Přejít na obsah

Autorádio RCD330 - čeština


Doporučené příspěvky

Ahoj při suchém únoru 🤪

vytvořil jsem češtinu  a alternativní menu pro rádio RCD330. Toto rádio je v originále pouze v anglickém nebo čínském jazyce. Touto úpravou se z něj stane české autorádio s alternativní nabídkou, kde můžete spustit například vlastní navigaci z SD karty, videa, hudbu nebo se propojit plnohodnotně s mobilním telefonem. Lze připojit externí USB GPS modul za cca 200Kč. Případně lze doinstalovat interní GPS modul, ale to již vyžaduje zkušenosti s pájením. V přípravě je i zobrazení obrázků radiostanic!

Tato úprava je pouze pro autorádia od výrobce DESAY model: 6RD 035 187 A s operačním systémem WinCE. Pro žádná jiná není určena!

Za instalaci a případné poškození nenesu žádnou odpovědnost a vše konáte pouze na své riziko!

V případě, že byste mi chtěli přispět na cca 60 hodin čisté práce, tak zde je odkaz přes který mi můžete přispět. Děkuji předem.

PŘISPĚT
 

Odkaz na článek na www.octaviaclub.cz

 

Co tedy potřebujete:

  • autorádio DESAY 6RD 035 187 A

  • volnou SD kartu o velikosti minimálně 1GB (formát FAT32)

  • trochu zručnosti, volného času a dodržení návodu

  • jako bonus si můžete přikoupit USB GPS přijímač pro vaši navigaci (není součástí)

Návod na instalaci

  • rozbalit stažený archiv na naformátovanou (formát FAT32) SD kartu

takto by to mělo vypadat:

00.jpg.95c70b742b77f08df4d680f9fd22187b.jpg

  • Poté restartujte rádio dlouhým stiskem tlačítka napájení (asi 15 sekund) a počkejte až naběhne

  • vložte SD kartu

  • Dlouze podržte tlačítko SETUP dokud se neobjeví obrazovka:

01.jpg.204fdb5962d6d90c1e1f2d1a1a5401a3.jpg

  • Zvolte Software update/versions objeví se obrazovka:

02.jpg.e882cbabc2c60accaf2b3bde289ae49b.jpg

  • Zkontrolujte jednotlivé verze, MUSÍ ODPOVÍDAT obrázku!!! Zvolte Update software a objeví se obrazovka:

03.jpg.412d56517559cbc99045702433eaa61d.jpg

  • Zde zvolte Update NAVI nic jiného NEZKOUŠEJTE!

Rádio se poté restartuje. Na krátkou dobu se zobrazí aktualizační obrázek a rádio zobrazí pracovní plochu WinCE. V tuto chvíli se nic nezmění ani neaktualizuje. Pouze jste se dostali na plochu autorádia. Po dosažení plochy se smaže pouze soubor příznaku odpovědný za aktualizaci. Takže při příštím spuštění se rádio znovu nepokusí aktualizovat.

Nyní se lze dostat k samotné instalaci češtiny a menu.

  • Na ploše stiskněte ikonu viz. obrázek:

InstScr_1.jpg.0de234676c0fbf77c89f3ab61589af70.jpg

  • poté přejděte na SD kartu (\SDMemory) a spustit aplikaci Install:

InstScr_2.jpg.c85978c92bd9bed1d818563122cd68e2.jpg


Dále si prostudujte video na Youtube, takto by měla instalace probíhat:

RCD330+ Instalace čeština

Instalace by měla proběhnout bezproblémů. Trvá i několik minut. Viz. Video. V každém případě pořádně čtěte zprávy co instalace píše. Neklikejte na nic během instalace, nechte aplikaci pracovat! Nezmatkujte a nepokoušejte se něco svévolně měnit. V každém případě musí být v rádiu aplikace G3NavHMI.exe s celou složkou navigation. Jestliže tento soubor nebo soubory ve složce poškodíte, tak rádio nemusí správně naběhnout. V případě, že se tak stane, nebo se něco nepovede, tak lze rádio oživit přes speciální 3.3V sériový adaptér a nahrát původní software. Bohužel to nelze ale udělat bez rozebrání autorádia, trochu letování a tak...

