Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
Jacob Hejda

Vibrace ve volantu a plynu při 130-170km/h

Recommended Posts

Zdravím všechny,

chtěl bych se poradit. Mám Octavia 2 103kw 2.0tdi s PDF a při rychlostech nad 120 až do 170 se objevují jemné vibrace ve volantu a trochu silnější v pedálu plynu. Když sešlápnu spojku v tě rychlosti tak se vše uklidni tak tipuji ze problém je v motoru a ne v podvozku. Prosím o radu. Můj tip je zatím vstriky nebo palivové filtr. 
Diky moc chlapi!

Měl jsem vibrace na volantu také při vyšších rychlostech a bylo to díky špatnému vyvážení předních pneumatik - -20g / + 4g. Projevovalo se to opravdu skákáním volantu a pod plynem.

Kolik máč najeto u své Octavia 2 103kw 2.0tdi s PDF (DPF/ Diesel Particulate Filter)

Jak je na tom spojka(dvouhmota)?

U pedálu plynu vybrace?

před 8 minutami, Radas napsal:

Kolik máč najeto u své Octavia 2 103kw 2.0tdi s PDF (DPF/ Diesel Particulate Filter)

Jak je na tom spojka(dvouhmota)?

U pedálu plynu vybrace?

Zdravím, 

najeto mám necelých 200 000Km

nejsem odborník, ale řekl bych, že spojka je v dobrém stavu, neměl jsem s ní žádný problém, reaguje stejně jako v jiné octavii.

A ano, ty vibrace se odráží v plynu i volantu, vím že plyn je jen elektrický, ale je to opravdu tak.

Díky za radu JH.

V 27. 4. 2020 at 22:45, Petanecek napsal:

Měl jsem vibrace na volantu také při vyšších rychlostech a bylo to díky špatnému vyvážení předních pneumatik - -20g / + 4g. Projevovalo se to opravdu skákáním volantu a pod plynem.

Gumy mám právě vyvážené 😞

Evidentně to dělá pouze v zátahu jak píšeš.

Přehoď kola/předek za zadek a otestuj

Prověř: lůžka v ramenech, uložení stabilizátoru, klouby na poloosách a geometrie

Na tento nájezd může být chycená spojka/setrvačník

Já to měl "vyvážené" z origo servisu při přezutí. A byla to pak vylučovací metodou jediná možnost, která zbyla. Takže se to převážilo přede mnou a hle... Jak se povídá... "plus mínus autobus také žádná míra..." :(