Přejít na obsah

Výměna oleje v převodovce (1,4 tsi 110 kW, manuál)


Doporučené příspěvky

Odborníci tvrdí, že životnost oleje v manální převodovce je 5let nebo 120tkm. Samozřejmě je pak znát, že je nový olej. Kdo to zažil, tak ví. 

Ještě bych jenom upozornil, že všichni odbornící na převodovky výrazně doporučují používat pouze originální olej, nikoliv náhradu byť od superprémiových značek. 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
V 25. 3. 2020 at 7:59, naja napsal:

Zdravím, mam motorizaci 1,2 tsi, chci také vyměnit olej v převodovce, jaký je postup , kolik tam vleze nového oleje

a jaká je specifikace, děkuji

Zdravím, postup: Připravte si nádobu na starý olej. Odšroubujte zátku pro plnění oleje (imbus 17), nachází se na přední straně převodovky, pozor na to, že už možná nyní vyteče trochu oleje. Odšroubujte zátku pro vypuštění oleje (imbus 17), nachází se na spodní straně převodovky. Olej vyteče. Našroubovat zátku pro vypuštění oleje. Olej jsem plnil pomocí trychtýře s hadičkou, kterou jsem vložil do otvoru pro plnění oleje. Až začal olej vytékat plnícím otvorem, přizvedl jsem vůz pomocí zvedáku a ještě trochu dolil (cca 1-2 dcl). Zašroubujte zátku pro plnění oleje. Spustit vůz ze zvedáku. 

Olej specifikace: 75W.  (Já použil Castrol, to jsem ještě nevěděl, co psal header009 - díky za radu! )

Nalil jsem cca 1 litr oleje. 

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...