Tak hodně štěstí s tím pertinaxem a směle do toho!

Odkaz na instalační archiv:

Čeština RCD330+ nová verze 2.23
 

nový odkaz:

Čeština RCD330+

HalenTech 2020

P.S.: Chtěl bych i touto úpravou vzpomenout na mého drahého bráchu, který už je s úplně jinou partou. Díky brácho a ať Ti to tam hraje.

Upraveno uživatelem halentech
Nová verze archivu 2.23
Odkaz ke komentáři

Ahoj, stáhnul jsem soubory, zformátoval SD kartu ve FAT32, nahrál soubory, restartoval rádio. Ale když kliknu na update software. Hodí mi to následující chybu. Nějaký tip na řešení? v příloze přikládám screen chybové hlášky a screen mé verze. Měla by to být ta správná, nebo se pletu? Děkuji za odpověď.

20200226_190207.jpg

20200226_190221.jpg

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

super návod! Já už jsem jednu aktualizaci udělal z těchto stránek https://rcd330plus.com/showthread.php?tid=1388 a rád bych to aktualizoval na tuto tvoji verzi. Blbý je, že už se nedostanu do "Debug modu" pro možnost výběru "Update NAVI" jako předtím. Mačkám na "Update Software", přes možnost SETUP a ono nic...

Dá se to nějak řešit?

Děkuji moc!

Odkaz ke komentáři
před 3 hodinami, RomanV napsal:

Ahoj,

super návod! Já už jsem jednu aktualizaci udělal z těchto stránek https://rcd330plus.com/showthread.php?tid=1388 a rád bych to aktualizoval na tuto tvoji verzi. Blbý je, že už se nedostanu do "Debug modu" pro možnost výběru "Update NAVI" jako předtím. Mačkám na "Update Software", přes možnost SETUP a ono nic...

Dá se to nějak řešit?

Děkuji moc!

Zkus déle podržet tlačítko media a pak přejít na plochu. Poté pokračovat s instalací

Odkaz ke komentáři

Dlouze stisknout Media, Kliknout na easy connect a zvolit pak velkou zelenou ikonu. Tam by někde mělo jít vybrat nastavení a zvolit exe soubor: st.exe který by měl být v okolních adresářích. Po nastavení opět kliknout na zelenou ikonu a měl bys skočit do plochy. Případně když plocha nebude úplně vidět, tak stisknout FM tlačítko a měla by se plocha ukázat. Poté pokračovat v návodu instalací češtiny.

 

image.png.023567682fb0129c186ef6d120a2c959.png

Odkaz ke komentáři

Dobře, odpoledne vyzkouším a dám vědět. Zatím diky! 

UPD:

Povedlo se dostat do winCe, ale při instalaci mi to hodí tyto hlášky: viz obr. Nelze smazat soubory atd... 

Co s tím? 

Děkuji. 

 

IMG_20200311_162730.jpg

 

UPD2:

Po výše zmiňovaných hlaskach už se objevilo tvoje menu, ale když vyberu telefon, tak to hodí error viz obr:

IMG_20200311_163745.jpg

IMG_20200311_163752.jpg

UPD3:

Po opakované instalaci přes SETUp, kde už naběhl winCe vše funguje jak má:

Zde jsem aktualizoval jednotlivé kroky, kdyby s tím měl někdo podobné problémy, jako já. 

Takže hotovo a těším se N ty ikony rádií!!!! 

Tomuto člověku se rád finančně odměním a měl by to udělat každý, kdo si tento upgrade nainstaluje 🙂

Ještě jednou díky za pomoc!!! 

 

IMG_20200311_164945.jpg

Odkaz ke komentáři

Ohledně toho rozlišení max 480x800 kvůli systému winCe. 

V telefonu musíš povolit ladění usb. 

Potom stáhnout čínskou aplikaci EASY connect,viz QR. Pokud ti to nabídne něco jiného, tak app mohu uploadnout jinam. 

Pokud se stále nedaří spojit, znovu odpoj a zapoj usb kabel v telefonu nebo radiu. 

Zde QR kód: 

IMG_20200307_083828.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...