Přejít na obsah

Bílá tuctovka


Doporučené příspěvky

Takových aut je k vidění na silnicích mraky. Bílá auta používá spousta firem a i to moje má určitě historii v některé z nich. Prakticky ničím nevyčnívá, možná 17" koly v létě...

Je to Octavia 3, rok výroby 2015, Combi, bílá barva. Motor 1.6 TDI 77kW, aktuálně najeto 157xxx km. Výbava Elegance plus, v dnešní době už taky ničím nenadchne, má to všechny běžné věci co potřebuju (klimatizace, tempomat, vyhřívané sedačky, bluetooth...) Oproti tomu průměru co je vidět u většiny aut to má parkovací senzory i v předu, vyhřívané čelní sklo a sklopná zrcátka. Prakticky mi tam nic nechybí a různý věci jako Lineassist asi nepotřebuju, byť věřím, že je to dobrá věc... 

Auto dostává od začátku dobrou péči, nejsem sice úplně pacient, ale snažím se ho udržovat čisté, takže často jezdím na wapku a jedou za dva měsíce mu obětuju sobotu, olej měníme po 15t km a tak podobně. Plán je nechat ji do 10 let stáří nebo 250t km, podle toho co nastane dřív, takže chci aby hezky sloužila a případně pak sloužila ještě někomu dalšímu. 

Plány nějaké jsou, ale spíš drobnosti nebo kraviny, namátkou:

Lepší žárovky do hlavních světel (jsou tam halogeny) - tohle jediné je asi hotovo (dal jsem Osram NB Unlimited)

LED do osvětlení SPZ - aspoň koupeno

Kryty pedálů a opěrky nohy - aspoň koupeno

Folie nebo zatmavení skel

Odhlučnění - to jsem měl udělat už asi dávno a nevím jestli si to ještě nerozmyslím 

Celkově jsem s autem spokojenej, ale samozřejmě se najdou i nějaké nedostatky, nejvíc mě asi štvou různé pazvuky z interiéru, které se snažím nějak řešit... Motorově za mě dobrý, jezdím z 90% sám a stačí mi to. 

Fotky nějaký doplním, zatím aspoň z venku po přezouvání. 

 

761F0C49-00B1-4DF8-B141-1C997C6D0341.jpeg

BFFC1F73-414B-44B5-AF3C-CE2EEA12633B.jpeg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

V mezičase dostalo auto nové gumy, nakonec jsem na doporučení některých místních dal Barum Bravuris 5 a jsem spokojený.

Proběhla taky výměna oleje po 15.000km, dal jsem Castrol Edge 5W30 + filtr. 

Následně se objevila hláška o nedostatku chladící kapaliny a tak jsem musel dolévat. Můžete někdo poradit jak s rozvody u tohoto motoru? Najeto aktuálně 161xxx km. 

Senzor jsem provizorně opravil a jak bude víc času tak se doladí i ten zbytek. 

Fotka z posledního mytí. 

 

IMG_0010.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
V 6. 6. 2020 at 16:41, Majkl_ napsal:

To zamrzí. Nicméně pěkná octa 🙂 Ona ta bílá, když je vyleštěná tak vypadá moc hezky 🙂

Jo jo, bílá je dobrá, ale musí to být BÍLÁ. To já když postavím svojí O trojku v provedení CandyWhite vedle bílýho auta, tak moc bílá není🤪

Odkaz ke komentáři
V 22. 6. 2020 at 7:58, milos0785 napsal:

Ahoj, rozvody mají interval výměny 210 000km, ale ze zkušenosti vím, že často začne před intervalem rosit vodní pumpa, takže se často dělají dříve, když už se jde měnit pumpa. 

Je možný, že se mi ztrácí vody? Doléval jsem a po cca 6.000km dolévám znova. Je to už na výměnu rozvodů? Najeto 166.xxx km. 

 

Mám pocit, že tohle je nějaká prostřední bílá 😄 Je jiná než na Transitu, ale zas jiná než máme na Kodiaqu. 

Odkaz ke komentáři

Odkládat to raději nebudu. Díky.

Ještě mám problém s BT v autě, pozoruji to hlavně když poslouchám hudbu. Je to jakoby přeskakovalo CD, prostě to občas vypadává, ale občas to hraje úplně v pohodě. Vyzkouším ještě s druhým telefonem. Je možné, že je špatná BT jednotka? 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Tak přehrání SW proběhně tuto středu, pán ze servisu mi napsal, že jsou snad ještě tři novější verze než mám já, tak uvidíme zda to vyřeší problém s BT. Jinak auto jezdí bez problémů, občas se akorát ozve nějaký pazvuk. Budu se muset vrhnout na nějaké to odhlučnění ať to má trochu úroveň. 

Ještě bych potřeboval dodělat tažné, máte někdo zkušenost, případně tip? Chtěl bych asi demontovatelné. 

Fotka pro zajímavost, dnes v Rýmařově cestou na běžky.

7FA60F98-0DDA-44F9-8FF4-0B188DDF5384.jpeg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Hoj.

Při zatáčení vlevo, i mírném, se ozývá divný zvuk motoru. Při zatáčení vpravo to nedělá. Někde jsem četl, že se převodovka opře o kastli a rezonuje to. Je to možný a jak to případně řešit?

EDIT:

Údajně snad silentblok převodovky? 

 

Upraveno uživatelem RadimCep
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...