Přejít na obsah

Oprava antény - zlý príjem


Doporučené příspěvky

Pozdravujem kolegov,

po rychlom hladani som tu podobny prispevok nenasiel, takze sa chcem podelit o skusenosti. Ak to tu predsalen je, admin - prosim o zmazanie.

Takze k veci. Vlastnim Octaviu II kombi predfacelift, s GSM a navigaciou v serii. Poslednu dobu som mal stale horsi a horsi prijem radia. Najprv mimo mesta, neskor uz aj po meste. Predpokladal som klasicky problem so zatecenou antenou a zaoxidovanim/zhrdzavenim dosky zosilnovaca v patke anteny. Chem uviest, ze antena je sklopna - pre tento pribeh je to dost podstatna informacia.

Ako antenu vybrat von - su tu navody, nechcem sa opakovat. Snad jedine co by som poradil je odklopenie oblozenia C stlpikov (torx skrutka klasicky pod napisom AIRBAG), aby sa zbytocne neprehybal tapacirung strechy, ked pod nim budete hrabat rukami. Vytvoria sa potom prehyby a je to nevratny proces, tapacirung ostane pokrceny.

Po demontovani anteny z auta nie je ziadny problem s jej rozobranim. Po letmom pohlade bolo jasne, ze problem nie je v doske plosnych spojov (zosilnovac), ta je nalakovana bezfarebnym lakom. Mierna oxidacia bola na kontakte - pliesku, ktory prepaja zosilnovac s uchytenim antenneho prutu (vidno na foto 1). Tu som ocistil jemnym smirglom. Napadlo mi vsak premerat ci je kontakt medzi antennym prutom a zakladnou - coz nebol.

Otocny mechanizmus je mozne vypacit srobovakom alebo vytlacit - je vtlaceny do krytu anteny zvnutra, po obvode je gumeny o-kruzok. Vplyvom spiny, prachu, vlhkosti a korozie sa cely ten otocny mechanizmus zaserie a tym padom neexistuje priamy kontakt medzi prutom a zosilnovacom - radio nehra.

U mna bol problem este aj v samotnom antennom prute, pretoze jeho vnutro vykorodovalo na prach, drzala to pokope iba guma. Povodny prut sklopnej anteny sa neda vybrat, zrejme aby sa nedal ukradnut. Nakolko som uz nemal co stratit, zabral som za to silou, ono to povoli. Poskodite ale pri tom ten plastovy kruh (foto2 a 3) ale nie je to nic zasadne. Ak sa pozriete na originalny prut sklopnej anteny zospodu, ma iny trn, ten by sa mal dotykat vo vztycenej polohe priamo kovovej zakladne (foto2) v tele patky anteny. Ja som povodny prut nahradil obycajnym univerzalnym, za par korun vsade dostupnym (M5). Kontakt medzi prutom a zosilnovacom je zabezpeceny cez ten kovovy sklopny mechanizmus.

Po ocisteni, premazani a poskladani hra radio ako nove.

Ak mate chvilku casu a trpezlivost, je mozne to dat dokopy bez vymeny celeho telesa anteny.

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg

5.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...