-octavia2/kompletni-led-osvetleni-spz-pro-octavia-ii-facelift/

Osvětlení interiéru: https://www.autavestylu.cz/osvetleni-led-interier-jednotlive/led-osvetleni-stredu-stropu-42-mm-octavia/

Osvětlení kufru: https://www.autavestylu.cz/osvetleni-led-interier-jednotlive/led-osvetleni-kufru-skoda/

 Další úpravu, co plánuji je náhrada klasických žárovek v zadních světlech za LED, někdo nějaké tipy/doporučení?

FF4CC53E-44CB-474F-9D57-EFDA2207A966.jpeg

AE1FD1E4-6BF7-49B2-AE01-A8E481FD6525.jpeg

CF438536-A9A0-43AA-AA06-403CF0058867.jpeg

Odkaz ke komentáři

když můžu, pomůžu 😉 já si pohrávám s myšlenkou, že dám ledky do denního svícení v mlhovkách. Vyzkoušel jsem nějaké varianty z Číny, které neměly házet chybu, ale bohužel vždy s chybou... Do potkávaček bych taky rád něco s dobrou svítivosti, ale chci něco s homologací, ať zbytečně neprudím 😀

Odkaz ke komentáři

Ahoj🙋‍♂️, zatím se nic moc neděje, akorát se mi rozsypala spínačka🙈🥺, takže jsme museli vyměnit celý mechanismus, jelikož se spínačka celá nějak zasekla a nešlo to od sebe oddělat🙏.
Každopádně, koukám se po výše zmiňovaných Cepeusech, tak doufám, že se zaštěstí a nějaké seženu🙏😁🍀

Jinak přidávám nějaké fotky, když jsem kupoval toho mého mazlíka v porovnání s dosavadním stavem👌😱. Tak se pokochejte😁.

3.png

1.png

2.png

Odkaz ke komentáři

Zdravím🙋‍♂️, tak jsem konečně přezul na R17 Cepeus😈, společně se středovými krytkami a ventilky s novým logem👌. Dále jsem začal pomalu lakovat, momentálně mám za sebou lišty dveří a zrcátka, zbývají tedy už jen kliky, samozřejmě vše do barvy auta. 😊

Mezi dalšími věcmi, co se budou dodělávat patří... výměna volantu za kožený, výměna černého interiéru za světle šedý a dodělání barevného osvětlení prostoru nohou.

BA7EC604-7035-4537-B18C-580483C00FDB.jpeg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak po nějaké době zase zpátky🙋‍♂️... Byly to nervy, ale myslím, že to stálo za to🙈🙏. Co se tedy dělalo? Jak jsem psal výše...koupil jsem kožený volant a vyměnil jsem "klasický" černý interiér za šedý. Bál jsem se toho, ale auto je teď opticky větší a takové vzdušnější, takže já jsem spokojen👌 (možná jen sehnat ty kličky). Posuďte sami...😊

Dále mám v plánu předělat si klíček na dálku (mám klasiku - nevystřelovací s ovladačem), jelikož to co mám je hrůza a děs😁. Stále přemýšlím o dodělání mlhovek s denním a následným kódováním funkcí všeho druhu, ale stále se nemůžu nějak rozhodnout a jedna z posledních věcí je ještě tónování zadních oken. Tak uvidíme, jak to vše dopadne...😏

4DCC2A4C-FAF3-42D0-B443-43906E49C2BD.jpeg

CEDFDC0E-455E-46E4-B5DD-398C7774A408.jpeg

99D21F4D-5F1D-4F2F-91CE-0D1C05FE38B4.jpeg

05C5D840-EA96-485E-9D11-E86975157E63.jpeg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...