Přejít na obsah

Úpravy a čipování 1.6 55Kw


Doporučené příspěvky

V 3. 8. 2021 at 22:11, Konny napsal:

No tak to budes muset pred kopcem poradne rozhulakat 😂

Dnes jsem to vyzkoušel, na pětku do kopce zrychluje, byť na plný a ne zrovna ochotně. Bral jsem to v 90km/h. Změřil jsem i otáčky na pětku.

50km/h - 1200ot/min, 90km/h - 2300ot/min, 110km/h - 3000ot/min

Odkaz ke komentáři
před 8 minutami, jedlis napsal:

O vačku nejde, blok a hlava je ale furt stejně vysoká ..

 

Vačka má ale minimálně jiný časování. Otevírá a zavírá úplně jinak, než série. Nejde mi o srovnání rozdílu při snížení hlavy, kdy se změní pozice vačky vůči klice/pístu, díky tomu, že řemen je pořád stejně dlouhý.

Jde mi o zlepšení projevu a chodu v (volnoběžných, nízkých a) středních otáčkách. To s upravenou vačkou docela potřebuju. Není to a nezamýšlím to jako spásu mojí situace, protože zároveň hýbu jak se sáním tak s výfukem, co přidám dole, seberu nahoře.

Odkaz ke komentáři

Mám 283/283 vačku, čili víc než ty navíc s upravenou hlavou, čili i větším kompresním poměrem a že by byl projev a chod nějak špatný nebo nepravidelný se mi nezdá. Moc to řešíš, furt máš jen o trochu lepší sérii, tím myslím lehce odšpuntovanou 🙂

Upraveno uživatelem jedlis
Odkaz ke komentáři
před 4 hodinami, Tavi napsal:

Dnes jsem to vyzkoušel, na pětku do kopce zrychluje, byť na plný a ne zrovna ochotně. Bral jsem to v 90km/h. Změřil jsem i otáčky na pětku.

50km/h - 1200ot/min, 90km/h - 2300ot/min, 110km/h - 3000ot/min

Meril jsi ty rychlosti dobre? Moje DRY jede pri 3000ot. 115km/h, takze je 5° delsi nez ma tva upravena prevodovka 😯

Odkaz ke komentáři

Já psal rychlosti z tachometru, ale ten svůj jsem si seřizoval.Kalibrace budíků přes VAG, minimálně na tachometru lže a přeměřuje. Rychlost na 50kmh by měla sedět. Když mám ručičku na čárce, jedu jak podle gps, tacha tak i podle radarů přesně 50. GPS jsem nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
V 8. 8. 2021 at 12:35, Konny napsal:

Klasicka DRY

IMG_20210808_121542.jpg

Odzkoušeno, GPS i Tacho, rychlosti jsou stejné. Můžu se pochválit, mám zlaté prsty, když jsem tak dobře nasadil ručičky :tongue:

Rád bych udělal porovnání tvoje DRY a moje 5° na 100km/h, ale nedokázal jsem si zapamatovat kolik jsem točil. Kolem 2500-2650ot? Asi tak nějak.

Ještě jestli tam nehraje roli jiný koncový převod... Ale stále mi to vychází, že točím, na pětce, míň než ty :laugh:

Odkaz ke komentáři

Jako nechci vnášet nedůvěru ve vyfocený výsledek, ale je to ověřený oproti GPS?
Jinak by to znamenalo srovnané převody s 74kW.
V manuálu má DRY jen 55kW a 74kW DUU a dále.
A teď nevím, jestli si mám myslet že mě Sixta natáhnul, nebo že je to tak zpřevodovaný, že se očekávaný efekt pětky SDI se vyrušil s koncovým převodem :wacko:
 

 

Odkaz ke komentáři

Rozdíl, co jsem počítal, by měl být rozdíl poměrů 0,310, tj. bych měl točit míň. Dá se to těžko představit, protože jsou to hausnumera, jen mě to zarazilo. Nejezdí se s tím nijak špatně, ani ve městě. Možná jsem si říkal že to bude nejezditelný a ono je.

Odkaz ke komentáři

Hmm.. Tyhle hodnoty jsem nabouchal do tý excelovský tabulky a vychází mi, že bych při 100km/h měl s DUU točit něco kolem 2800ot/min a to točím. Naopak DRY by ti měla točit 3000ot/min, což... netočí?
Ledaže bysme měli stejnou převodovku - tj. DUU a já tam to kolo neměl. Takže doma asi nejsme jak na to koukám.

image.png.b1bc1fd6f1bfc882ee3aa4be2fc433d6.png image.png.61946e0a7583374477f3a0ed4fdc53d6.pngimage.png.bdb90d110c91509ff3d815bf2bfb606c.png

Odkaz ke komentáři

Jooo, kdybych měl fotky ze starý převodovky, tak by se to dalo porovnat, ale nemám :pest:
Nevím, je to celý nějaký divný, ale je to asi už fuk. Jen trojka občas špatně zapadává, ale to se časem srovná.
Provedl jsem základní nastavení a už jsem spokojený. 
Brzo pojedu do Mostu, zanechat stopu na asfaltu, doufejme že gumovou, ne olejovou :elk:

Odkaz ke komentáři

Ano, 55kw ma z vyroby delsi kvalty nez ma 74, 75kw. 

1, 2 a tusim 3 kvalt ma DRY a DUU stejny, rozdil je az u 4° a 5°.

Je ale zajimavy, ze tocis na 5° o trochu vic nez ja, pritom by jsi u DUU s patym koleckem z SDI mel tocit min, protoze ma DUU delsi staly prevod nez ma DRY...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...